Autor Wątek: tatuaże po mastektomii  (Przeczytany 43971 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 15, 2014, 06:14:41 pm »
jako, że muszę pazurki zrobić weszłam na stronę fb  gabinetu kosmetycznego i


i znalazłam takie cudo :D
i już wiem, że takie chce :) ale ładna robota aaa
jaka piękna blizna :) zazdraszczam :D

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #91 dnia: Września 03, 2015, 01:10:49 pm »
Cześć Dziewczyny,

Podbijam wątek :) Czy któraś z Was zdecydowała się ostatecznie na tatuaż na rekonstruowanej piersi? Jestem przed rekonstrukcja, ale już myślę poważnie nad tym malowidłem :) Sama kiedyś byłam negatywnie nastawiona na tatuaże, później z dorastaniem zaczęły mnie się podobać, inaczej na nie spojrzałam, większość które widziałam u przyjaciół czy znajomych opowiadają historie .. Intrygujące :) Aż sama zachciałam posiadać jakiś. Jednak brakowało mi odwagi :) Aż po zakończonym leczeniu postanowiłam sobie coś sprezentować. Coś w nagrodę, coś co by przypominało mi,że jestem silna. Niektóre z Was pewnie też nagrody sobie poczyniły, czy to biżuteria, czy może jakiś wyjazd :) Uznałam,że skoro chciałam tatuaż, to na co czekasz? Szkoda czasu na zastanawiania a co później na starość. Ciało i tak będzie pogniecione, czy to z rysunkiem na nim czy bez :) :) No i teraz mam już dwa:) W moim otoczeniu w pracy np co raz więcej ludzi ma jakiś symbol siebie na ciele :) I to są ludzie przeróżni ,a też i na stanowiskach kierowniczych :):) Także klasyfikacja na tych z "marginesu" społecznego dawno się zatarła :) Teraz to forma sztuki. Pewnie ile ludzi, tyle opinii, nie namawiam, nie nakłaniam, każdemu podoba się to co się podoba :)
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #92 dnia: Września 03, 2015, 01:22:56 pm »
Ja jako takiego tatuażu nigdy bym nie zrobiła,po prostu nie podoba mi się.Ale to jest moje odczucie.Jako nagrode po terapii kupiłam sobie fajny samochodzik,taki żeby był wygodny,w miarę bezpieczny i mało palił( to ze względu na moje długi przejazdy)
W tym roku poprawiłam sobie ( niestety po chemii nie wyrosły) brwi i już dla samej siebie kreski na dolnej i górnej powiece.Fajna sprawa gdy patrząc w lustro nie widzę porannych rozmazanych oczu lecz fajnie podkreślone i bardziej wyraziste.Zresztą coraz częściej robie coś tylko dla siebie i daje mi to dużą satysfakcję.Nauczyłam się być egoistką
Natalia

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #93 dnia: Września 03, 2015, 01:33:34 pm »
Natalia w pewnym sensie i w małym bądź większym stopniu musimy być egoistkami, aby zająć się swoją sfera psychiczną, relaksem, odnową :)
Tak jak napisałam, ile ludzi tyle opinii i każdy ma inne subiektywne odczucia :) Moje tatuaże nie są dla ludzi, tyko dla mnie, w miejscach gdzie na starość nie będę zaglądać ;);) Lubię kreski , też maluję się na dolnej i górnej. Co ile musisz poprawiać kreski i brwi? Na ile jest wytrzymały taki makijaż?
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #94 dnia: Września 03, 2015, 01:34:54 pm »
ja nie miałam nigdy takich zachcianek, ale nie mam nic przeciwko tatuażowi,
ciekawe są właśnie te, które robią kobiety po mastektomii na miejscu po piersi,

a Ty co sobie wytatuowałaś Davilishko?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #95 dnia: Września 03, 2015, 01:36:35 pm »
 kreski i brwi sa na ok 3-4 lata .Wtedy będę musiała je poprawić ( przyciemnić)
Natalia

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #96 dnia: Września 03, 2015, 01:48:56 pm »
Mam na lewej łopatce Byka, mój znak zodiaku i symbol waleczności, cierpliwości , furii w działaniu. Chciałam, aby odzwierciedlał mnie, żeby to nie było coś przypadkowego, a związanego ze mną i moim charakterem. Zaczęłam główkować, szperać, zależało mi,żeby to też przypomniało mi o walce, która stoczyłam, a którą każda z Was przeszła. Ni i stanęło na Byka :) Jest on symbolem odwagi, siły, związany z Ziemią, która rodzi i podtrzymuje przy życiu nas, zwierzęta i rośliny. :) I na prawej kostce mam symbol zaklętego księżyca, który mówi,że każdy z nas ma ciemną stronę duszy :)
Mag widziałam stronkę, gdzie kobiety w USA poddawały się tatuażom na zrekonstruowanej piersi. Niektóre to naprawdę majstersztyki i cieszące oczy malowidła :) )
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #97 dnia: Września 03, 2015, 01:57:31 pm »
tak, gdzieś tu na forum chyba mamy różne linki do wytatuowanych amazonek, tych po rekonstrukcji też,
często kobiety po rekonstrukcji tatuują sobie otoczkę brodawki, takie już widziałam na własne oczy

a byk to super pomysł, jest też znakiem zodiaku mojej córkowatej,
fajnie jak taki właśnie tatuaż jest jest głęboko przemyślany i ma coś oznaczać, a nie na łapu capu, bele_co





rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #98 dnia: Września 03, 2015, 02:14:55 pm »
Bele co nie wchodziło w grę :):) Czyli córka uparta, ale jak kocha to na całego :):)
A tu na forum jednak żadna się nie zdecydowała na rysunek ?:):)
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #99 dnia: Września 03, 2015, 02:25:29 pm »
nie,
za mało odjechane jesteśmy
  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #100 dnia: Września 03, 2015, 02:47:02 pm »
Hmm to na dzień dzisiejszy ja będę pierwsza co se zrobi :):) Ale najpierw muszę mieć ulepiony cyc :D :) :D
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #101 dnia: Września 03, 2015, 08:16:55 pm »
nooo ktoś musi być pierwszy - wypadło na Ciebie  ;D
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #102 dnia: Września 03, 2015, 08:24:26 pm »
i słusznie ,ze na ciebie padło boś młoda . Trudno bym ja swoje starcze cielsko zaczęła tatuować xhc a miałby mi kto to zrobić , kolezanka córy tez po ASP pracuje nad tatuażami i tworzy dzieła sztuki! Jednak chyba się nie wybiorę!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #103 dnia: Września 03, 2015, 08:45:35 pm »
też jezdę bykię  :0ulan: :0ulan: :0ulan:
ale do tatuażu podchodzę jak dziewica: ichciałabymibojesie

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #104 dnia: Września 03, 2015, 10:37:32 pm »
Aquila...podaj rączkę :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat