Autor Wątek: Badania krwi  (Przeczytany 28955 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 24, 2016, 01:40:40 pm »
no
 Dana, tak, że nie rób i tej witaminy D , szkoda forsy
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 24, 2016, 01:47:38 pm »
po co ta ironia?
d3 opcjonalnie można zrobić, zwłaszcza, że suplementację zaleca się wszystkimo 60tce, bo z wiekiem rośnie zagrożenie niedoborem
morfologia, cholesterol,, cukier, próby wątrobowe i takie tam też raz w roku, to akurat dadzą na nfz
reszta w zależności od wieku, chorób jakie się ma/miało czy jakie się podejrzewa; nie ma sensu się do przesady badać i szukać nieprawidłowości

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 24, 2016, 01:57:40 pm »
jeszcze dwa lata temu  9o procent lekarzy stukało po głowie , po co takie badanie? wiadomo, że w zimie jest ciut gorzej , a potem wystarcza troszkę słońca, rybki i jest w porządeczku. No i teraz się okazuje, ze większość lekarzy już się dała przekonać i zalecają badanie poziomu wit.D3 . Tak, że może doczekam się , że  inne wyśmiewane zalecenia będą brane na poważnie.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 24, 2016, 02:23:56 pm »
W zeszłym tyg zostawiłam 3 stówy w szpitalu ...
Zrobiłam wreszcie !!!! ...  :D testy na boreliozę + inne badania.
Sama zadecydowałam co chce zbadać  8)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 24, 2016, 02:28:10 pm »
Amorku, wciąż nie rozumiem stwierdzenia "wszystkie wyśmiewane badania".
Ja ze względu na kasę i trochę też z powodu, by potem nie "szukać dziury w całym", zastanawiam się, co zbadać, by było za jednym ukłuciem ( ::((). A D i tak zbadam  :P :-*

Amorku, kiedy do Ciebie dotrze, że jestem ogromnie Ci wdzięczna, za to że reagujesz na moje pytania i się troszczysz, do głowy by mi nie przyszło, by cokolwiek wyśmiewać  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 24, 2016, 02:30:36 pm »
jeszcze dwa lata temu  9o procent lekarzy stukało po głowie , po co takie badanie? wiadomo, że w zimie jest ciut gorzej , a potem wystarcza troszkę słońca, rybki i jest w porządeczku. No i teraz się okazuje, ze większość lekarzy już się dała przekonać i zalecają badanie poziomu wit.D3 . Tak, że może doczekam się , że  inne wyśmiewane zalecenia będą brane na poważnie.

będą brane te co do których się udowodni, że mają sens
d3 też jest trochę przereklamowana, ludzie myślą, że będą łykać, to będą zdrowi, jes ważna ale nie wyleczy nas ze wszystkiego
polecam artykuł: http://www.blog.endokrynologia.net/2014/06/06/witamina-d-skonczylo-sie-jak-zawsze

 Amor możesz się na mnie fochować, możesz wydawać kupę kasy i szukać sobie chorób i nieprawidłowości, możesz wierzyć szarlatanom, ale ja mogę mieć swoje zdanie na ten temat i mogę je wyrażać, bo mogę? a Dana jest dorosła i se zdecyduje komu bardziej wierzyć :D

« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2016, 02:35:39 pm wysłana przez aquila »

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 24, 2016, 02:31:39 pm »
  Jezu, Dana...to nie było do Ciebie!
"leczy się choroby, a nie wyniki badań"
No coś Ty aquila? Czyli powinnaś mi przytaknąć, że chemią się podlecza (ewentualnie) objawy raka, a nie raka?  :P
Lubisz się nabijać ze wszystkiego, a potem to słodkie pytanko"po co ta ironia"? Też dla jaj ;)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 24, 2016, 02:36:09 pm »
Ej... no, Dzieweczki moje  :)
Nie chcę robić za niczyjego adwokata, ale chyba ktoś tu coś nie tak odebrał.
Amoremijo, wiesz, że Cię kofam, ale tu się chyba mylisz  ;)
Mnie to tak nie wygląda  :0ulan:

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 24, 2016, 02:37:47 pm »
eee?
chemią leczy się chorobę - raka
coś w tym sprzecznego? nie widzę

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 24, 2016, 03:09:30 pm »
róbta co chceta  :P
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 24, 2016, 04:02:12 pm »
Chemią (no dobra) leczy się OBJAWY raka...więc nie samą chorobę. :P WEDŁUG MNIE.
No i tak sobie będziemy...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 24, 2016, 05:01:40 pm »
no to trzeba zacząć od definicji raka ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 24, 2016, 05:04:48 pm »
chemią leczyć,zaleczać,podleczać.... wszystko mi jedno co .Ważne żeby ten krab nie wrócił
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 24, 2016, 05:06:35 pm »
objawy też się leczy! (np leczenie alergii to w dużej mierze leczenie objawów, nie pozbywamy się choroby, ale możemy normalnie żyć)
ja mówię o sytuacji "leczenia" wyników, kiedy pacjent jest zdrowy ! czyli nie ma choroby, nie ma objawów, tylko w wynikach coś jest nieteges, a jak za dużo badań zrobimy, to zawsze wyjdzie coś nieteges
konwencjonalna medycyna np w ten sposób leczy "podwyższony" cholesterol, zaniżono normy i zupełnie zdrowym ludziom wciska się statyny, które potem muszą brać do końca życia (dlatemu tej medycynie też nie ufam, ale w stronę czary-mary się nie zwracam ;) )

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Badania krwi
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 24, 2016, 05:08:56 pm »
tylko co ma poziom witamin w organiźmie do czarow- marów?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat