Autor Wątek: Twórcze patenty na przetrwanie  (Przeczytany 145865 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #630 dnia: Marca 24, 2018, 10:29:40 pm »
ToJka u mnie listwy przypodłogowe, które maskują szczelinę pomiędzy szafkami, a podłogą są wciśnięte obejmkami na nóżki i łatwo je podważyć i odciągnąć. Robię tak przy gruntownym sprzątaniu i szafkę obok zmywarki, kuchenkę (na elastycznym wężu) mogę wysunąć. Zmywarki nigdy nie ruszałam dział ca. 15 lat.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #631 dnia: Marca 24, 2018, 10:56:32 pm »
moja listwa jest przykrecona na kołki rozporowe. Oprócz tego jest na ścianie prostopadłej do zmywarki. No nie da sie Dano, bez odkręcenia. Ja techniczna jestem i kumam takie sprawy.
Listwa nie idzie do końca ściany, tylko kończy sie tuz przed zmywarką i wlasnie tam haczy.
zdjęcie poglądowe

« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2018, 10:58:04 pm wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #632 dnia: Marca 25, 2018, 01:28:29 am »
Eee to masz podobne płytki podłogowe do moich  ;D

Na kołkach rozporowych się nie znam  ::)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #633 dnia: Marca 25, 2018, 08:55:40 am »
[...]
Nic, ino trza jakiegoś sąsiada zaprosic na kawę :D
[...]


Ślepym, ale zdaje mi się, że listwa jest bez przedniej zaślepki i jest tam kabel. Na logikę [hyh, wiem...] po odsunięciu kabla powinny się pokazać łby śrub od kołków_rozporkowych, najprawdopodobniej na linii fug (bo komu by się chciało ryzykować pęknięcie płytek ;) ).
Tyle, że to ewentualnie na koniec - gdyż albowiem czyli też jakoby iż - trza się w skupieniu 'pomodlić' przy włączonej i ustalić wyciek - przy pobieraniu, wypompowywaniu itd. No i na koniec [;p] trza zacząć od dokręcenia i dopchania do_i_odpływu.
Proszę mnie zbyt mocno nie bić za te ofifistości - ot, przypomniały mi się przygody ze zmywarkami we_wtle ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #634 dnia: Marca 25, 2018, 09:10:52 am »
Tojka a niby zięciu nie ogarnąłby sprawy.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #635 dnia: Marca 25, 2018, 12:03:57 pm »
niby zięciu ino samochodowe sprawy ogarnia
za młody na zepsucia sprzetu domowego :)

Pil, bo ja juz te listwę zasłaniająca kabel wyciagnęłam. A kołki ino moge odkręcic od tej części, która nie przyslania szafka. Bo aby wykręcic dalsze to trza szafke odsunąć, a wczesniej tak jak pisalam kuchenke  ::((
A żeby ustalic skąd wyciek to trza zmywarke wyciagnąć, bo inaczej kabla nie widać.

Cholera jasna, po świetach to sie mogło stac, bo i tak mały remoncik w kuchni przewidziany (wymiana podłogi). Można by przez jakis czas bez zmywarki funkcjonowac, ale jak  ::(( Zmywarka w domu od 12 lat to czlek juz zmywać pod kranem nie umie ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #636 dnia: Marca 27, 2018, 09:35:57 pm »
[...]
Pil, bo ja juz te listwę zasłaniająca kabel wyciagnęłam. A kołki ino moge odkręcic od tej części, która nie przyslania szafka. Bo aby wykręcic dalsze to trza szafke odsunąć, a wczesniej tak jak pisalam kuchenke  ::((
A żeby ustalic skąd wyciek to trza zmywarke wyciagnąć, bo inaczej kabla nie widać[...]
Zmywarka w domu od 12 lat to czlek juz zmywać pod kranem nie umie ;)


- NOŻYK taki_wysuwany (jeśli się nie zechce listwa wygnąć dać) taki za 2 PLN - jak nie to 'chiński_do_sera_'laserowo-zębaty'_z_bazaru_NAJWĘŻSZY..?' = i pod kątem tam,
we wgłąb
upitolić, coby ino PO ODDANIU LISTWY NA MIEJSCE najwredniejsza od sommmziadek zauważyła była ..i tak zauważy, cobądzia? ;)
- łeb wsadzić do szafki obok i wręcz NASŁUCHIWAĆ kiedy i gdzie przelewy idą? ;)
- na logikę: NIE TRZA wysuwać... MUSI BYĆ DOJŚCIE! (ten łeb tam w szafkę?) chyba, że ktoś podłączył zmywarkę_na_zawsze i ją ZABUDOWAŁ... = jaki % prawdopodobieństwa?
[zestaw uszczelek max. 5 PLN = wymienić je ;-) Tak wiem, kwestia się_dostania_się_tamoj - POWINNO BYĆ - ino wymacać ;-) tak, przez tę najidioczniejszą szczelinę....]

Mi pełna lodówka padła tuż przed świętami. Zdobyłem termostatu sterownik... czy coś tam - ciekawe doświadczenie ;) (jakby co - za okno się nie dało - nie dość, że parter to ciepła zima ;p)


Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #637 dnia: Marca 27, 2018, 09:44:30 pm »
 xhc xhc xhc super instrukcja, Pilu :oklaski: :oklaski: :oklaski: :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #638 dnia: Marca 27, 2018, 10:20:49 pm »
No co?
Równolatka_córy-lodówka działa dzielnie do dziś po WIELU mych osobistych interwencjach (ile razy np. drzwi były zmieniane kierunkiem otwierania? :D córa zamówiła do tego FACHOWCA ;) ) , junior nią rządził do czasu zamontowania blokady = rozp... i pourywał co się dało.. ;p - teraz jest blokada, jedyna przez niego nierozkminiona/urwana/przełamana. I ino nie chwytać za blat..  xhc (ach... to NA CZAS przeprowadzanie/wymienianie rurki kapilarnej - czy jak jej tam - przy dopingu rozmrażanych tych_od_teściowej ;p)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #639 dnia: Marca 27, 2018, 10:30:35 pm »
Ja nie o_tem ;D Ja o_tem, że wedle Twojej instrukcji to chyba nawet ja bym se radę dała :D, a wieeeesz, z Twoim stylem ;) to nie zawsze tak jezd prosto ;D

Znaczy się: pochwała to miała być :P
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #640 dnia: Marca 27, 2018, 11:05:30 pm »
[...] Znaczy się: pochwała to miała być :P [...]

jassnne ;)
na terenie W-wy:
dojazd 20;
części i materiały = wg paragonów i rachunków;
robocizna - i tu kłopot w negocjacjach - jednostronny :D
dopowiedzenie/wskazanie  - co, gdzie i jak gdyby coś, zbez wzywania - gratis
[wezwań nie było - chyba, że jeszcze po coś...
...zaraz se przeleję  xhc  ztx]

na szczęście - dzięki juniorowi
nieaktualne ;p

DOPIS:
A! hamaku szło ino, że czytelnie_mówię_pisząc = ...no nic ;p
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2018, 11:09:28 pm wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #641 dnia: Marca 27, 2018, 11:27:39 pm »
Pil dzieki za instrukcję :)
Łeb moge do szafki włożyc, probowałam - sama na to wpadłam :) ale nic nie widać, łapki tez nie wsadzę nijak coby "na_macanego" wyczuc jakikolwiek wąż zmywarkowy.
Wczoraj częściowo wykręciłam kołek, listwę wyrwałam, zmywarke wysunęłam, ino na węże spojrzałam - dojścia nie ma coby je dokładnie zobaczyc, poruszałam nimi dość mocno, nic tam nie chlupotało, nic nie wylecialo, zmywarkę wsunęłam, naczynia włożyłam i zapuściłam pranie. Ani kropla się nie wylała. Może jakos dociągnie do czerwca. Już moim dziewczynom zapowiedziałam, ze jakby co to zmywamy recznie, bo nie będe bajzlu w kuchni robiła, a potem w czerwcu apiat od nowa.
Kwasne miny miały i z nadzieja patrzyly: leje się czy sie nie leje.
Obaczymy co bedzie dalej :D
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #642 dnia: Marca 27, 2018, 11:50:46 pm »
No ja wiedział,  że Ty wiesz i że sama wpadniesz na to WSZYSTKO :D Goopio było aż przechwalnie 'instruować' ;p ;-)

(3 kubki i po 3 talerze + 'niezbędnik' - ideał! :D ...i KAŻDY MYJE PO SOBIE :D = po co zmywarka? Tu DODATKOWY BONUS: nie trza sprawdzać czy CZYSTE, bo junior hurtem wyciera pod pachą [...] i odkłada na_miejsce czyli brudne do czystych i na odwyrtkę ;p  xhc khhh...)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #643 dnia: Marca 27, 2018, 11:53:04 pm »
zawsze mozna jeszcze zestaw turystycznych plastików jednorazowych kupic ;)
hurtownie mam pare domow dalej :D
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Twórcze patenty na przetrwanie
« Odpowiedź #644 dnia: Marca 28, 2018, 12:00:10 am »
Ja też w techniczną dzisiaj wieczorem się "zabawialam".
Od kilku dni wyłączal sie telewizor i gasly niektore lampy, po czym wszystko samo sie wlaczalo. Troche bylo to juz denerwujace, bo bywalo, ze co pare minut albo raz na dluzszy czas.Sami nic nie wyczailismy z mezem, w niedziele byli znajomi, a on jak najbardziej techniczny, z uprawnieniami, wiec szykujac kolacje coby panowie sie nie nudzili wrzucilam temat.Kopali, szukali, deske z bezpiecznikami rokrecali i nic. Wczoraj zatelefonowalam na pogotowie energet. Ale pani powiedziala, ze to raczej wewnatrz wiec mam sobie wezwac elektryka. Jak juz wrocilam z Gliwic i zaliczylam fryzjera poprosilam sasiada slektryka, szukal, myslal i nic. A tv znowu sie wylacza, wlacz, swiatla gasna. A bezpieczniki nic.Zawzielam sie i mam sukces! Wykrecenie trzech zarowek z glownej lampy pomoglo.Nie wiem czy to ktoras z nich, czy sama lampa ale jest dobrze! A wylaczalam wszystko po kolei i obserwowalam. Kupię trzy nowe i moze bedzie juz ok.i nie chodzilo mi o to, ze nie mam tv, tylko balam sie ze jakies zwarcie i chalupa mi sie sfajczy. Na dzisiaj dosc emocji.
Maz natankowany chemia (od 13.30 do 22ciagle cos mu wlewali), z elektryka mysle, ze dalam radę, ide spać
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia