Autor Wątek: Nadcisnienie  (Przeczytany 28583 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 20, 2014, 10:36:37 pm »
U dochtora właśnie na takim "prawdziwym "sprzęcie miałam najpierw 170/100 potem się" wyciszyłam" do 150 /95:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 20, 2014, 10:37:31 pm »
otóż to, dlatego na takim powinnaś robić pomiary w domu, po co Ci fałszywe dane?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 20, 2014, 10:40:41 pm »
Nie, one nie są fałszywe, wtedy to był stres ewidentny, czułam co się ze mną dzieje. W domu przed wyjściem miałam wtedy 160/93. Sama siebie nie rozumiem ,ale co zrobić. na głupotę nie ma rady!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 20, 2014, 10:44:30 pm »
no nie wiem, kiedyś u nas na wsi było kila, bo i teściowa i ciocia, i teściowa drugi na wszelki wypadek (aparacik mam na myśli, taki sprytny, że tylko taśma na nadgarstek i wio - ciśnienie i tętno mierzył) - na każdym miałam inne ciśnienie... bardzo różne...

od wtedy im nie wierzę, mam stary rtęciowy - dużo miejsca zajmuje ale mierzy dobrze



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 20, 2014, 10:48:11 pm »
Ja u Zuzi tez mierzyłam, a oprócz tego Olek mierzy na tym samym i ma nizsze niż ja. Owszem ,zauważyłam ,ze jak zmierzę 3 razy pod rząd to wynik jest coraz nizszy. A gdzie można kupic taki stary ,rtęciowy ?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 20, 2014, 10:57:34 pm »
przyznam, że nie wiem,
mam bardzo stary z poradni mojej teściowej chyba,
ostatnio zepsuła się w nim pompka i P kupił taką w necie i wymienił,





rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 20, 2014, 11:47:14 pm »
bardzo dużo zależy od aparatu - te wypasione automaty są podejrzane - niektóre doktory mówią, że najlepsze są aparaty rtęciowe

Tak Mag to prawda, że rtęciowe są najdokładniejsze... ale mi pierdyknęła ta rurka  >:(  >:( a miałam go ze 20-cia lat..
Kupiłam Microlife bo poleciła nam nasza rodzinna jak mojemu małżowi wywaliło ciśnienie 180/110 ..  :o ... ale nie nadgarstkowy, taki po wyżej łokcia .. 8) ... jest dobry...
Mierzymy do tej pory na nim i minimalna różnica w pomiarach    // hehe wiemy jaka, bo sąsiadka kupiła microlifa parę m-cy temu   //   wynosi góra_ + - 2 mm  8) //
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 11:51:51 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 21, 2014, 12:41:23 am »
w tych nowoczesnych elektronicznych pomiar zależy bardzo od miejsca umieszczenia czujnika w opasce uciskowej; powinien być bardzo dokładnie w miejscu żyły na przegubie; jeśli odrobinę się obsunie, to pomiar jest zafałszowany (potrafi pokazać pod rząd inny wynik)
te stare rtęciowe działają na innej zasadzie, dlatego wydają się dokładniejsze
ale gdy opaskę w nowych założy się prawidłowo - wynik jest też prawidłowy

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 21, 2014, 07:52:15 am »
Rtęciowe nie wydajom się dokładniejsze, ale som  :)
Amorku pytaj w sklapie medycznym lub rehabilitacyjnym.
Nadgarstkowy absolutnie nie.
Natomiast te łokciowe niektóre, chociaż nie tak dobre, jak rtęciowe, też niezłe  :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 21, 2014, 08:22:16 am »
Jak bedziesz szła do lekarza ,weź swój ciśnieniomierz i porównasz wtedy pomiar. :oklaski:
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 21, 2014, 09:00:54 am »
Mnie się zgadza pomiar na moim ( nie -nadgarstkowym  aparacie , u Zuzy tez mierzyłam )  i u lekarza. Ja nie miałam wątpliwości co do wyniku badania!( po prostu to był duzy stres) , to lekarz musi zobaczyć ,ze w domu ciśnienie nie jest tak wysokie . Może to i tak nie zmieni jego decyzji . Mierzyc muszę ,ale tu zgadzam się z agawą - być może te małe roznice ,domowe  są spowodowane niedokładnym założeniem rękawa.
Mam dylemat co do tego kiedy i czy w ogole brac tabletki, bo te moje ciśnienie jest tak na krawędzi.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 21, 2014, 11:50:18 am »
Najczęściej zalecane jest branie rano .Ja czasami przy wysokim dokładam coś po 15-16 godz.
Natalia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 21, 2014, 02:34:16 pm »
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 28, 2014, 08:35:49 am »
PO dwóch tygodniach mierzenia ciśnienia w domu ( mam nowy aparat i czasem mierzę tez na zuzowym) średnia jest-124/78 puls 65.  TYlko betalock zwiększyłam do 25 na dzien.Chyba nie jest źle? Będę mierzyć dalej.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Nadcisnienie
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 28, 2014, 09:00:22 am »
Amorku jest całkiem dobrze, baa nawet bardzo dobrze  :D
Mierz dalej ciśnienie i zobaczysz czy włączać prochy. Wiem, że jak zacznie się brać tabletki na nadciśnienie to raczej już sie z nich nie da zrezygnowac.
Myślę, że ten betalock też obniża ciśnienie, bo mój bisoratio obniża tętno i ciśnienie.
Całusy  :-*
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska