Autor Wątek: Warsztaty terapeutyczne dla młodych amazonek – Kołobrzeg, maj 2010  (Przeczytany 1482 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
   W ostatnim tygodniu maja odbyły się zorganizowane po raz pierwszy  warsztaty dla młodych amazonek z całej Polski.
          zdjęcie: mag_dag                   
W słoneczny niedzielny poranek do nadmorskiego kurortu zjechało 50 dziewczyn, które mimo, że nie skończyły jeszcze 50 lat, mają już za sobą zwycięską walkę ze skorupiakiem. Warsztaty zakończyły się w czwartek po śniadaniu - a w międzyczasie działo się wiele ciekawych rzeczy. Program spotkania był bardzo ciekawy i napięty. Biegałyśmy z zajęć na zajęcia, a pomiędzy nimi wymykałyśmy się na szybkie spacery po plaży.
Dobrze, że było blisko :usmiech:
 Nasza nieoceniona szefowa zaprosiła do nas bardzo interesujących wykładowców. O najnowszych kierunkach leczenia raka piersi opowiadał nam doktor Piotr Wysocki z Poznania, który wykazał się wielką cierpliwością i odpowiadał na niezliczoną ilość naszych pytań. Pani doktor Małgorzata Talerczyk z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie przybliżyła nam nowoczesne metody leczenia raka piersi Her2 dodatniego. Był to bardzo potrzebny wykład, gdyż okazało się, że niektóre z nas pierwszy raz usłyszały o tym receptorze. O rekonstrukcji piersi z udziałem tkanek własnych (płat TRAM z brzucha i płat LD z pleców) opowiedział nam doktor Andrzej Krajewski z Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Jednak dopiero pokazy na żywo urządzone przez zrekonstruowane już dziewczyny, zachęciły pozostałe uczestniczki spotkania do podjęcia pierwszych kroków w kierunku odzyskania piersi. Nie ma to jak zobaczyć na własne oczy … i dotknąć :usmiech:  Bardzo ciekawy wykład z pokazem automasażu i bandażowania poprowadził doktor Janusz Doś z Gorzowa Wielkopolskiego. Oprócz bardzo ciekawych wiadomości o obrzęku, dowiedziałyśmy się też, że nasze dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem częściej spowodowane są nieprawidłową postawą niż tym o czym myślimy prosząc lekarza o scyntygrafię :oczko:

Oprócz wiadomości medycznych mogłyśmy wysłuchać wykładu o różnicach między kobietami a mężczyznami oraz o psychologicznych aspektach samoobrony kobiet. Pani psycholog mgr Katarzyna Cieślak opowiadała nam też jak ważny jest relaks w naszej chorobie, a wieczorami uczestniczyłyśmy w seansach relaksacji. Mogłyśmy też umówić się z panią Katarzyną na indywidualne rozmowy o naszych problemach. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania ze stylistą magistrem Markiem Cieślakiem. Dowiedziałyśmy się na nich jaką porą roku jesteśmy i jakie kolory każda z pór roku powinna nosić. Pan Marek określał też typy naszych sylwetek i doradzał najlepsze rozwiązania tuszujące nasze niedoskonałości, jeśli takie w ogóle były. Chętnych na indywidualne konsultacje było bardzo dużo, a wychodząc ze spotkania z panem Markiem każda z nas czuła się piękna i młoda :usmiech:
  W Kołobrzegu był też czas na integrację przy suto zastawionym stole, spacery w słońcu i w deszczu oraz wieczorne tańce i rozmowy o wszystkim. Podczas tych spotkań poznałyśmy się wzajemnie, a zjechałyśmy do Kołobrzegu z wszystkich stron Polski – Szczecin, Radom, Warszawa, Bogatynia, Sosnowiec, Nowy Sącz, Gorlice, Poznań, Płock.
 Cztery dni warsztatów minęły w zawrotnym tempie i w czwartek rano pełne wiedzy i wrażeń oraz naładowane pozytywną energią, wyruszyłyśmy w drogę powrotną do domów. Bardzo dziękujemy Federacji za pomysł i perfekcyjną organizację szkolenia. Mamy nadzieję, że takie spotkania warsztatowo-integracyjne dla młodych amazonek będą odbywały się cyklicznie.

 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2015, 08:39:04 pm wysłana przez amado »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon