Autor Wątek: Jestem Ukrainką  (Przeczytany 10681 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 18, 2014, 08:25:38 am »
, maja to we krwi i jest to dla nich tak oczywiste jak dla polaka wyssany z mlekiem matki odruchowy bunt przeciw zaborcy/najezcy...

Patrze, słucham i nie wierzę… I jestem przerażona...

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 18, 2014, 11:54:34 am »
Ja też nie wierzę w to, co widzę. A te konferencje Putina...tam są sami psychiczni, czy co?
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 18, 2014, 12:01:10 pm »
Gdy wczoraj słuchałam relacji to na zmianę się śmiałam i złościłam - komediodramat  ::((

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 23, 2014, 07:24:57 am »
czytam, ze w MON teraz planuje sie przeszkolenie ok. 7 tys. rezerwistow :D [sic!], z czego ok. tysiac juz przeszkolonych [ xhc ]  - i jak zapewnia MON, to nie ma zwiazku z Ukraina - takie tam planowe szkolonka... - opfff, dziennikarze sie czepiaja... - 1szy odpis/koment pod tym newsem: "co najmniej pol miliona 30latkow czeka na przeszkolenie/doszkolenie na nowym sprzecie - CHĘTNIE!"  to ci, ktorzy byli w woju z poboru, reszta to ochotnicy STRZELCE/HARCERZE + wpisy: "makarony/SPR- DO BOJU! podchorazowie rezerwy!"
[gowna-erie tez proponuja zagnac w kamasze ci co falowo pelnoprawnie rezerwe odspiewali - i w razie czego gotowi coby nast. pokolenie kotow wdrozyc w 'zolnierski lossssss" .. ;p]
...
+ przedwojenne: "ale tak w konkury, jak tak? tak bez wojska kawaler?.." + dajcie mi mundur na fote_ino, nie nadaje sie, wiem!! - bo jak ja sie pokaze w miescie, rodzinie, dziewczynie?? litosci, nie nadaje sie niby, ale pierwszy sie zglosze jakby_co - MUNDUR MI DAJCIE NA FOTE, albo sie z mostu rzuce "chlop bez woja to nie chlop"!!......................... - [no ale to przed wojna.. ;p] - -  naukowcow, profesorow, pisarzy, poetow, fizykow, geodetow, pulmonologow, muzykow, pedagogow, policjantow, kolejarzy, poczmistrzow i setki obok OFICEROW REZERWY, ktorzy przeszkolenia przeszli REZERWISTOW najprawdziwsze i dowodzili, cwiczyli realnie itd. wspominajac "lance w dlon! i zurawiejki...:D" i '20 i objeli stanowiska wg mobilizacyjnych przydzialow lub probowali za wszelka cene d-cow dr, pl, kp, dwk, pk, pp, dk, opl, ps... i wszystko robili, ale.... - w ostaszkowie, pod katyniem ich tam zbiorczo w piach... [zwineli ich w mundurach jako oficerow WP, stawili sie REZERWISCI - ELITA, profesorowie, doktorzy, doktoranci, weterani z'20 - bo WICI, bo trabka zagrala, wezwala Ojczyzna i rzucili WSZYSTKO starsi panowie posiwiali, polamani, zasiedziali - porucznicy legionowi, kapitanowie rezerwy i szeregowi bez przydzialu z "cudu nad wisłą", jak stali tak poszli - i tak ich zwineli - i tak ich poslali w piach strzalem w tyl glowy, tasmowo...]

chcialem jakos oddzielic te info MON o rezerwistach 'nie_w_kontekscie' z ukraina itd. - jak ktos umie = prosze przerobic wpis ;-)

i mimo wszystko: Ще не вмерла Українa
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 26, 2014, 11:53:02 pm »
Wszyscy zajęci TU [aferą_taśmową - choć? 'kto tu kiedy widział taśmę? :D']
Nie przebil sie w mediach gostek, ktory objasnial dzialanie - ze ONI robia tak, ze figurant mysli, ze dziala w najsluszniejszej sprawie = vide antykomunisci zaciekli dzialajacy na rzecz OGPU i GRU w czasie wojny - mysleli, ze dzialaja dla brytyjczykow.... - ...ech :D
...medialna sieczka tu = Polska zajeta soba, a na Ukrainie - ..ktos wie 'co sie wlasnie dzieje?' ;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #35 dnia: Września 09, 2014, 03:36:44 am »
to ja juz nie wiem - wpisalem i wcielo bylo...


jw? pisalem o co chodzi putinowi - do wgladu jw?

"wszystko juz bylo, wszystko opisane dawno - i historia nikogo nie uczy, ...bo nikt nie czyta ;p"

chcialem wkleic hymn ukrainy w jakiejs wersji - bo jw. itd. - ale moze cos takiego? ...stare to z pespektywy dynamicznie rozwijajacego sie wg. scenariusza kremlu konfliktu?  ;-)

naiwniak/jechowy_PRAWIE! ;-)
 ...ale ten chor :D

https://www.youtube.com/watch?v=owDKIp1Fnnc

;-)



Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #36 dnia: Września 09, 2014, 04:15:21 am »
to moze tak?
LEPIEJ?

https://www.youtube.com/watch?v=dlrwfJkBAkA

tryzub sie Polakom kojarzy strasznie - tak - plan Pilsudskigo sie nie powiodl ...itd. i podjeli walke przeciw wszstkim o "samostijna"...
I nie uspawiedliwiam rzezi_wolynnskiej.
[historia to kurwa - kazdej ze stron sie sprzedaje osobno - a podreczniki historii sasiednich panstw opisuja to samo NAJZUPELNIEJ_NAJINACZEJ ...- np. to Litwa nas przylaczyla z Jagiella, dobre nie..? ;-)]

[MODY: link moze juz ten? pszam]

« Ostatnia zmiana: Września 09, 2014, 04:18:23 am wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #37 dnia: Września 09, 2014, 10:18:02 pm »
W mojej okolicy sa 2 ukrainki, (moze jest wiecej, ja te znam) obie znam, ciezko im z tym jest. Pochodza z okolic Doniecka.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #38 dnia: Października 01, 2014, 09:55:02 pm »
...no chyba tu - bo gdzie? - wpis na GYGY = nie chce mi się przepisywać :-)


"[21:35:26] pilot613: 'putin w dwa dni warszawie' - ALEŻ I OWSZEM, alez tak!.. - ALE PO CO? [czujny płk.-kagiebista mimo wszystko wariatem? ;) ]         
1 - po co? [pomijajac odwet NATO, i nie wierzymy w medialne pierdzenie, ze niemcy sa 'niezdolne do gwarancji sojuszniczych', tak?];
2 - po co? jakiż w tej wawie dla putina MIÓD i + nastepstwa takiego kroku?;
3 - po co? HISTORIA...     - toz tu kazdy smark, ktory przedmiot historia mial gleboko i tylko pamieta, co tam dziadzio bredzil [nie dotyczy strzelca, harcerzy itp. wariatow] zlapie za butelke z benzyna widzac ruski czolg [sam za swoje  kieszonkowe napelni ich wiele na stacji bojkotowanej LUKOIL :D - w necie doczyta 'jak' i rzuci...], a kazdy napotkany rusek zostanie ot, ...zabity przy pierwszej okazji chocby i golymi rekami...
= PO CO? malo ma klopotow? z odzyskaniem wplywu na ukraine np? ;);
4 - po co? uzawodowiona armia się otrząśnie po miażdżącym niewątpliwie ciosie i dokona ... po więcej_niż_dwóch_dniach, fakt i... - i resztkami swych sil odpowie całom_swom_siłom_pozostałom ;) [ nie smiac sie! odpowie ciosem w linie komunikacyjne napastnika, lacznosc i zalozone garnizony, sztaby... mmm... poezja! jestesmy w czolowce swiata jesli chodzi o dzialania_specjalne - a ci zolnierze nie potrzebuja WLASCIWIE_NIC, sami przechodza do dzialania po ...pewnym czasie -  brak rozkazów = wariant_B = przejście do działań na zapleczu wroga - ...mmmm - poezja dla trepa :D
= po co to niby być w wawie w dni dwa, hę?" .. ;)
WEJŚCIE RUBEL - WYJŚCIE DWA
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Jestem Ukrainką
« Odpowiedź #39 dnia: Października 01, 2014, 10:19:10 pm »
do jw.:
Historia nie uczy... :D
Benito se wymyślił był odtworzenie Cesarstwa Rzymskiego = abisynscy chłopi ośmieszyli armię Duce z zaostrzonymi kijami boso stając w obronie swej ziemi, no to uderzył na Grecję - wściekły Adolfek musiał wspomóc sojusznika... = wkroczyć do Jugosławii, bo Bałkany i nie da się inaczej... A stąd już niedaleko do "wprowadzenia ograniczonych kontyngentów" np. do Afganistanu - desantami filmowanymi,  prześlicznie i pokazowo zajęli lotniska i miasta większe, obalili szturmem wrażą władze w ich pałacach- i
i się zaczęło... ;p
[skutki znamy - czy może nie pamiętamy? ;) ]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P