Autor Wątek: Ankieta i kwestionariusz dla Pań po mastektomii. Proszę o pomoc  (Przeczytany 2899 razy)

Offline BlackPepper

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Ankieta i kwestionariusz dla Pań po mastektomii. Proszę o pomoc
« dnia: Kwietnia 04, 2014, 11:12:19 pm »
Witam, jestem fizjoterapeutką i potrzebuję informacji do ankiet i kwestionariusza. Ankieta i kwestionariusz są skierowane do Pań po mastektomii, które zostały objęte rehabilitacją (konkretnie drenażem/ masażem limfatycznym manualnym i gimnastyką leczniczą). Po obronie pracy magisterskiej z chęcią udostępnienie Panią informacje dotyczące wyników. Bardzo proszę o aktywny udział, gdyż pracuję po 10 godzin dziennie i nie mam możliwości zajęcia się tylko Paniami po mastektomii. Służę również radą w przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości dotyczących rehabilitacji. Pozdrawiam Olga Wójcik
https://docs.google.com/forms/d/1DNfBlin5J0UwOHF2ZCa-A3M1Sj4V63KleCgCknsrXII/viewform

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Ankieta i kwestionariusz dla Pań po mastektomii. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2014, 12:02:34 pm »
Przejrzałam ankietę. Jest bardzo dobrze zrobiona. Mam kilka uwag.
Po pierwsze: Czy musi być koniecznie "Ankieta i kwestionariusz są skierowane do Pań po mastektomii, które zostały objęte rehabilitacją (konkretnie drenażem/ masażem limfatycznym manualnym i gimnastyką leczniczą)". Obrzęki i rehabilitacja dotyczą osób nie tylko po mastektomii, ale również po operacji oszczędzającej (wtedy też mogą być wycięte wszystkie węzły chłonne - to ich brak powoduje obrzęk). Może zmienić.... dla Pań po raku piersi...a może nawet lepiej ... dla osób po raku piersi .... bo przecież są również mężczyźni  ;)
Po drugie: W ankiecie, w punkcie stopień obrzęku, chyba brakuje dokończenia..... IV- słoniowacizna limfatyczna. Naskórek ulega rogowaceniu. Na skórze mogą ?????????????

Na dzień dzisiejszy ankiety nie mogę wypełnić (choć bardzo chętnie bym to zrobiła  :) ) = jestem po operacji oszczędzającej, bez węzłów chłonnych z niewielkim obrzękiem
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym