Inne choróbska > Różne choroby

Nadcisnienie

(1/22) > >>

Amor:
Wprawdzie biorę już osiem lat betabloker ( Betalock) ,ale że jest to podobno dawka dla dziecka ( 12,5 mg) to jakos nie brałam sobie tego do serca. W  zeszłym tygodniu, pierwszy raz od zachorowania , przy "okazji" zaprowadzenia kogos innego do kardiologa, wreszcie sama pokazałam się specjaliście. Przy okazji EKG ,wyskoczyło mi tętno 170/100 i lekarz ( doświadczony, szef bodajże oiomu w Ochojcu) urzeczony "moją historią" , a konkretnie chorobą i leczeniem 4 AC i radioterapią bez wahania zalecił mi przyjmowanie Betalocku w dawce 50 mg i jeśli ciśnienie około 15-16 godz . przekroczy 140/90  mam łyknąc  5mg Tritace( Polpril). Tłumaczyłam ,ze pierwszy raz widze u siebie ,az takie ciśnienie i ,ze owszem przy okazju dużego stresu ,a konkretnie np. badań lekarskich potrafi mnie mocno "sieknąć", ale tak na co dzień  raczej rzadko przekracza 140/90 .Nic  to, mam łykać jak zalecił.
 I tu mam problem , bo owszem zwiększyłam dziecięca dawkę do 25,ale  nie do 50 ,ale Tritace jeszcze nie łyknęłam. Napiszcie jakie macie doświadczenie . Ja postanowiłam mierzyć 3 razy dziennie ciśnienie i może po dwóch miechach pokażę zapiski lekarzowi. Najwyższe do tej pory było 147 /77. I co teraz , rozkurczowe nie sięgnęło 90 czy olac czy łykac? Mam zamęt w głowie. 

Natalia:
Ja walcze z nadciśnieniem  prawie 20 lat.Wiem jedno to pierwsze wysoki to jest mniej groźne ,bo wychodzi z serca i skacze zawsze przy stresie.Masz rację zmierz ciśnienie prze ok 10 dni do 2 tygodni ZAWSZE O TEJ SAMEJ PORZE I TĘ SAMA RĘKĘ ,na tej pidstawie lekarz dobierze Ci leki .Zbyt silne zbicie nadciśnienia też nie jest zdrowe.

Parabola:
Na razie nie bierz Amorku tego Tritace. Mierz ciśnienie 2 x dziennie i zapisuj.
Potem pokaż lekarzowi.
Ja od wielu, wielu lat brałam Propranolol a było to związane z wysokim tętnem od tarczycy.
Od jakiś 3-4 lat biorę Bisoratio bo propranolol przestał działać.
Ciśnienie mam raczej niskie, ale jak wyskoczy to mam doraźny lek Captropril który biorę pod język.
Jak na razie wystarcza i lekarka nie wprowadziła żadnego leku na obniżenie.

Amor:
Dzięki wam kobitki! Staram się mierzyc 3-4 razy. Lekarz powiedział ,ze najwyższe lubi być między 15-16 i rzeczywiście to się sprawdza! No to na razie mierze i zostaję przy tej dawce 25 Betalock.
Parabolciu a co masz z tarczyca , bo Zuzia teraz przy PZT ma wysokie tętno i też bierze propranolol ,podobno ma to trwać ze dwa miechy. Liczę na to ,ze jak wróci niedoczynność, jej tętno spadnie.

madzia_61:
ja jestem obciążona dziedzicznie nadciśnieniem i zaczęło się prozaicznie od bólów głowy jakoś tak mi gorąco ciągle bywało ,zgłosiłam to rodzinnej /miałam wtedy ok 42 lat/ ciśnienie było w granicach 130/90 przepisała" atenolol ",po jakimś czasie dołączyła drugi lek/nie pamiętam jaki /,po jakimś czasie znów nastąpiła zmiana" inhibace"/w rożnych dawkach/+ atenolol ,od jakiegoś czasu biorę sam" polpril 5 mg" i ciśnienie wzorcowe ,hmy moim zdaniem jeśli lekarz uznał ze trzeba brać leki na nadciśnienie to lepiej jej brać i kontrolować, niż nie brać i   mieć za wysokie bo można przeoczyć poważną  chorobę  ,cienienie graniczne uważa się 130/90

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej