Autor Wątek: Nalesniki wytrawne  (Przeczytany 5738 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Nalesniki wytrawne
« dnia: Kwietnia 10, 2014, 02:08:20 pm »
No to sobie dziś strzeliłam obiadek ,az dumna jestem i się pochwalę!  WSzystko było zainspirowane podpowiedziami z TV.
Zupka ta co wczoraj wkleiłam na forum- odkwaszający krupniczek.
 Nalesniki :
3 zóltka, dwa białka ( Jakubiak mowi ze te proporcje powodują ze sa lepsze), mąka pełnoziarnista, mleko ,woda mineralna , roztopione masło klarowane.
Nadzienie: powinien być królik , dałam mieso ze schabu ( takie przez pomyłkę się rozmroziło) pokroiłam  w drobną kosteczkę, sol pieprz oliwa . To się maceruje,a ja w tym czasie  kroje i przesmażam marchewkę, czerwoną cebulę i czosnek. Przesmazam mieso dodaje warzywa. Powinnam dodac swieze zioła. Nie miałam.
Sos: szpinak duszę , dodaję podduszoną cebulkę, ząbek czosnku, sol ,pieprz, na koniec musztardę ,smietanę i ociupina sosu sojowego.
Podaję naleśnik z nadzieniem polany sosem. 
Surowka z innego progrmu:
roszponka, na nia pokrojone rzodkiewki, upieczone i pokrojone buraczki, marchewka i polane sosoem z oliwy ,octu winnego i przypraw. Boskie!!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:15:09 pm »
Moje ostatnie odkrycie - pieczone buraczki z winegretem  mnx Na prawdę boskie  mnx

Chyba festiwal naleśników mamy  :P U mnie wczoraj gryczane z mieszanką chińską Hortexu; niezłe  >:D A dziś tradycyjne, na życzenie młodego - jak Pan_Bóg_przykazał - ze_srem i śmietaną  mnx Właśnie zaczynam kaszę jaglaną przerabiać na mąkę  :0ulan: coby trochę zdrowia w nich też było  >:D
Może jutro będą ze szpinakiem…?

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:17:54 pm »
Te buraczki  były już pieczone z octem winnym. Takie pieczone jednak i marchewka są duzo lepsze niż gotowane.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:27:47 pm »
Ale te buraczki to jak konkretnie?

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:55:20 pm »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:57:43 pm »
czy tam nie ma pomyłki?
czy buraki wymagają aż tak długiego pieczenia?
2 - 2,5 godziny w 200 stopniach
się mi wydaje, że chyba bym spaliła ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 10, 2014, 06:14:48 pm »
hm… kartofle też tyle piekę… Może nie ma pomyłki.

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 10, 2014, 06:21:14 pm »
Nooo, że  z kartofli można frytki zrobić, to wiem, ale z buraków, to nie wiedziałam  >:D
Hehe, oczywiście żart   ;D , ale nie wiedziałam, że tak długo trzeba piec  te warzywka...

A piekłyście korzenie pietruszki? są przepyszne!
Contra spem spero 

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 10, 2014, 07:25:33 pm »
Z pewnością są dobre. Tym bardziej, że lubię buraki pod wszelkimi postaciami.
Ale 2,5 godz. w 200-220 stopni. Mam piekarnik elektryczny. Łatwo przeliczyć jaki to jest koszt :-\ i to jest mało ciekawe w tym. A może tak w skórkach w szybkowarze 20 min. podgotować. Potem obrać ze skórki, pokroić i włożyć do piekarnika, po przyprawieniu, jak wyżej. Co o takim sposobie sądzicie.
W kwestii energii, nie myślę tylko o kosztach, ale o środowisku. Ciągle się słyszy, by oszczędzać energię. Któregoś dnia w Polsce miało być wyłączone światło na godzinę w 70-ciu miastach. Na zapas się bałam, tak człowiek się uzależnił od energii.  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2014, 07:40:34 pm »
Podałam cały przepis. Od waszej inwencji i mądrej głowy zależy jak to wykorzystacie. Osobiscie piekłam zaledwie 5  burakow, każdy w folii aluminiowej  i wystarczyła mi godzina. W tym czasie upiekłam tez ciasto. BUraki  i marchewki miałam do sałatki przygotowywanej przez  na dwa dni na dwa obiady. 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2014, 07:56:50 pm »
Amorku Twój małż mięsożerny, dwie kuchnie prowadzisz  ::((

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Nalesniki wytrawne
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2014, 08:02:20 pm »
Dana każda kuchenka ma tzw. płytkę znamionową i tam masz wypisane ile pobiera prądu to urządzenie. Myślałam podobnie jak Ty, że to ogromny koszt. Po przeczytaniu wartości na tej płytce nie wierzyłam (wydawało się mało), sprawdziłam według licznika i tak, maja kuchenka wiekową jest (ma ponad 20 lat)i piekarnik bierze przez godzinę około 1kw.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna