Autor Wątek: Nadcisnienie  (Przeczytany 29166 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 28, 2014, 09:10:52 am »
Jest bardzo dobrze Amorku :oklaski:
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 28, 2014, 10:24:35 am »
124/78 puls 65. 

To ciśnienie na szóstkę, zważywszy na Twoją podatność na stres, to po prostu rewelk, a puls sportowca  :oklaski:

A co to jest ten betalock. Może pisałaś, ale wyleciało mi z głowy.   :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 28, 2014, 10:38:41 am »
Dzięki!:) Jestem ostatnio spokojniejsza, wcześniej bardzo denerwowałam się czekaniem na Zuzi wynik tarczycowy. Betalock to lek  tez na serce, ale bardziej stabilizujący jego pracę , zapobiega kołataniu, wypadaniu płatka itd.Takze lakko obniza ciśnienie. Z tym ze, ja brałam  go już od zachorowania ( 8 lat) ,ale w dawce  12,5..9 podobno dawka dziecięca) Lekarz chciał mi przywalić 4 razy tyle. Ja dołożyłam jeszcze raz czyli mam dwa razy dziennie po 12,5. Tego drugiego konkretnego na wysokie ciśnienie nie brałam bo nie było potrzeby.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 28, 2014, 10:59:30 am »
to super ,zwiększyłaś dawkę leku ,może to poskutkowało a może rzeczywiście miałaś jednorazowy wyskok z nadciśnieniem ,mierz bądź czujna ,spokojnie  :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 28, 2014, 11:26:49 am »
Amorku jest całkiem dobrze, baa nawet bardzo dobrze  :D
Mierz dalej ciśnienie i zobaczysz czy włączać prochy. Wiem, że jak zacznie się brać tabletki na nadciśnienie to raczej już sie z nich nie da zrezygnowac.
Myślę, że ten betalock też obniża ciśnienie, bo mój bisoratio obniża tętno i ciśnienie.
Całusy  :-*

Raczej nie ... ale jest na przykład pozytywny przypadek, na TAK: od grudnia, kiedy pozbyłam się szalejącego od kilku lat endometrium - ciśnienie wreszcie spadło. Mogę tak stwierdzić, bo kontrolnie je sprawdzam dość regularnie i taką przyjęłam "teorię spiskową"  ;)

Ach ... gdyby tak się zawsze dało wyeliminować przyczynę ...
... a nie przepisywać tylko i przepisywać te tabletki  :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #35 dnia: Października 21, 2015, 05:57:42 pm »
no to sobie kardiologa zaliczyłam !:) dwa wpisy wcześniej jest mój post z zeszłego roku z maja, teraz znowu pojechałam skontrolować serce. Oczywiście jak to u lekarza moje ciśnienie skoczyło na dorodne 165/95 . Ostatnio na wizycie  też takie było, chociaż na co dzień  miewam średnio 130/80. Zalecił mi zwiększyć dziecięcą dawkę betalocku 12,5  na 50 i polpril  w razie skoku. Jako, że skok miałam ze dwa razy po wielkich nerwach to wzięłam dwa razy połówkę. A betalock zwiększyłam sama  tylko do 25. I tak funkcjonuję te półtora roku, mierząc regularnie ciśnienie. NO i dziś lekarz orzekł, że tak jak sobie dawkuję mam zostawić, na bezsennośc krople milocardin ( tez brałam kilka razy) a przy wizycie typu onka mam wyprobowac ( po mojej sugestii) xanax o szybkim rozpadzie. W piątek kontrola, może łyknę, może nie . W każdym bądź razie pan doktór orzekł, że rzadko widuje tak piękne poziomy cholesterolu, a HDl i trójglicerdy wprost  go zachwyciły!:):):)
 za to dziwna rzecz stała się z moją wit.D3 - w kwietniu po stałej suplemenacji doszłam do 34 ( dolna granica to 30) ,a niedawno okazało się ,że mimo ciągłego łykania mam 19!!! Coś z wchłanianiem mam nie tak, a tacy jak my powinni mieć poziom koło 60 ! Ciekawe co onka na to powie.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #36 dnia: Października 21, 2015, 08:03:27 pm »
Amorku dawno temu brałam xanax, dla mnie był mocny, byłam naćpana  :-\
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #37 dnia: Października 21, 2015, 08:08:39 pm »
Ptaszyno
xanax jest w rożnych dawkach, od 0,25 mg do 2 mg
poza tym jeżeli już to najlepiej kupować tańszy alprox (substancja czynna czyli alprozam ta sama)

http://bazalekow.mp.pl/lek/47519,Xanax-tabletki

http://bazalekow.mp.pl/lek/78207,Alprox-tabletki
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #38 dnia: Października 21, 2015, 08:10:41 pm »
Ślicznie Amorku :)
A najważniejsze, że piękne wynika sama sobie zawdzięczasz, swojej systematyczności w odpowiedniej diecie i ruchu.
Z tym wynikiem z poziomu D3, to może pomyłka, pomyślałaś o tym.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #39 dnia: Października 21, 2015, 08:13:11 pm »
Ja tez od dawna biorę na nadciśnienie .Utrzymuje się w normie.Amorku  jak w domu masz ok to najważniejsze.Najlepiej jakbyś swój ciśnieniomierz sprawdziła ,czy dobrze wskazuje.Wtedy będziesz pewna co i jak
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #40 dnia: Października 21, 2015, 08:22:22 pm »
d3 kiepsko się wchłania (dlatemu bierzemy takie końskie dawki)
Amor a zajadasz to d3 z tłustym żarciem? ponoć tak najlepiej
chyba też niektóre leki mogą zaburzać wchłanianie, może to to?

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #41 dnia: Października 21, 2015, 09:09:01 pm »
Aquila- tak, przynajmniej się staram, chyba powinnam wapń sprawdziać w dziennej zbiórce moczu
nie mam takich lekow, które przeszkadzają we wchłanianiu, sama nie wiem, za jakiś czas znow sprawdzę teraz nawet i 3000 łykam z witK2.
Natalia mam dwa ciśnieniomierze w domu, a ten skok był u lekarza ( syndrom białego fartucha mam od lat)
Mirusiu pomyśałam o tym , ale w tym labaoratorium to prawie nie możliwe, będę jeszcze kontrolować
Ptaszyno i Andzeles -dr na złej recepcie wypisał xanax, miała być jakaś specjalna,  więc go olałam i nie mam :) widać nie jest mi pisany, bo to nie pierwsze podejście do tego leku :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #42 dnia: Października 21, 2015, 09:37:32 pm »
moja psiapsiółka tak mam idzie do lekarza i 180/100 ,bierze leki  i w domu bierze i w porządku syndrom białego fartucha 
Amorku  dzisiaj w TVN było o witaminie D z tłuszczem trzeba brać i podobno się nie przedawkuje:) http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/d3-witamina-zycia,183123.html
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2015, 09:42:29 pm wysłana przez madzia_61 »
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #43 dnia: Października 21, 2015, 09:41:12 pm »
Też jestem ciekawa jak moja D3 będzie się kształtować,od kilku miesięcy ( prawie roku) też jestem na końskich dawkach a ciągle wynik był w dolnej granicy normy.
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #44 dnia: Października 21, 2015, 09:49:01 pm »
madziu -dzięki!:) wynika ,ze  powinnam brac 5 tabletek wg amerykańskich norm, a nie jedną czy dwie jak brałam !! :o
jednak ten wapń w moczu ( dzienna zbórka) musiałabym zbadac bo przed laty miałam już taki problem
Natalia , ja już się w kwietniu ucieszyłam jak wynik przekroczył normę - przez rok powoli  wzrastał od 8( tak, miałam tak mało)  az do 35!! a tu nagle spadek!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat