Autor Wątek: Borelioza  (Przeczytany 45886 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 30, 2014, 09:24:56 pm »
Metko najlepiej uśpić eterem, a potem wykręcić. Jak zaśnie, to się nie wyrzyga pod skórę. Żadnych smarowań, by nie oddychał. Jak nie ma eteru, to wykręcić i odkazić  miejsce. Obserwować, gdy pojawi się czerwona otoczka, szybko do lekarza po profilaktyczne podanie antybiotyku. Pisała o tym Debora. Taką wiedzę miałam.
Ale teraz to pewnie Mag najlepszym ekspertem.
Z tego dziadostwa ca 5 % jest nosicielem borelki. Duże prawdopodobieństwo. Wciąż naiwnie wierzę, że coś wymyślą, na te wszem obecne wampirki  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 30, 2014, 09:28:02 pm »
http://pediatria.mp.pl/pierwszapomoc/show.html?id=66747
Absolutnie nie smarować, nie przypiekać etc. W aptekach można kupić takie urządzenie_specjalne, rodzaj strzykawki, do wysysania kleszcza. Ja wprawy nabrałam wyciągając suczysku; ale wiele ukręciłam… To nie łatwa sprawa, gdy bydlak napity…
A przede wszystkim warto dzieciaczki (i siebie) pod prysznic wsadzać zawsze po leśnych hasaniach; jest szansa, że się spłuczą, a z pewnością łatwiej je wtedy wytropić ;) 
No i trzeba się psikać  ::((

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 30, 2014, 09:33:50 pm »
Ja znów słyszałam, żeby kleszcza niczym nie smarować, ani nie próbować jakichś innych sztuczek, tylko go wykręcić, ale tak, żeby go nie uciskać, a trzymać go palcami tuż przy skórze.
To trudne, bo kleszcz jest mały i praktycznie, żeby go trzymać palcami to trzeba go trzymać za odwłok / tułów.

Dlatego najlepsza sprawa - wypróbowałam! rewelacja! - to takie urządzonko do wykręcania kleszczy, do kupienia w aptece. Wygląda jak długopis z pętelką na końcu. Pętelką otacza się kleszcza przy skórze, zaciska się pętlę i kręcąc "długopisem", wykręca się kleszcza. Łatwe, proste, bezbolesne i bezpieczne.

Cała sprawa w tym, żeby nie ścisnąć, ani nie rozdrażnić kleszcza, bo wtedy w odruchu obronnym wypluwa świństwa do krwi swej ofiary i wtedy dopiero jest problem.
Contra spem spero 


Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 17, 2014, 10:44:37 pm »
bardzo istotne słowa z tego artykułu:

Błędne diagnozy tak często spotykane w boreliozie to marnowanie ogromnych pieniędzy w służbie zdrowia, ale też odbieranie szans na wyleczenie lub poprawę komfortu życia pacjenta. U pacjentów z rozsianą boreliozą bardzo często podejrzewa się takie schorzenia i zespoły objawów jak: stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, choroba Parkinsona czy choroba Alzheimera. Spora grupa źle diagnozowanych pacjentów trafia na zupełnie błędną ścieżkę leczenia i dopiero po latach dowiaduje się, że tak naprawdę od dawna cierpią na boreliozę. W środowisku chorych na boreliozę mamy całą grupę młodych ludzi, którzy dziś poruszają się o kulach, na wózkach, lub w inny sposób są niezdolni do pełnej aktywności życiowej. Ci ludzie mogliby normalnie funkcjonować, lepiej żyć, gdyby wcześniej zostali  zdiagnozowani i byli poprawnie leczeni.


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #20 dnia: Września 22, 2014, 10:11:43 pm »
w środę o godzinie 21:00 na kanale Planete+ zapowiadają film o boreliozie

BORELIOZA, CICHA EPIDEMIA



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #21 dnia: Października 29, 2014, 06:20:44 pm »
Moja znajoma z USA własnie została zdiagnozowana  :(  Miala tak dziwne objawy przez lata, że wielu znajomych myslało,  że to jakaś choroba psychiczna, zwłaszcza, że probowała róznych czarów-marów, z których oczywiście nic nie wychodziło. Dobrze, że w końcu się wyjaśniło, że to borelioza. Źle, że ma ją już na pewno od kilkunastu lat  :-\
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 04, 2015, 08:04:56 pm »
w środę o godzinie 21:00 na kanale Planete+ zapowiadają film o boreliozie

BORELIOZA, CICHA EPIDEMIA



a tu cały film, bardzo ciekawy:


https://www.youtube.com/watch?v=poW6j2v17sA


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 06, 2015, 12:02:01 pm »
małe piprzone owady!a tyle narobią szkody
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 06, 2015, 01:24:41 pm »
to raczej pajęczaki…
czytałam gdzieś, że w Stanach całe miasteczka wymierają  :o

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 06, 2015, 07:24:57 pm »
przypomniało mi się, że kiedyś gdzieś na jakichś blogach widziałam tekst pt "wkręceni w boreliozę"; nie czytałam go wówczas w całości, bo mi się nie chciało, ale teraz odszukałam to ponownie i się okazuje, że tekst zrobił dużą karierę, ale niekoniecznie pozytywną; w każdym razie wywołał dużo dyskusji
komu wierzyć  - nie wiem, nie mam odpowiedniej wiedzy, ale jak ktoś zainteresowany to w/w tytuł wystarczy wrzucić w gugle

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 14, 2015, 10:36:11 pm »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 14, 2015, 09:34:07 pm »
Odeszła od męża - w obliczu choroby. Chwytliwy tytuł, ale związku nie widzę  :P
Dobrze, że lekarze coraz częściej w ogóle biorą tę chorobę pod uwagę przy diagnozowaniu
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Borelioza
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 14, 2015, 09:38:31 pm »
Odeszła od męża - w obliczu choroby. Chwytliwy tytuł, ale związku nie widzę  :P

Przecież wiesz, że nie o to mi chodziło  ;)
Tytuł jak na taki tabloid przystało  :P