Autor Wątek: dofinasowanie  (Przeczytany 4286 razy)

Offline MARKONI54

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 11
dofinasowanie
« dnia: Czerwca 14, 2014, 09:20:41 am »
jestem niepełnosprawną i posiadam znaczny stopień niepełnosprawności czy zakupując nowy sprzęt agd jak pralka ,lodówka  czy kuchnia  gazowa należy mi się jakieś dofinasowanie  np.PCPR ,MOPS czy innych instytucji,nadmieniam,że nigdzie nie pracuję.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: dofinasowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 14, 2014, 10:22:19 am »
Z MOPS-u śmiało możesz się starać o dofinansowanie, tam po uwagę brane są warunki finansowe rodziny. Jeśli chodzi o PCPR, to już nie tak łatwo, musisz się zorientować co w Twoim PCPR można wywalczyć, bo to troszkę tak wygląda. Przy stopniu znacznym dofinansowanie do remontu łazienki jest całkiem osiągalne, tak jak wyjazd na turnus rehabilitacyjny.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: dofinasowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 14, 2014, 12:32:05 pm »
niestety z PCPR-u nie ma możliwości otrzymania dofinansowania na sprzęt agd (chyba, że akurat realizują jakiś projekt unijny - warto dopytać)
W PCPR można starać się o :

http://pcpr.gryfice.ibip.pl/public/?id=30701
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline luska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: dofinasowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 21, 2014, 02:04:12 pm »
U nas w Gdyni nie można się starać o taki sprzęt, ponieważ jest on powszechnie w domu używany i wychodzą z założenia że każdy posiada w swoim domostwie: pralkę lodówkę kuchenkę.... natomiast dofinasowanie do sprzętu rehabilitacyjnego to wszem, oraz do pokonania barier też można dostać dofinasowanie
"Moje życie będzie miało taki sens, jaki ja sama mu nadam."

Offline MARKONI54

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 11
bóle w lewej piersi i lewej ręcę=e
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 11, 2016, 06:41:51 pm »
w styczniu 2014 roku miałam operację usunięcia małego guza i mikrozwapnień w lewej piersi oraz dwóch węzłów chłonnych w tym wartowniczego.Cały czas jestem pod kontrolą ostatnio miałam badanie  USG i mammografię i nic nie wykazało-przyjmuję lek  cały czas o nazwie CLARZOLE.Nadmieniam,że te badania miałam w miesiącu październiku 2015 roku.Od przeszło dwóch tygodni  boli mnie lewa pierś i lewa ręka jak również prawa pierś i prawa ręka.Mam pytanie co może być powodem tych bóli.

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: dofinasowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 11, 2016, 06:49:47 pm »
Markoni, zapisz się na wizytę do onkologa, do którego chodzisz na badania kontrolne i wszystkie objawy mu opisz.
Myślę, że to jedyne rozwiązanie.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: dofinasowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 11, 2016, 06:52:50 pm »
tak jak pisze suchal - do lekarza , nie wiemy skąd takie bole. Może być równie dobrze  jakieś przeciążenie mięśniowe , lepiej fachowca zapytac!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: dofinasowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 11, 2016, 06:59:28 pm »
często takie bóle mogą być od kręgosłupa, szyjnego lub piersiowego,
ja tak mam, źle siedzę, źle chodzę, za dużo przy kompie przesiaduję




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich