Autor Wątek: Twórcze patenty na przetrwanie  (Przeczytany 145773 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #780 dnia: Grudnia 28, 2018, 12:44:09 pm »
hamaczku mój simens co prawda z górnej półki - bo moj slubny jak kupuje coś to musi mieć wszystkie bajery  ::(( a potem i tak się z nich nie korzysta. Ale na dniach kupił po taniości ( na działke bedzie) też siemensa z trochę niższej półki (na allegro chyba) za 250 zeta.W siemensie koszyki sa składane  i te na górze i te na dole i mozna ją wstawić pod blat. Zadowolona z niej jestem , bo cichutka bardzo (porzednia dudniła jak traktor, oszczędna - najczęsciej włączamy program eko własnie (ino wtedy pranie trwa dość długo). Z minusów - jak się rzadko pierze, może troszkę nieładnie pachnieć w środku - ale ja wrzucam skórki od cytryny (na półke na sztućce) i jest git
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #781 dnia: Grudnia 28, 2018, 04:07:37 pm »
Cichutka to ile decybelów posiada? Też bym kciała cichą, a nie wiem, czy np. między 42 a 46 to jakaś znacząca różnica jest?

Muszę dopytać w sklepach, czy drzwiczki w upatrzonych modelach moich uchylają się w końcu automatycznie po skończeniu czy nie, bo różnie wujek google pisa.

I wogle chyba pójdę z moimi talerzami XXL się przymierzać  ;D, do poprzedniej wchodziły pod bardzo_kątem, tak że już nic inngo wleźć nie dało rady.

Raczej nie przewiduję rzadkiego prania  :)

Czyli siemens albo bosch, ta sama taśma, podobne ceny. Nie wiem ino, czy nie poczekać jeszcze, może co będą mocniej wietrzyć w tych magazynach ???

Anioł, zmywarka na działkę :o - no, no, paniostwo ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #782 dnia: Grudnia 28, 2018, 04:37:56 pm »
Moja Bosch jest na prawdę cicha sprawdzę ile dB ma
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #783 dnia: Grudnia 28, 2018, 05:18:29 pm »
Natalko, sprawdź przy okazji model, plissss  ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #784 dnia: Grudnia 28, 2018, 05:33:26 pm »
Ciche zmywarki mają do 40 dB i tyle ma moja.
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #785 dnia: Grudnia 28, 2018, 05:38:12 pm »
Eee, to te, co je oglądam, mają ciutkę więcej.
Muszę pogrzebać gdzieś, ile miała moja staruszka.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #786 dnia: Grudnia 28, 2018, 06:13:49 pm »
Nie wiem ile moja ma decybeli. Hamaczku ano przez oszczędność zmywarka na działce,  bo szambo jest i do tego niezbyt duże
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #787 dnia: Grudnia 28, 2018, 06:34:37 pm »
mam boscha
ale siem nie wypowiadam za bo ona używana jest może ze 2 razy do roku (słownie: dwa  xhc ) ......jak sie jakie goście latem na grila wproszom....wtedy szkło jest do mycia...bo reszta jednorazowa  :P

cicha jest............kot sie głównie cieszy jak włączę....światełko sie pali...jakaś nowość dla kocicy  ;D
chłopu obojetne kto/co myje  ::)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #788 dnia: Grudnia 29, 2018, 03:59:18 pm »
 ;D

To tera tak:

czy kupujecie taki duży sprzęt przez internet w tych jakichś elektro.pl, oleole czy innych morelach, tak że toto leci przez pół kraju nie wiadomo skąd, czy raczej jednak w sieciówkach typu mediaexpert czy tam mediamarkt?
No bo se myślę: w razie reklamacji jakiejś czy innego kłopotu to sieciówka na miejscu, a w tamtych to jak ??? Mały sprzęt prosto zapakować i odesłać, ale zmywarka to już nie takie hop siup.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #789 dnia: Grudnia 29, 2018, 04:07:40 pm »
Kupuję zawsze w sklepie na miejscu.
Natalia

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #790 dnia: Grudnia 29, 2018, 04:31:33 pm »
mój chłop kupuje zazwyczaj przez internety - taniej jest
na miejscu ogląda, porównuje
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #791 dnia: Grudnia 29, 2018, 04:41:42 pm »
Ale przez internety to gdzie, weź podpytaj, plisss. Bo przez internety to ja też, ino że w tych internetowych, co je i tak mam też stacjonarnie pod ręką.
A np. w tym elektro już dziś pojawiło się taniej niż gdzie indziej.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #792 dnia: Grudnia 29, 2018, 04:43:00 pm »
Kupuję przez net, ale w takiej sieciówce, która ma sklep na moim zadupiu.
Za wniesienie płaciłam złotówkę od sztuki i jeszcze stare zabrali.

Morele to zapomnij, zhakowali dane ich klientów.
Poza tym mój M kupił tam laptopa, jak się okazało uszkodzonego. Kiedy zwrócił, natychmiast ponownie go wystawili do sprzedaży.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #793 dnia: Grudnia 29, 2018, 06:51:45 pm »
No właśnie tego się obawiam w tych internetowych "zbiorówkach", czy jak to tam nazwać.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #794 dnia: Grudnia 29, 2018, 08:47:36 pm »
mam simensa, ale starego (jakieś 11 lat), więc co do modelu sie nie wypowiadam, ale co do marki to jest OK (gdy mialam kupowac, pojechałam po bosha, ale na miejscu pan mi wmówił simensa - może dobrze, zadowolona byłam, jestem)

wtedy to jeszcze kupowałam w sklepie stacjonarnym
obecnie /od jakiegos czasu - tak z 6-7 lat/ szukam fajnego modelu w necie, potem jadę go obejrzeć na żywo w jakims markecie, a potem znowu do neta i szukam gdzie najtaniej (najczęściej jest to ole_ole). NIGDY nie natknęłam sie na kichę.
W robocie tez jestem odpowiedzialna za zakupy, cały sprzęt szkolny, równiez pomoce dydaktyczne kupuje przez neta - równiez nie miałam żadnej kichy :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym