Autor Wątek: Docinka po mastektomii  (Przeczytany 11850 razy)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Docinka po mastektomii
« dnia: Lipca 01, 2014, 10:17:35 pm »
I nie chodzi tu bynajmniej o docinkę węzłów - o nie! W sumie miałam o tym nie pisać, ale... może się komu przyda (oby nie!).
Będę mieć taki zabieg, gdyż został mi malutki fragmencik cycka u samej_samej góry. Nie widać tego wcale, nie czuć i pewnie bym o tym nie wiedziała, gdybym nie poszła na USG, zresztą głównie z drugą piersią. A tu... fragmencik, a w nim guzek. Nie jest to wznowa, bo guzek tam był od początku i mam na to zdjęcie z listopada. Była biopsja, no i wynik: komórki rakowe. Będzie więc drugie cięcie, bo trza to wywalić. Mówią mi, że miałam szczęście w nieszczęściu, że to ktoś znalazł (dodam, że chirurg na USG nie widzi tej zmiany, szukał z 10 minut). To tyle. Polecam więc kontrolne USG przy raku wieloogniskowym, choć mam nadzieję, że jestem wyjątkiem od reguł wszelakich i że takie rzeczy się nie zdarzają.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 01, 2014, 10:19:54 pm »
a myślałam, że już mnie nic nie zaskoczy  ::((

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 01, 2014, 10:21:42 pm »
taaaaa aquilo, ja też!
wiele słyszałam historii - ale ta bije wszystko na łeb!
  ::((


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 01, 2014, 10:37:49 pm »
Też o czymś takim nie słyszałam. Reniferku dopowiedz, to nie była w zamyśle operacja oszczędzająca?
Tym bardziej dziwne jest, że nie doczyścili wszystkiego, wiedząc że na USG ten guzek był wcześniej widoczny.
Któryś z chirurgów prowadzących powinien odpowiedzieć za to. Naraził Cię na powtórną operacją, a gdyby nie to Twoje kontrolne USG, to Bóg wie na co jeszcze  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 01, 2014, 10:41:03 pm »
 ::((
<hug>  przytulam

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 01, 2014, 10:50:25 pm »
Dano - nie, od początku była mowa o mastektomii radykalnej z tytułu raka wieloogniskowego. A miałam... mastektomię nieradykalną? Tak chyba należy powiedzieć, choć nie taki był zamiar chirurga. Myślę, że złożyło się na to kilka przyczyn: położenie tego guzka (bardzo wysoko, jakby nad piersią), duże zamieszanie wokół potencjalnego nacieku największej zmiany na mięsień, wieeeele wyników i fotek z USG (w trakcie chemii był monitoring), wynik rezonansu piersi zrobionego przed operacją, na którym ten guzek nie wyszedł (prawdopodobnie go nie objęło)...
A swoją drogą - chirurg był w szoku, jak mu pokazałam wynik USG. Pierwsze dwie minuty powtarzał "niemożliwe"... Aż chciałam mu powiedzieć, co jest niemożliwe  >:D
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2014, 10:53:13 pm wysłana przez renifer »
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 01, 2014, 10:54:18 pm »
 ::(( Cholera, mój też był wieloogniskowy, muszę prosić o obejmowanie badaniem większych połaci :o
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 01, 2014, 10:59:06 pm »
Ale Hamaczku, spokojnie... Znaczy połacie możesz badać, ale bez paniki. Myślę, że jednak jestem wyjątkiem...
Natomiast moim skromnym zdaniem nigdy_przenigdy nie powinno się proponować oszczędzającej przy więcej niż jednej zmianie. A ja coś takiego usłyszałam na samym początku, jak mi znaleźli dwa guzki, położone w tym samym kwadrancie, niedaleko siebie, a tego czeciego jeszcze nie widzieli. Dodam, że usłyszałam to nie od swojej onki i nie tam, gdzie się leczę, ino w Dąbrowie, gdzie chciałam się leczyć, ale uciekłam.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2014, 11:07:33 pm wysłana przez renifer »
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 01, 2014, 11:10:56 pm »
Ja miałam dwa guzki zamknięte w jednej torbieli. też na początku rozważano oszczędzającą, a ja miałam straszną chrapkę, ale... trochę się bałam. Obawami podzieliłam się z moim Doktorkiem, on mnie dobadał, wyszło coś_ nie_wiadomo_co_nie_na_pewno_guzek_a_nawet_raczej_nie_guzek, więc ostatecznie poszliśmy na całość.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 02, 2014, 08:23:49 am »
Przecież u mnie tez było duże prawdopodobieństwo( tak uważała moja onkolog) ,ze "coś" zostało i z tego urosła "wznowa"  pod blizną. Od operacji w styczniu  2006 miałam 3 USG blizny i nic nie znaleziono.W styczniu 2007 pokazywałam palcem ,ze cos mnie niepokoi i lekarz na USG nic nie zauważył , dopiero następny za dwa tygodnie od razu postanowił zrobić biopsję.I tak sobie urosło do 8mm.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 02, 2014, 08:55:22 am »
tak Amorku, ale u reniferka "to pozostawione" było już widoczne PRZED mastektomią, ma nawet fotkę,
pozostawienie czegoś, co było opisane i sfotografowane przed zabiegiem, to wyraźny błąd w sztuce


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 02, 2014, 09:38:13 am »
 :o ::((


masakra! dobrze, że to wyszło teraz!
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 02, 2014, 02:30:40 pm »
reniferku, a może by tak zaczepić o błąd w sztuce  ;)
jakaś kasa by Ci się przydała  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 02, 2014, 07:54:44 pm »
Eeeee, nie chce mi się szarpać z tym. Dodatkowy stres... chirurg mi mówi,  że byli absolutnie pewni, że wyciachali całość. No ale jeśli to nie jest w gruczole, to gdzie??? Bo już się zaczynam bać. A tak w ogóle to jestem już w szpitalu, rano będą ciąć  ::((ztx kciuki trzymajta, bardzo poproszę.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Docinka po mastektomii
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 02, 2014, 08:06:01 pm »
Reniferku, kciuki zapewnione  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++