Autor Wątek: Nadcisnienie  (Przeczytany 28615 razy)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 21, 2016, 10:28:34 pm »
Becia a nie włączyła Ci lekarka leków na nadciśnienie zanim trafisz do kariologa ,no troszku za wysokie masz rozkurczowe i tętno
http://www.pfp.edu.pl/index.php?id=nadcisnienie
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 21, 2016, 11:04:44 pm »
to był jakiś skok ciśnienia, stąd szoknięta buźka przy tym wyniku
całe życie miałam niskie ciśnienie, u lekarza mam zawsze prawidłowe lub lekko zaniżone, więc nie było potrzeby przepisywać leków na nadciśnienie
u kardiologa już byłam, zlecił badania, po wysiłkowym idę do kontroli z wynikami
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2016, 11:06:44 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 21, 2016, 11:13:50 pm »
lekarz kazał kontrolować, to kontroluje - mierzę codziennie o 9-tej, ok. 13-tej i wieczorkiem
ino se jeszcze pulsu nie mierzyłam - pewnie ten mój ciśnieniomierz gdzieś go mierzy, ino ja jeszcze nie rozgryzłam  ;)

Beciu, a Ty bilansem sie czasami nie zestresowałaś  ;)
bilansem nie, ale czymś innym >:(
ja też dostałam od rodzinnej książeczkę i przez 2 tygodnie mierzyłam ciśnienie (było prawidłowe) i tętno, i zapisywałam wyniki
mój aparat pokazuje pomiar tętna, pod wynikiem ciśnienia
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2016, 11:16:52 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 22, 2016, 10:13:54 am »
Beciu bądź czujna mierz sobie ciśnienie w rożnych sytuacjach ,nie o stałych godzinach ,tylko np .po wysiłku ,po wstaniu z łózka ,po wypiciu kawy itp i zapisuj ,wzrost ciśnienia wiąże się tez ze zmianami naszej gospodarki hormonalnej ,często też jest efektem stresu,może to chwilowy skok ale czujność nie zaszkodzi  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 22, 2016, 04:44:49 pm »
Madzia, dzięki za rady :-*
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 22, 2016, 07:41:11 pm »
no to Beciu puls bo byku( tarczycę mam nadzieję masz zbadaną),oby  tablety pomogły! Mnie przy stresie skacze głownie pierwsze czyli np. mam 170 / 90 ,drugie nigdy nie przekracza 100, a puls koło max70. Mój trener- rehabilitant uważa ,ze ćwiczeniami aerobowymi z podnoszeniem i opadaniem pulsu można ciśnienie uregulować. Beciu może tak rowerek w domu i probowac interwały cwiczyc? ale chyba najpierw do lekarza , a może do  mojego rehabilitanta?on jest swietnym fachowcem. Dzis po spoconej nocy( leki mnie osłabiają ) ledwo udawało mi się wytrwać na treningu ,ale na koniec zrobił mi nawet masaż ( akupresurę)mojej żuchwy!!(wspołopracują z ortodontą) ! Takiego czegos jeszcze nie miałam, liczę ,ze pomoże , bo dokładnie wiedział w którym miejscu może mnie bolec. A już pare razy wyprowadził mnie i OLka z bólu.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 22, 2016, 07:43:47 pm »
taki rehabilitant to skarb!
a jak cały proces zębowy? daleko do końca?



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 22, 2016, 07:50:16 pm »
KOniec???? ho,ho,ho zamierzam ewentualnie raz na kwartał fundowac sobie wymianę plomby czy reendo. Z jedynką  na razie w zawieszeniu ,mogę z nia ciutkę pochodzić( jest skazana) więc tez odpoczywam i pojdę  na konsultację w inne miejsce, polecone przez rehabilitanta, chociaż specjalnie się nie łudzę. Jednak jakiś mały wirus mnie atakuje wiec odpuszczam na razie stomatologiczne męki chociaż chyba nie na długo bo zamierazm wykorzystać moje świeże zdjęcia zębow i TK by nowych nie chcieli mi robic.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 22, 2016, 08:17:59 pm »
Amorku, dzięki!
osobisty trener na pewno dobrze by mi zrobił  8)
ale tak jak pisałam zrobię jeszcze te wysiłkowe, z wynikami 5. kwietnia do lekarza i zobaczymy co powie...

obiecałam sobie, że jak tylko się zrobi cieplej będę chodzić na siłownię na wolnym powietrzu (zrobili na naszym osiedlu), oczywiście nie będę się forsować, no i te aerobowe muszę sobie przypomnieć...

jeśli chodzi o tarczycę, to tsh mam w normie, w grudniu byłam u endokrynologa (w Euro Klinice), zrobił usg, bardziej szczegółowych badań ( wiem, że wymieniałaś w wątku tarczycowym T3, T4, TPO, PTH) nie zlecił
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 20, 2016, 02:48:05 pm »
mam teraz 152/ 81 puls 67
rano łyknęłam jak zwykle 25 betaloc , nie wiem czy czekac az spadnie czy w takiej sytuacji brac pół polrpilu? macie tez tak?
 zmierzyłam po 10 min i mam 135/ 83 puls 64   ::)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 20, 2016, 02:59:27 pm »
nie bierz nic, obserwuj się, nie rób wysiłkowych prac.Zmierz za godzinę. czujesz się dobrze, czy inaczej? głowa nie boli?
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 20, 2016, 03:24:01 pm »
tzn. od 9  biegam za Gniewkiem , miałam chwilę na jego drzemkę ,zaraz zabierze go Zuza , zmierzę ciśnienie
czułam się trochę podekscytowana , dlatego zmierzyłam
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 20, 2016, 03:41:54 pm »
już lepiej?
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 20, 2016, 04:08:15 pm »
jeszcze nie , ale już poszli, teraz tylko ogarnę dom i zapadnę w relaks bo i chłopisko wybyło z domu na 4 dni! :D
dam znac  jak ciśnienie się zachowuje
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 20, 2016, 04:29:06 pm »
mam teraz 152/ 81 puls 67
rano łyknęłam jak zwykle 25 betaloc , nie wiem czy czekac az spadnie czy w takiej sytuacji brac pół polrpilu? macie tez tak?
 zmierzyłam po 10 min i mam 135/ 83 puls 64   ::)
Amor 135/83 to jest ok puls też ok
Natalia