Autor Wątek: Wyniki pooperacyjne  (Przeczytany 39955 razy)

Offline Ania

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 14, 2016, 08:41:26 pm »
no wlasnie tak tez szukalam w internecie i dlatego nic nie rozumialam jak je rozszyfrowac.
postanowili ze przejde 28 seansow radioterapii ale 21.07 bede miala tomograf i symulacje i wtedy bedzie podana dawka promieniowania a od 1.08 zaczynam naswietlanie.przy okazji moje pytanie - czy ja moge przebywać kolo dzieci ? nie bede nic szkodzila?
rak przewodowy przedinwazyjny z niskim stopniem jądrowym / DCIS NG 1 G3

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 14, 2016, 09:14:58 pm »
Aniu możesz ,możesz powodzenia !!!! :0ulan: : :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 14, 2016, 09:28:44 pm »
Aniu, najważniejsze że jest in situ i czyste węzły. Możesz spokojnie przebywać z dziećmi, w czasie mojego radio mój synek miał 3 latka, funkcjonowaliśmy normalnie :)
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Ania

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 15, 2016, 07:08:15 pm »
Ehhh dziękuje Wam dziewczyny za pomoc . Szybko to wszystko sie dzieje i nie nadażam. Nie zdążyłam nawet wszystkiego poczytać a tu juz jedna operacja, dwa dni później kolejna .zaraz zaczynam radioterapie. W De wszystko idzie naprawdę szybko (oczywiście bardzo mnie to cieszy)  tylko chyba nie nadąźam za tym tempem i informacjami-wciaż jestem w szoku, że to mnie spotkało , i w jeszcze większym, że połowa leczenia już za mną.Myslicie , ze po radioterapii jeszcze cos bedą mi robić?   Po jakim czasie mozna starc sie o dziecko?
rak przewodowy przedinwazyjny z niskim stopniem jądrowym / DCIS NG 1 G3

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 15, 2016, 07:56:09 pm »
jeśli na bank jest to guz in situ, to raczej nic więcej nie dostaniesz,

a jeśli znajdą tam jakiś kawałek inwazyjnego, to wszystko będzie zależało od tego, jakie będą receptory hormonalne (PR i ER)

jeśli dodatnie - czeka Cię pięcioletnie leczenie hormonalne (tabletki), w czasie którego nie powinno się zachodzić w ciążę,
po tym okresie, generalnie nie ma przeciwwskazań do ciąży,


no i gdyby jednak HER2 był dodatni, to przy guzie inwazyjnym dostaje się herceptynę we wlewach co trzy tygodnie, 17 razy




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 15, 2016, 07:59:04 pm »
przy in situ i er+ jeszczr mogą dać tamoxifen, ale niekoniecznie

Offline Ania

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 16, 2016, 10:52:31 am »

skoro u mnie nie ma żadnych plusow minusów procentów przy tych her itd. to rozumiem, że jeszcze czekam na wyniki? jak długo sie czeka na te wyniki? Myślałam,  że juz tylko radioterapia i wszystko za mną ::((

rak przewodowy przedinwazyjny z niskim stopniem jądrowym / DCIS NG 1 G3

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 16, 2016, 11:00:26 am »
Mnie się wydaje, że Her "neu" to może oznaczać "neutralny",czyli że nie jest dodatni.

Edit: doczytałam sobie ;) , że Her2-neu to jedna z nazw/skrótów receptora Her - czyli chyba rzeczywiście nie ma jego wyniku.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2016, 11:04:37 am wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 16, 2016, 11:05:24 am »
HER2/neu to pełna nazwa (w skrócie określany jest  jako HER2)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpnia 02, 2019, 03:26:29 pm »
Proszę Was kochane może coś pomożecie w zinterpretowaniu wyniku - na razie to wiem tyle, że 13.08 idę na kolejną operację wycięcia wszystkich węzłów chłonnych.

Margines głęboki w odl. 5 cm oznaczony tuszem - tkanka tłuszczowa wolna od zmian nowotworowych,
margines doogonowy w odl. 8,5 cm oznaczony tuszem - utkanie piersi wolne od zmian nowotworowych,
węzły chłonne wartownicze pachy prawej - fragment tkanki tłuszczowej śr. 4 cm. znaleziono 4 węzły chłonne, z których 3 zawierają przerzuty raka piersi w postaci rozległego zajęcia zatok brzeżnych i rdzennych węzła w polach wielkości 11mm. Naciekania tkanki tłuszczowej okołowęzłowej nie stwierdzono. Utkanie nowotworu nie wykazuje cech uszkodzenia po przebytym leczeniu (czy w takim razie leczenie nie działa?).
Dopuszczono 9 fr. z pogranicza kwadratów zewnętrznego górnego i dolnego - 9 cz. Utkanie nowotworu widoczne jest w 3 z 9 pobranych wycinków w postaci ognisk wielkości 2,5mm. Komórki nowotworu nie wykazują cech uszkodzenia po przebytym leczeniu. Naciekania pni nerwowych nie uwidoczniono. Obecna jest angioinwazja.
Na pograniczu kwadratów zewnętrznego górnego i dolnego szare, słabo ograniczone ognisko otoczone rozległym zwłóknieniem o wym 2x2x1,5 cm. Ze zmiany 4xcałość - dysplazja łagodna piersi.
Pozostałe utkanie piersi o budowie włóknisto-tłuszczowej z bardzo licznymi drobnymi torbielami, z róznych miejsc 3xczęści - Rak naciekajacy zrazikowy.Utkanie nowotworu widoczne jest w marginesie jednego z 3 pobranych wycinków w polu wielkości 3mm. Nowotwór nie wykazuje cech uszkodzenia po zastosowanym leczeniu, utkaniu nowotworu nie towarzyszy odczynowa reakcja zapalna podścieliska. Naciekania pni nerwowych nie uwidoczniono. Obecna jest angioinwazja.

Rak naciekający piersi po hormonoterapii:
typ histologiczny - zrazikowy
stopień uszkodzenia - brak
stopień złośliwości - G2
wielkość guza 2,5mm : ypT1am
stan węzłów chłonnych -3/4 : ypN1a
radykalność - marginesy jw.
angioinwazja - (+)
ER -  silny odczyn (+) w ponad 90% komórek
PgR - silny odczyn (+) w ponad 90% komórek
HER-2 (0)
Ki-67 (+) w ok. 10% komórek.

Co Wy na to - bo dla mnie brzmi to dość strasznie - wielkość guza też zastanawia, bo cały czas mówili mi, że to śr. ok. 7 cm - w górnej wewnętrznej ćwiartce i mam tam bardzo głęboko wykrojone. Co z tą angioinwazją? Czy w takim razie terapia działa czy dadzą chemie? Czy trzeba teraz robić też jakieś badania - USG brzucha, RTG klatki (miałam robione w grudniu).
Poradźcie coś i trzymajcie znowu kciuki od 13 sierpnia.  ::((  ::((  ::((
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpnia 02, 2019, 04:10:36 pm »
wredny net mi wszystko skasował :(

No niestety wygląda, że miałaś źle dobraną terapię. Powinni Ci ja jak najszybciej zmienić. Do tego będzie radioterapia i usmaży to co zostało.

Pierwszy raz widze tak dziwnie opisane wyniki, jakby cięli tą pierś na plasterki. W 3 z 9 takich plasterków był rak, podobnie jak w 3 z 4 węzłów (stąd docinka). Na pocieszenie jest wysoka hormonozależność i mała złośliwość. Wiem, że niektóre dziewczyny monitorują czy leczenie działa za pomocą oznaczania krążących komórek nowotworowych. Nie wiem czy tak się da również przy hormonoterapii, ale czemu nie? Tylko że to są płatne badania, bardzo drogie.

Najważniejsze, że lokator na gapę już wycięty ❤
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpnia 02, 2019, 04:34:02 pm »
Aniu, guz opisany jako 2,5 milimetra?

z całą pewnością można powiedzieć, że dotychczasowa terapia nie zadziałała, czyli straciłaś te kilka miesięcy,
jest to dziwne, ponieważ guzy hormonalnie dodatnie dobrze reagują na terapię antyhormonalną,

wg mnie powinnaś dostać chemię i po chemii raczej radioterapia (bo mimo czystych marginesów są 3 zajęte węzły),potem cd hormonoterapii, ale powinni zmienić lek,

angioinwazja oznacza, że znaleziono komórki nowotworowe w naczyniach krwionośnych wyciętej piersi,


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpnia 02, 2019, 05:02:45 pm »
Dzięki dziewczyny za odpowiedź.
Co do wielkości guza to nie wiem czy lekarz źle napisał czy co ale jest 2,5mm. Czy jak jest w krwi to będzie szybciej się rozprzestrzeniał?
Trochę mnie to wszystko podłamało - myślałam, że jak dziś wyjmą szwy to zafunduję sobie nowego cycka i pojadę na wczasy... i kicha.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpnia 02, 2019, 05:11:31 pm »
Wczasy Ci się przydadzą, z cycem czy bez. Przykra wiadomość, choć z drugiej strony dobrze, że wiesz teraz, że ta terapia nie działa, bo przecież mogłabyś ją mieć zapisaną na 10 lat i nie mieć pojęcia, że tylko obciąża organizm a nie chroni przed rakiem.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wyniki pooperacyjne
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpnia 02, 2019, 05:27:34 pm »
Aniu,
rozumiem, że jesteś podłamana, bo wieści mogły być lepsze,
ale to nie jest jeszcze koniec możliwości leczenia, więc nie czas na rozpacz,

angioinwazja jest złym czynnikiem rokowniczym, bo rak rozprzestrzenia się też drogą krwionośną - ale dostaniesz chemię i radioterapię (tak sądzę), które rozprawią się z tym tematem
a po radio zmiana antyhormonu na np. glandex

zastanawia mnie ta wielkość guza, ale skoro potem jest napisane T1 - to na bank nie jest większy niż 2 cm.
a gdyby to było 2,5 mm, to gdzie niby ta wielkość opisywana przed terapią? czy to oznacza, że jednak się zmniejszył?
a to, co zostało nie wykazuje działania leków?

przyznam, że nie rozumiem i niecierpliwie poczekam, aż napiszesz, co na to lekarz na wizycie


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich