Autor Wątek: Przywitaj się  (Przeczytany 475831 razy)

Offline TERESA 777

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2700 dnia: Stycznia 22, 2023, 03:02:03 pm »
Witam, jestem po operacji oszczędzającej, która miała miejsce pod koniec marca 2022 roku. Obecnie biorę clarzole i zastrzyki na zatrzymanie pracy jajników. Witam wszystkie Panie

Trzymajcie się ciepło.  :) :) :) :)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2701 dnia: Stycznia 22, 2023, 07:29:46 pm »
Witaj i rozgość się!  :welcome:  :0ulan: :0ulan: :0ulan:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2702 dnia: Stycznia 23, 2023, 09:50:23 am »
Witaj Teresa 777.
Jest na tym forum bardzo dużo do czytania. Trzeba tylko poszukać odpowiednie wątki.
Kiedyś to forum tętniło życiem.
Gdyby nie Braja i Pilot, którzy jeszcze piszą i Lulu, która zawsze  trafnie reaguje na nowe wpisy to już tego forum by nie było.
Dobrze więc, że jeszcze ktoś się do nas przyłącza aby uzyskać wsparcie i podzielić się swoim doświadczeniem. :0ulan:

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2703 dnia: Stycznia 23, 2023, 05:31:39 pm »
Ale jak widać po wpisach jest nas tutaj znacznie wiecej, po prostu większosć się nie loguje gdy nie ma ruchu, bo czytać można bez "żmudnego" wpisywania hasła  8)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline barbamama_2004

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2704 dnia: Maja 20, 2023, 02:04:01 am »
Dzień dobry,

jestem po operacji oszczędzającej, która miała miejsce 5 kwietnia 2023 r. Czeka mnie radioterapia i antyhormonki (bo mój rak był w 100% hormonozależny).
Martwię się jednym wąskim marginesem 0,1 cm.
Pozdrawiam bardzo serdecznie :)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2705 dnia: Maja 24, 2023, 06:58:25 pm »
Witaj!!!  :0ulan: :0ulan: :0ulan:  Najważniejszą część leczenia masz już za sobą. Marginesem się nie martw bo radiotetapia rozprawi się z ewentualnymi niedobitkami.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2706 dnia: Maja 24, 2023, 10:53:01 pm »
Witamy ,ważne że leczenie rozpoczęte
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline Zuzka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2707 dnia: Grudnia 13, 2023, 04:13:08 pm »
Cześć, jestem tu nowa, chociaż od kilku tygodni po cichu przeglądam różne wątki. Diagnozę usłyszałam wczoraj i nic jeszcze nie wiem. Gino tylko przez telefon powiedział, że rak, ale jeszcze nie widziałam nawet wyników biopsji. Powiedział, że czeka mnie chemia. Mam 39 lat, w rodzinie nie było nigdy przypadków.

Offline Zuzka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2708 dnia: Grudnia 14, 2023, 05:05:12 pm »
Mam aktualizację, odebrałam badania i jestem po konsultacji z onkologiem. W USG wyszedł guzek 20x20mm birads 4b, mammografia to potwierdziła i nie pokazała żadnych innych zmian. Węzły chłonne w porządku. Wyniki biopsji:

rak naciekający przewodowy bliżej nieokreślony o niskim stopniu zróżnicowania histologicznego piersi (ICD-O 8500/3 inflitrating duct carcinoma NOS, Nottingham grade 3)
ocena złośliwości: tworzenie cewek\gruczołów - 3, pleomorfizm jądrowy - 3, indeks mitotyczny - 2
rak potrójnie negatywny
indeks Ki-67: 90%
CK: AE1/AE3+
zwraca uwagę obecność martwicy (15%). utkanie raka obejmuje ok 90% wycinków

Nic z tego nie rozumiem. Ktoś pomoże? Nie wiem, czy w dobrym wątku piszę, ale to takie duże forum, łatwo się pogubić. Konsolium w środę, ale dowiedziałam się już, że najprawdopodobniej mam mieć chemioterapię (lub immunochemioterapię?) jak najszybciej, potem operację (jaką - zadecyduje potem chirurg).

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2709 dnia: Grudnia 15, 2023, 03:20:08 am »
Cześć Zuzka!  :0ulan:

Rak potrójnie ujemny, czyli nie odżywia się hormonami żeńskimi ani nie nakręca go receptor HER2. Takiego właśnie miałam 12 lat temu tylko że mój jeszcze dodatkowo siedział węzłach chłonnych.
Dobrze byłoby zbadać czy nie ma mutacji BRCA1 lub BRCA2, ale nie wiem jak w obecnych czasach wygląda taka diagnostyka. Jak ja się leczyłam to wyniki badań genetycznych przyszły już prawie po leczeniu. W moim przypadku nie miało to znaczenia, bo mutacji nie stwierdzono, natomiast jeżeli mutacja jest to lepsze byłoby rozpoczęcie leczenia od chemioterapii ze związkami platyny, której się na ogół standardowo nie stosuje u osób bez mutacji. Ale znam "mutantki" leczone standardowo które mają się świetnie wiele lat po.

Zarówno ki 67 jak i obecność martwicy wskazują na to, że szybko rośnie. Co wbrew pozorom nie musi być złą wiadomością, takie raki często szybko znikają po podaniu chemii, która własnie najbardziej celuje w  szybko namnażające się komórki.

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Zuzka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2710 dnia: Grudnia 17, 2023, 08:23:51 am »
Dziękuję za odpowiedź, braja .To forum wygląda na kopalnię wiedzy i wsparcia. Sądząc po datach niektórych wątków, nie jest tak dynamiczne jak kiedyś, ale ja tu zostaję. Ogólnie trzymam się nieźle, rodzina komplementowała mnie wczoraj, że taka dzielna, bez płaczu histerii nastawiona na działanie. Ale spać nie mogę. Wiem, że najgorsze dopiero się zacznie, ale już nie mogę spać

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2711 dnia: Grudnia 20, 2023, 12:30:36 am »
Też miałam problemy ze snem, zwłaszcza na początku. Czasami się wspomagałam różnymi specyfikami. Ale w okolicach chemii sterydy nie dawały się wyspać. Było, minęło
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Zuzka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2712 dnia: Grudnia 21, 2023, 02:18:01 am »
Ja się wspomagam też, mam porządne środki nasenne na receptę, ale nagle przestały działać. Ale muszę powiedzieć, że przy mojej ostatniej ciężkiej nocy uratował mnie wątek o Madhuvan. Nie mogłam spać, przerabiałam najgorsze scenariusze ile różnych przerzutów mi znajdą następnego dnia (bo akurat mialam poumawianych dużo badań) i postanowiłam wejść na forum, chyba żeby się jeszcze bardziej podręczyć, a tu taka niespodzianka. Wątek jest tak ciekawy i tak dobrze się czyta, że kompletnie odciągnął moje myśli od choroby i po chwili zasnęłam spokojnie. Przy okazji, żadnych przerzutów nie znaleźli.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2713 dnia: Grudnia 21, 2023, 08:48:31 pm »
No to się cieszę, że Cię odciągam od czarnowidztwa  :oklaski:

Mamy od paru tygodni niezly zasuw, a goście już są i w tym momencie czuję się jak zombi. Wzyscy jadą się kąpać w wodospadzie a ja mam oczy na zapałki i marzę że się walnę na wyro jak tylko wszyscy odjadą  8)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Zuzka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2714 dnia: Stycznia 08, 2024, 04:06:26 am »
Mam nadzieję, że turnus (nie wiem, czy to dobre słowo) się udał i że już odpoczęłaś. I dużo zdrowia w nowym roku  :)

Ja trochę zamilkłam, bo na swięta, z błogoslawieństwem onkologa, wyjechałam do Anglii (mąż jest Anglikiem, więc często tam bywam) i postanowiłam przez ten tydzień za granicą nie myśleć o chorobie. Udało się, do pewnego stopnia... Pierwszy szok zresztą minął, teraz bardziej zadaniowo podchodzę do sprawy. Aha, i znalazłam też grupę na fb.

W ostatnim USG znaleźli jednak coś w węzłach, więc jutro mam biopsję węzła. Martwię się, bo wygląda na to, że choroba szybko postępuje (odstęp między badaniami zaledwie 3 tygodnie, a w poprzednim węzły były czyste). Martwię się też, że diagnostyka tak się przeciąga. Z drugiej strony, aż tak do rozpoczęcia chemii mi się nie spieszy i może uda mi się przynajmniej doprowadzić studentów do końca semestru (pracuję na uczelni, 2 semestr chyba wezmę wolny, ale teraz w środku głupio by mi było tak porzucić studentów).