Autor Wątek: Twórcze patenty na przetrwanie  (Przeczytany 145350 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #30 dnia: Października 04, 2014, 09:23:23 pm »
  jak pralka ma gwarancję producneta na 5 lat to brałabym w ciemno obojętne coby to nie było.   ( moja nowa ma gwarancje na 2 lata)  ale gwarancje a nie ubezpieczenie.

Lg to trochę ściema bo w której pralce psuje się silnik? najczęściej programator albo łożyska.  Amiki te nowe sa super ale tez i drogie

ja kupiłam indesita - taką jednorazówke za 666zł ale to tylko dlatego, że była taka tania, jak sie popsuje to kupie pralko suszarkę - teraz te oszczedne są jeszcze kosmicznie drogie :/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2015, 08:50:33 pm wysłana przez mag »

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #31 dnia: Października 04, 2014, 09:23:47 pm »
LG - dobra, ale droga - nie stać mnie - poniżej tysiąca nie ma
Lulu, a czemu beko nie? argumenty?
na forum"elektroda" beko ma bardzo dobre opinie
natomiast Amica bardzo kiepskie
A ja myślę, że wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz się trafi.
Z tych tańszych to teraz robią jednorazówki
5-8 lat i zmiana na nową
to po co kupować drogą
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #32 dnia: Października 04, 2014, 09:28:49 pm »
tromba jestem, nawet pod blondyne to nie podpada - polazłam do pralni - moja to nie bosch, a electrolux - EWB 105405 W; inne dane się zgadzają  ;D
ps - przedłużoną gwarancję sobie dokupiłam

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #33 dnia: Października 04, 2014, 09:29:58 pm »
Ja mam Aristona ładowanego od góry bo w mojej maleńkiej łazience nic  sje niezmieści    :o
Muszę o nia dbać bo moja staruszka   ma 17 lat  i miala Tylko kilka napraw  ;D  ztx
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #34 dnia: Października 04, 2014, 09:35:07 pm »
te od góry się mniej psują - ale wody żrą więcej...  i mniej poręczne
 jakbym patrzyła na długość życia to taką wkładaną od góry bym wizięła z tymi nowymi programami. - z naprawialnym bębnem   ale ja jestem wygodna :P i kupiłam taką ładowaną od przodu.
elektroluxy też mają dobrą opinię.. zwłaszcza jak są produkowane n ukrainie -. chociaż nie wiem jak jest teraz
a nie jak reszta w chinach

i powiedziałam sobie, że jak mi się popsuje  ta nowa  to kupie franie za 400zł i wirówkę  >:D
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2014, 09:46:15 pm wysłana przez justyna81 »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #35 dnia: Października 04, 2014, 09:45:10 pm »
Moja elektrolux ma 10 lat - na razie działa bezawaryjnie, choc już wtedy się mówiło, że pochodzi tylko 5 lat, tyle, ile gwarancja. Fakt, na egzemplarz chyba trzeba trafić.
Co do Beko - rodzice mają lodówkę - bezawaryjna od lat chyba z 15.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #36 dnia: Października 04, 2014, 10:27:30 pm »
w moich pralkach ( 4 sztuki automatów przerobiłam) ZAWSZE psuje mi sie programator
nic innego ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #37 dnia: Października 04, 2014, 10:42:01 pm »
Aleś Ty niszczycielka. Ja sporo lat starsza i mam dopiero drugą, a zapewniam, że franią prałam (miałam taką malutką) rok, może dwa 38 lat temu, a od 37 lat piorę automatem; pierwsza polska i jak już się wsio rozpadło (kalgolu nie używałam) po ca 27 latach wymieniłam na włoską candy. Pisałam wcześniej, że mam ją 6-8 lat, a to już kole dziesięciu, jak dobrze policzyłam. U mnie w pralce liczył się wygląd i rozmiar. Jest na 4,5 kg, więc ciut mniejsza niż pozostałe. Gdyby nie ta, to kupiłabym Boscha.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #38 dnia: Października 05, 2014, 05:57:38 am »
Jak musiałam kupować pralkę, to radziłam się córci(pracowała wtedy w elektroluxie). Chciałam właśnie Beko, ale kategorycznie zaprotestowała, powiedziała, że dołoży kasy abym coś lepszego kupiła. Tojka a teraz poraża, której udzielił mi naprawiacz, jak chciałam naprawiać indesita, poszły łożyska i chyba uszczelki w bębnie.i Niech pani nie bierze takiej pralki gdzie bęben jest zabuduwany/wymienia się cały element/naprawa nieopłacalna.Taki bęben właśnie miałam w indesicie.,
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #39 dnia: Października 05, 2014, 10:17:55 am »
Moja elektrolux ma 10 lat - na razie działa bezawaryjnie, choc już wtedy się mówiło, że pochodzi tylko 5 lat, tyle, ile gwarancja.

we swoim wynajmowanym mieszkaniu mam pralkię owej firmy i ma ona już z 18 lat chyba (jeśli wierzyć właścicielom), fakt że żeby się włączyła, to trzeba pierdyknąć z całej siły w drzwiczki, ale poza tym - spoko, nic się nie psuje

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #40 dnia: Października 05, 2014, 10:34:07 am »
Myślę, że gdy się kupuje elektroluksa lub boscha, to ew wyższą cenę trzeba rozłożyć co najmniej na 10 lat  :P, nie na 5  :D
Ja swoją kupiłam w jakiejś promocji, chyba była z ekspozycji?… Jedynie za przedłużoną gwarancję dopłaciłam chyba ok stówy, za to miałam bezpłatny transport  :P
Programów nie jest dużo, ale każdy z nich mogę ręcznie modyfikować, czyli wydłuzać/skracać czas prania/płukania i dodatkowo obniżać/podwyższać temperaturę. Wiele pralek na funkcję prania 'szybkiego'; moja takiej nie ma, muszę sobie sama ją wyklikać  >:D
Jest ładowana od góry. Początkowo mi się nie podobało, ale teraz nie zamieniłabym na tradycyjną, od przodu. Uważam,, że od góry jest zaaacznie wygodniej :) Nigdy żadna skarpeta mi nie zostanie, bo wszystko widać jak na dłoni  ;D No i kolana nie bolą  :D

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #41 dnia: Października 05, 2014, 01:46:56 pm »

programator,to wiem na pewno,
bo włączam pranie, a ona pobiera wodę, zakręci, chce wejść w tryb wirowania, i wypuszcza wodę


u mnie taki problem się pojawia gdy jakaś skarpetka wpadnie nie tam gdzie trzeba i wtenczas się zapycha coś_tam - wtedy wołam młodego albo ślubnego - odkręcajom takom klapke z przodu, wyciągajom rózności, które tam wpadły i znów jezd git_majonez  :0ulan:
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #42 dnia: Października 05, 2014, 01:53:39 pm »
Niech pani nie bierze takiej pralki gdzie bęben jest zabuduwany/wymienia się cały element/naprawa nieopłacalna.Taki bęben właśnie miałam w indesicie.,
o bębnie wiem, doczytałam na forum "elektroda"

Myślę, że gdy się kupuje elektroluksa lub boscha, to ew wyższą cenę trzeba rozłożyć co najmniej na 10 lat  :P, nie na 5  :D

właśnie do tej pory tak robiłam
kupowałam dobrej firmy_droższą (właściwie powinnam napisać drogą_prawie z górnej półki)_z dobrymi opiniami
i guzik z tego wyszło
być może mam pecha co do egzemplarza
tak czy siak z zewnątrz pralki wyglądały jak nowe, a programator do kitu, nie opłacało sie naprawiać
Teraz więc postanowiłam kupić coś tańszego
Juz się prawie_zdecydowałam, kupuję bosha
takiego

https://www.mall.pl/eco-pralki-ladowane-przod/bosch-wae20165pl?gclid=COCn66e5lcECFQLJtAodJw0AKw

Anioł, ja se sama radzę z takimi pralkowymi_problemami. Zanim zawołałam faceta od pralek, sama porozkręcałam i obejrzałam wszystko co wg mnie mogło jej zaszkodzić :)
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2014, 01:55:57 pm wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #43 dnia: Października 05, 2014, 01:58:30 pm »
Dobra jest pralka Miele ,Dopiera świetnie i solidnie trzyma się podłogi.Moja witrzymała prawie 30 lat bez naprawy.Niestety cena jest wysoka
Natalia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #44 dnia: Października 05, 2014, 01:59:56 pm »
Miele to to of the top :)