Autor Wątek: tatuaże po mastektomii  (Przeczytany 43598 razy)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 30, 2014, 03:47:05 pm »
No...ja już dawno zrezygnowałam z mrzonek typu tatoo, czy jakiś inny botoksów >:D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 30, 2014, 08:13:10 pm »
Makijaż permanentny, też tatuaż  ;)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 30, 2014, 09:03:57 pm »
No i wytatuowana brodawka też ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 30, 2014, 09:25:11 pm »
Tatuaż, a tatuaż. Do brwi, powiek używany jest czarny. Nie wiem, co jest pigmentem, ale przypuszczam, że obojętny dla organizmu. Natomiast w tych wielokolorowych, to już jest cała gama pigmentów i nie wykluczone, że któreś są szkodliwe dla zdrowia.
Poza tym ilość obcych związków wprowadzona do organizmu, z którą sobie poradzi.
Ja niecierpię tatuaży, z powodów estetycznych, a makijaż permanentny, czy brodawka ma służyć poprawie urody, samopoczucia. Wymalowanie ciała  :-\ xhc >:D nie bardzo wiem czemu. 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 30, 2014, 09:34:33 pm »
Wymalowanie ciała  :-\ xhc >:D nie bardzo wiem czemu.

dokładnie temu samemu  :)

Nie przeczytałam uważnie wszystkich wklejonych przez Justynę linków, ale myślę, że problemem jest używanie złej jakości barwników, które mogą nie posiadać ;) homologacji….  ;D Jeśli barwniki są ze sprawdzonego i zatwierdzonego źródła, zapewne ryzyko jest znikome, a prawdopodobieństwo ew wszczepienia żółtaczki podobne jak przy wizycie u manicurzystki :) I oczywiście nie mam na myśli tu przypadku wytatuowanie sobie znacznej części skóry, a jedynie zrobienie niewielkiego rysunku.
I oczywiście słusznym jest unikanie ryzyka, ale nie popadajmy w przesadę :)
W jednym z artykułów napisano:


Jedynym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów jest zaostrzenie przepisów i stworzenie listy dozwolonych i nieszkodliwych składników farb do tatuaży. Wówczas producent musiałby udowodnić bezpieczeństwo swoich produktów, a do salonów tatuaży trafiałyby jedynie zatwierdzone barwniki. W przypadku kosmetyków tego typu lista istnieje w Niemczech już od wielu lat i z tego powodu wszelkiego rodzaju kosmetyki kolorowe, a przede wszystkim cienie do powiek są kontrolowane bardzo skrupulatnie.

Pobuszowałam w sieci i znalazłam studio tatuażu 2 uliczki ode mnie; mam plan, aby do nich pójść i popytać :) A dzięki Justynie dokładnie wiem - o co pytać :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 30, 2014, 09:36:58 pm »
a makijaż permanentny, czy brodawka ma służyć poprawie urody, samopoczucia. 
Danusiu, mnie się zdaje, że tatuaże  - tym, którzy je sobie robią - mają służyć dokładnie temu samemu. Nie przepadam, ale jak je ktoś lubi - czemu nie?
He, he - Agawa była szybsza ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 30, 2014, 09:47:17 pm »
No ciekawam, agawo, czy się zdecydujesz, a jeśli tak, na co  :)
W czasie mojej mastektomii leżała ze mną babka po rekonstrukcji miała superaśny na łydce, delikatniusi.
Ja pewnie nie zrobiem, też ze względu na małża.
A jak nie wyjdzie, czy będę niezadowolona, co potem  :o
W tym przypadku, chociaż niektóre bardzo mi się podobują, wykazuję duże niezdecydowanie  ;)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 30, 2014, 10:01:12 pm »
No ciekawam, agawo, czy się zdecydujesz, a jeśli tak, na co  :)

Sama jestem ciekawa  ;D :P >:D

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 01, 2014, 12:51:01 pm »
Ja niecierpię tatuaży, z powodów estetycznych, a makijaż permanentny, czy brodawka ma służyć poprawie urody, samopoczucia. Wymalowanie ciała  :-\ xhc >:D nie bardzo wiem czemu.

a ja np rozumiem skłonności do tatuaży (sama kiedyś chciałam mieć) a kompletnie nie rozumiem jak można zrobić sobie makijaż permanentny :D no rozumiem jak ktoś np zupełnie nie ma brwi i sobie zrobi, ale takie permanentne kreski na powiece ? dla mnie okropieństwo nie móc mieć "gołego" oka :D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 02, 2014, 06:17:05 pm »
a ja np rozumiem skłonności do tatuaży (sama kiedyś chciałam mieć) a kompletnie nie rozumiem jak można zrobić sobie makijaż permanentny :D no rozumiem jak ktoś np zupełnie nie ma brwi i sobie zrobi, ale takie permanentne kreski na powiece ? dla mnie okropieństwo nie móc mieć "gołego" oka :D
.
Odbiegamy od wątku (bo tu tatuaż w miejscu rekonstruowanej piersi, brodawki) nawiązując do makijażu permanentnego. Aquilo ja w Twoim wieku (nie lubię tego sformułowania, ale tu muszę) nie malowałam się częściej niż 2-3 razy w roku na specjalne okazje. Teraz robię to 2-4 razy w miesiącu. Ale ślepota tak narasta, że lustra powiększające nie wystarczają i moje kreski przypominają straszydło, więc dorosłam już do zrobienia sobie kresek, ale wciąż nie finalizują. Nie wiem, czy ze skąpstwa, czy strachu, czy jednak najbardziej cenię naturalność  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 02, 2014, 07:49:15 pm »
ja się maluję bardzo często, w tym jak najbardziej kreski na powiekach, ale nie chciałabym mieć takich kresek na stałe ;)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 02, 2014, 10:26:42 pm »
a ja bym chciała mieć takie kreski na stałe
maluje je od ponad 30 lat...i inna się sobie nie podobam
a odkąd zaślepłam...tak jak Dana  ;D....to musze mieć lustrko X5.....o wkurza mnie, że mi to tyle czasu zabiera
...a jeszcze bardziej mnie wkurza, że coraz rzadziej mogę kupić odpowiedni sprzęt  ;D
...firmy mają dziwny zwyczaj "udoskonalania" tego co już wyprodukowały  ::)
i jak już cos znajdę co mnie zadowala,  to się okazuje, że zmieniono skład..opakowanie....konsystencje...a głownie pędzelek do kresek, którego po tym "udoskonaleniu" już się nie da używać >:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 02, 2014, 10:37:43 pm »
też mi coś - jakieś krechy na oczach malować ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 03, 2014, 09:26:27 am »
Hamaczku nie na oczach, ale powiekach, by oko było ciut większe, ciut bardziej wyraziste, przez to podkreślenie. Mnie delikatne kreski się podobają nie tylko u mnie, ale zdecydowanie nie pół powieki na czarno  >:D
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: tatuaże po mastektomii
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 03, 2014, 09:59:29 am »
a mi kreski wogle nie pasują, więc mam problem z głowy  z oka  xhc
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/