Autor Wątek: moje macierzynstwo  (Przeczytany 16319 razy)

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 27, 2014, 07:18:07 pm »
No tak skoro nie chcial chodzic do szkoly wzielam sprawę w moje rece

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 03, 2014, 03:17:46 pm »
Ech szumi szumi tylko wagarujac .. ale juz to ma ukrucone...Ciezki dzien ,iala, w sobote odwoząc go do osrodka :( Bylo  i smutno ale co zrobic tam przynajmniej szkole skonczy skoro nie chcial tu....


Teraz troszke z innej beczki tez nie wesołej... Te co mnie znaja wiedza o mojej małej iskierce córeczce.Otóz gdy rozeszlam sie 2 lata temu z meżem córka zamieszkała z nim .. Troche daleko bo az na lubelszczyznie i widuje ja kilka razy w roku.. co zrobic jak chciala byc z tata ..kontak jednak z nia mam fak ze prz4ez inernet ale mamy skype i te sprawy widze jak rosnie i sie rozwija ale tesknie za nia nawet nie wyobrazacie sobie jak :(

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 03, 2014, 04:54:24 pm »
Anulka a nie dało się żeby została z Tobą ??? przeciez ona jeszcze malutka  :)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 03, 2014, 04:59:18 pm »
Anulka dużo smutnych spraw. Pamiętaj po burzy przychodzi słonko i życzę, by zaświeciło Tobie  :-*
Ddzieci i tak nie mamy dla siebie. Wcześniej czy później i tak pójdą w świat. Ważne by duchowo być blisko. Moje dzieci dorosłe. Mieszkają daleko, ale często dzwonimy do siebie i jak co to zawsze babcia w gotowości, by pojechać i pomóc.   :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline anulka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 03, 2014, 06:17:55 pm »
Anulka a nie dało się żeby została z Tobą ??? przeciez ona jeszcze malutka  :)
wiesz ona byla zawsze za tatusiem...wiec jakoś tak sie dogadaliśmy..ja przynajmniej moge swobodnie poszukac pracy tu mi dnia nikt nie  zostanie gdybym pracuje

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 03, 2014, 07:20:45 pm »
Anulko prawie wszystkie córki są za tatusiami. Dzięki nim odkrywają swoją kobiecość i pewność siebie. Zachowaj bliskość i jak córka dorośnie, możecie zostać przyjaciółkami.
Ja się rozwodziłam jak dzieci były malutkie. Córka miała 6 lat. U nas nie było opcji, żeby dzieci rozdzielać, ale córka bardzo przeżyła to, że ją ojciec odrzucił (nie można tego inaczej nazwać, bo zerwał kontakt z dziećmi całkowicie) i myślę, że to rzutowało na jej życie, na jej chwiejność emocjonalną. Na szczęście opatrzność czuwała i trafiła na mądrego chłopaka.
Jeśli wolno spytać, ile córcia ma teraz lat? nie pytam ze zwykłej ciekawości, ale mając swoje doświadczenia, może mogłabym jakoś pomóc. xhc

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Martas20

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 13, 2017, 04:58:44 pm »
Witam jestem tu nowa. Jestem w 23 tygodniu ciazy, rak trojujemny z zajetymi wezlami pachowymi i nadobojczykowymi. Szukam pomocy

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 13, 2017, 05:02:54 pm »
witaj Martas  :)
zajrzałam do Twojego profilu.
nie napisałaś skąd jesteś i w jakim wieku.
jeśli nie chcesz podawać danych aby były ogólnodostępne, napisz na PW skąd jesteś, może akurat któraś z dziewczyn jest z okolic.
Czy zaczęłaś już jakieś leczenie/operacja? gdzie?
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 13, 2017, 05:25:38 pm »
cześć Martas,
rzeczywiście nie wiedząc skąd jesteś i na jakim etapie  - trudno coś doradzić, a chciałybyśmy pomóc  :)


leczeniem kobiet w ciąży zajmował się doktor  Jerzy Giermek w Warszawy, gdy pracował
w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie,
podobno już nie pracuje, ale tam na bank dalej zajmują się leczeniem raka piersi u pacjentek w ciąży,

pamiętam program w tv, jak doktor pokazywał grubaśny album z dziećmi urodzonymi przez kobiety leczone w czasie ciąży,


leczeniem młodych potrójnie ujemnych pacjentek zajmuje się nasza ekspertka doktor Katarzyna Pogoda, która pracuje w tym samym miejscu

pod koniec ciąży o raku piersi dowiedziała się metka z naszego forum, też miała zajęte węzły pachowe i obojczykowe,
po porodzie rozpoczęła leczenie i było to ponad  5 lat temu


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Martas20

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 13, 2017, 05:32:27 pm »
Sorki dopiero poznaje forum. Mam 34 lata,lecze sie w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Jestem w trakcie chemioterapii,byly juz dwa wlewy- schemat AC. Z tego co wiem po porodzie planowana jest operacja.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 13, 2017, 06:00:31 pm »
Martas :-*
 :0ulan:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 13, 2017, 06:20:32 pm »
Martas, trzymam za Was kciuki.

Zachorowałam mając 9.letniego synka. Potrójnie ujemny, z przerzutem do podobojczykowego i ze zmianami w węzłach pachowych. Minęły już 3 lata od diagnozy (kiedyś nie wierzyłam, że miną).

Szukaj informacji na forum. Pytaj. Korzystaj z rad. Dużo już za Tobą.  :0ulan:
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 13, 2017, 06:26:22 pm »
Martas,
trudno mi sobie nawet wyobrazić, co przeżywasz, ale wierzę - że jak te dziewczyny, które leczył doktor Giermek i które widziałam w TV - będziesz szczęśliwą mamą!

AC to mocna broń!


pytaj jeśli masz jakieś pytania, pisz - mam nadzieję, że z nami będzie Ci raźniej
to nasz, tradycyjnie wklejany na powitanie, waleczny koniś -
:0ulan:
 




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 13, 2017, 06:56:34 pm »
Witaj Martas  :-*
Jesteś ze Szczecina, czy okolic?
Ja jestem z Polic, też leczyłam się w ZCO. Doświadczeń podobnych do Twoich nie mam, zachorowałam po menopauzie, ale chętnie wesprę, jeśli tylko będę mogła w czymś być pomocną.
Kto u nas Cię prowadzi? Wg mnie super jest dr Talerczyk. Jest wojewódzkim konsultantem w zakresie chemioterapii i do tego przemiła empatyczna kobieta. W ogóle to nasze centrum jest niezłe i wierzę, że zbiera doświadczenia ze świata, by w takich przypadkach, jak Twój, znajdować najlepsze leczenie
Mocno Cię przytulam  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: moje macierzynstwo
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 13, 2017, 07:46:10 pm »
Witaj Martas, trzymam mocno kciuki  :0ulan:
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia