Autor Wątek: Twórcze patenty na przetrwanie  (Przeczytany 145897 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #330 dnia: Maja 03, 2016, 12:16:51 am »
zauważyłam, że robię duże 'porządki' w domu, gdy mam 'tłok' w głowie. I zauważyłam, że to działa.
Nie ma to, jak sobie powyrzucać. Od razu robi się miejsce na NOWE :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #331 dnia: Maja 03, 2016, 12:23:31 am »
Ja to wszystko znam (z doświadczenia oczywiście ;D ) i doskonale rozumiem -tylko próbuję Cię zagrzać do boju :0ulan: :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #332 dnia: Maja 03, 2016, 12:25:47 am »
ja już walczę od soboty  :0ulan:
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #333 dnia: Maja 03, 2016, 08:12:54 am »
Mam koleżankę, która jak dokupi jakiś ciuch, to musi jakiś wyrzucić. Ja niestety tak nie mam  :(
I mam ten sam problem co ToJka. Zagracenie za duże. Wiem jedno, robiąc tegoroczny wiosenny przegląd, pozbędę się wszystkich (no prawie  ;) ) butów na obcasie, bo niestety moje nóżki ich nie tolerują
Zobaczymy, co mi z postanowienia wyjdzie ???
Natalko ja w dorosłym życiu przeprowadzałam się tylko raz, stanowczo za mało na odgracanie.
ToJka powodzenia  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #334 dnia: Maja 03, 2016, 08:15:46 am »
jak mi coś szkoda wywalić, bo np. "przecież to nasz pierwszy telewizor" to robię temu fotkę i do widzenia,
mam już dużą kolekcję takich fotek  ;D

ostatnio takie wywalanko gratów zrobiłam z córkowatą w lesie, kilka razy jeździłyśmy na elektro i inne śmieci,


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #335 dnia: Maja 03, 2016, 09:07:41 am »
TOJKA< nawet nie wiesz jaki jest popyt na rzeczy dla nas już niepotrzebne. Jeżeli już masz robić zdjęcia to je wykorzystaj , wstaw na jakieś alegro i znajdziesz kupca. Jeszcze parę groszy wpadnie.
U nas na śmietnik też nie można wystawiać dużych rzeczy. Kiedyś postawiłam stolik, który mi służył za kwietnik. Mówię sobie.... jak nikt go nie weźmie to pójdę i rozwalę na części.
Nie minęło dużo czasu i stały poszukiwacz wystawił go i zabrał.
Walizka, która była pełna maskotek w piwnicy też wylądowała na śmietniku. Kiedyś oddawało się takie rzeczy do przedszkola. Teraz znikają ze śmietnika jak świeże bułeczki.
Nie wierzę, że kiedyś się coś przyda jeśli się z tego nie korzysta.
Można też pojechać na pchli targ. Ile frajdy w sprzedawaniu takich rzeczy.
Życzę cierpliwego dochodzenia do tej umiejętności, czyli wolności od rzeczy nam niepotrzebnych. ;D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #336 dnia: Maja 03, 2016, 10:34:55 am »
Przyznam się, że jakiś czas temu idąc do garażu, obok śmietnika takiego u szczytu bloku, stał całkiem niezniszczony fotelik samochodowy dla dziecka. Wiele nie namyślając się, wzięłam. Zewnętrzny materiał zdejmowany, wyprałam i mam zapasowy fotelik, w razie jak wnuki przyjadą pociągiem. Nawet jadąc do nich zabieram, nie musze wtedy przekładać z autek dzieci. Nie kupowałam, bo u dzieci są nawet podwójnie, a jak się przydaje  ztx
Nie ukrywam, ze czułam się nieswojo biorąc go  :-\ Jak już będzie niepotrzebny, odłożę na swoje miejsce, znaczy obok śmietnika
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #337 dnia: Maja 03, 2016, 10:37:44 am »
dzięki dziewczynki za podpowiadajki  :)
ciuchów pozbywam sie praktycznie na bieżąco, wydaję na wieś lub wysyłam do Iriny.
Nie wszystkie ciuchy mogę wydać, bo Starsza mi nie pozwala - moda wraca, a ona wtedy błyszczy wśród koleżanek  ;)

Suchalku, myślałam o pchlim targu; w latach 80-tych bawiłam sie w handelek  i wymianę  ;) niestety teraz nie mam czasu aby stać "na stoisku".
Chyba olx będzie najlepszym wyjściem   :)

mag, o Twoim porządkowaniu pamiętałam, i właśnie o Tobie myślałam prosząc o patent na wyrzucanie  ;)
a Ty łikendowo nie w lesie  ???

kawę wypiłam i zabieram się za dalsze wywalanie. Musze sie do czwartku uporać, bo w czwartek kilka mebli trzeba rozkręcić, a wcześniej im fotkę zrobić i tez na olx wystawić.

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #338 dnia: Maja 03, 2016, 12:26:14 pm »

Nie wszystkie ciuchy mogę wydać, bo Starsza mi nie pozwala - moda wraca, a ona wtedy błyszczy wśród koleżanek  ;)

nie dziwię się, mam kurtkę zamszową z 1980 i z niej korzystam a zamsz jak nówka mimo że siostra młodsza też z niej korzystała :)
żal było ją wyrzucić
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #339 dnia: Maja 03, 2016, 12:31:03 pm »
no ja nie w lesie, bo dziś szwy zdejmowalim z pociętej ręki i zapowiadali zimno i nie pojechalim,

a w czasie tych porządków wyrzuciłyśmy bardzo dużo rzeczy, bo przez ponad 20 lat lądowało tam wszystko, co już w domu miejskim i ciasnym niepotrzebne,
więc obowiązywała głównie zasada: "P już na pewno nie pamięta, że to tu przywiózł"  :D
kilka rzeczy, głównie z mieszkania córkowatej - gdy jeszcze mieszkała w Sz - poszło przez olx, bo były prawie_nowe,
stare materace wylądowały na śmietniku, stare telewizory też,
stare ciuchy, których już nawet do Iriny wysyłać wstyd (chyba z 5 worków) też na śmieci, 
ale i dużo fotek zrobiłam - np. narzuty paczłorkowe, sztuk 3, które sama szyłam 20 lat temu, a które przez ten czas naderwały się tu i ówdzie...
 
lubię takie czystki
  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #340 dnia: Maja 03, 2016, 06:24:48 pm »
jeeeeeessssssssssuuuuuuu, cały ogromny karton z firankami znalazłam  ::((
większość z kuchennymi wzorami .... he_he, a ja już nawet okien do tych firanek nie mam  ;)
jeden komplet nówka sztuka  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #341 dnia: Maja 03, 2016, 06:34:08 pm »
już nawet okien do tych firanek nie mam  ;)



 xhc zdecydowanie czas na porządki był  ;D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #342 dnia: Maja 16, 2016, 06:15:38 pm »
regularnie wywalam ( najczęściej jak cos nowego kupuję, stare wydaję , podobno jak w czyms dwa lata nie chodziłas - rozstań się bez żalu) . Spojrz krytycznie na buty, segreguj , jak ci żal odstaw na jakis czas i sprawdź czy naprawdę są potrzebne. Ciuchy zimowe- do workow próżniowych. Buty zimowe wyczyszczone, usztywnione i w wielkich pudłach lądują w starej szafie w "piekle" ( stara kotłownia przerobiona na "paciejowo") :) . Walizki jedna w drugiej tez tam czekają na swój dzien. Zostawiłam ciutkę sentymentow po małej( dużej )  córeczce , a reszta precz. Dokumenty chyba po 10 latach można wywalać ( pewnie nie wszystkie) reszta w segregatorach. Stare firanki i starą pościel wymieniam na nową , staram się mieć dwa , gora trzy komplety. Zauwazyłam, że im mniej tym więcej :) czyli lepiej, wygodniej, mniej kłopotliwie.  Najgorzej ( a moze  najlepiej :) ?) , ze przybyła mi moc maleńkich ciuszków i roznych gadżetow i to wciąż zmienia miejsce przybywa, wychodzi i znowu wraca. I za chwilkę trzeba będzie ruszyc worek z napisem - noworodek  -do 62cm :)
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2016, 06:17:20 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #343 dnia: Maja 16, 2016, 07:21:54 pm »
u mnie też czas Wielkich Porządków się zbliża. nabyłam już worki próżniowe w ikei, kartonów jeszcze nie, ale to kwestia czasu. co się da będę fotografować/skanować i wywalać.

a tą ksiąźkę Marii Kondo mogłaby któraś mi pożyczyć? chętnie przeczytam, ale kupować nie chcę, a w bibliotece nie ma...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #344 dnia: Maja 16, 2016, 08:15:06 pm »
ja czytałam pożyczoną.
dzisiaj po Amorkowym poście mnie znowu naszło - dwa wory 120l mam do wydania  ;)
najgorsze jest to, że owszem w półkach i szafach się luźniej zrobiło, ale nijak wolnych półek jeszcze nie wygospodarowałam  ::)
muszę se z kotłowni zrobić "piekło" czyli "paciejowo" / to po amorkowemu  ;)
tylko, żeby tam cokolwiek zrobić to z tydzień tam muszę posiedzieć i powyrzucać badziewie różnorakie
(w długi łikend wywaliłam 3 wory różnego rodzaju szkła typu: flaszki po wódce i winie i inszym alkoholu  ;)  składaliśmy te flaszki, bo swego czasu przydawały się na wino domowej roboty)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym