Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 167902 razy)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« dnia: Lipca 21, 2014, 09:48:45 am »
Zacznę ten wątek, ale nie będę żadną moderatorką...ok? Grunt, to motywacja i samo dziś (z onetu) w oczy mi to wpadło:
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zobacz-niezwykla-i-inspirujaca-metamorfoze-malzonkow/c4bl9
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2014, 10:15:58 am »
Perło, cieszę się, że założyłaś :), może w kupie bardziej się zmobilizujemy i damy radę :0ulan:
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2014, 10:31:06 am »
No dobra, dziś się zupa przelała...75 kg na wadze przy wzroście 165cm...Jak dla mnie 10 kilo do zwalenia. Jeszcze nigdy, nigdy nie dobiłam do piątki za siódemką. Zaczęłam dzień od wypicia szklanki wody z octem jabłkowym (można z cytryną...i lepiej usta potem przepłukać), a następnie zrobiłam 16 cykli powitania słońca. Ostatnio nie mam pałeru do katowania się z trenerkami (płyty),więc to powitanie załatwia mi wszystko. Jest przećwiczone w ciele to, co trzeba... Dam linka do dosyć prostego cyklu, który robię w szybszym tempie i wtedy oddychanie jest, jak ta lala. Oczywiście moje asany wyglądają b. chu...wo, bo jestem totalnie nierozciągnięta. No i w końcu gruba, co nie?
http://www.youtube.com/watch?v=HM1antrxRY0
Potem była kawa z razowym z miodem, a zaraz robię nasz błonnik >:D   
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2014, 10:51:21 am »
"Nasz błonnik" - proszę o rozjaśnienie :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2014, 11:10:18 am »
Odsyłam do działu "Zdrowie i uroda". Hehe, nieźle zabrzmiało, co nie? Właśnie, pojawia problem...tu popisujemy się swoimi sposobami np.ogólnymi? A jedzeniowe wsadzamy do kulinarnego? Czy jak?
Ciocia dobra rada cd: Pijemy totalnie wodę...zwłaszcza w takie upały, jak dziś. Znalazłam przepis na coś takiego: Woda, ogórek, cytryna, mięta, miód. Detoksyzuje, odświeża, odchudza...Dokładne proporcje chyba nie są jakieś super ważne. A więc dużo wody, pamiętamy o "mocnym" brzuchu (chodzimy na wciągniętym) i jak tylko se przypomnimy kontrujemy pośladki. Te trzy zalecenia podobno ruszą nawet tych, co nie chcą ćwiczyć :0ulan:
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2014, 11:32:51 am »
TU niech będzie wszystko na temat.
Takie kompendium naszej wiedzy, co by wirtualnie po forum nie biegać, bo TU nie o takie ćwiczenia w bieganiu chodzi  xhc

Perła, chcesz się pocieszyć? ... to napiszę Ci, jakie cyferki wyświetla moja waga  >:D
Wiem, wiem, to żadne pocieszenie, ale jak weźmiesz do każdej ręki po siatce z 7 kg. ziemniaków, to zobaczysz wynik, który zobaczyłam dziś z rana  :o >:( >:D ^-^

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2014, 11:36:44 am »
Też Cię pocieszę; Wysoka jesteś, to się jakoś zrównuje  >:D O0 O:-)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 21, 2014, 12:23:52 pm »
Też sie tu zapisuje, bo ten cholerny brzuch zaczyna mi przeszkadzać  >:(
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2014, 12:47:26 pm »
Oprocz ćwiczen koniecznie modyfikowanie diety.
Teraz staram się, by jeść zgodnie  z zasadą- do południa węglowodany, owoce, później do wieczora  białko.Przykład:
sniadanie- płatki owsiane z suszonymi i świeżymi owocami,2 orzechy brazylijskie.( do południa jeść węglowodany)i mleko( jak mam roślinne to wybieram migdałowe bo odchudza)
drugie-kromka pełnoziarnistego z warzywkiem , ewentualnie kozim serem.Owoce jesc tylko do 12 w południe.
Obiad- szklanka magicznego rosołu,sałatka z duza iloscią warzyw i serem, opcjonalnie piers indyka duszona, pieczona plus warzywa. Duszone warzywa na patelni .
Deser- jogurt.
KOlacja - może być tortilla z warzywami, ryba, mięso .., sałatka z kurczakiem z warzywami
I dużo wody mineralnej niegazowanej. 
Czasem wpadnie kawa plus cos słodkiego ale staram się wybrać te zdrowsze opcje. Np. upiekłam ciasto z kaszą jaglaną ,białym serem , warzywami! bez mąki.
Acha- nie jada się już tylko do 18 i koniec. Trzeba pilnować by ostatni posiłek przpadał dwie godziny przed snem. Jeśli cos jesc poznym wieczorem ,jak bardzo burczy w brzuchu to wyłącznie białkowe potrawy( bez chleba)!!!- plastry szynki, biały ser.

NO i ruch ,ruch ,ruch tak by się mocno pocic. Dzis zaliczyłam ( wnusio w Bystrej) rowerkiem kilkanaście km, mam w planie wieczorny nordic. Przydałoby się tez znow uruchamiać mięsnie brzucha.
POwodzenia
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2014, 12:49:54 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2014, 12:51:48 pm »
W takim razie uruchamiamy mięśnie brzucha. Po ćwiczeniach aerobowych (spacerach, biegach) robimy te oto. Podobno najskuteczniejsze i fajnie pokazane:
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/fitness/brzuch-najskuteczniejsze-cwiczenia-na-plaski-brzuch/ehk0z

To ostatnie, w jodze (podobne, tylko baaardzo powolne i z prostymi nogami) nazywane pompą, ponoć najskuteczniejsze ze wszystkich!
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2014, 12:56:09 pm wysłana przez Perła »
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 21, 2014, 01:18:38 pm »
żeby było skutecznie trzeba być konsekwentnym ,moje dwie znajome miały całkiem potężne rozmiary /a lubiły dobrze zjeść i niestety mało ruchu miały,wszędzie samochodem ,późne i obfite  kolacje ,nieregularny tryb życia  / i obie wybrały się do dietetyczki ,ona ustaliła im dietę i oczywiście ruch ,ruch /ale codziennie tak jak Amorek napisała ,musiało się z nich lać woda /efekt był znakomity ,wiadomo pozostało ciało,skóra obwisła /zależy w jakim wieku się odchudzamy ,każdy ma inna przemianę materii i nawyki żywieniowe ale niestety brak konsekwencji ,trzymania w ryzach i efekt jo -jo nastąpił,ja tez jesienno -zimowo schudłam chyba ponad 10 kg i to zasługa intensywnego ruch  ,woda spływała ze mnie i to codziennie , słodyczy raczej mało jadłam ,dużo wody piłam ,no i jelita pracowały  w zmożonym tempie ,ale nie pilnowałam się, obecnie pozwalam sobie z jedzeniem  ,wysiłek już tez nie taki jak   poprzednio  i kg w górę ,na  mnie działa mż i bardzo intensywny ruch ,dobrze ,dobrze ,fajnie dziewczyny,będę tu zaglądać  :D   
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 21, 2014, 01:28:05 pm »
Proponuje tez zajrzeć do naszego sportowego watku- tam  na początku podawałam linki do bardzo dobrych ćwiczen ABS !Szybkie i efektywne!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 21, 2014, 02:43:47 pm »
Też sie tu zapisuje, bo ten cholerny brzuch zaczyna mi przeszkadzać  >:(

to się ubawiłam, gdzie Ty go masz, chyba za uszami.

Tak naprawdę, to żadna z Was nie ma problemu z nadwagą, ale dobra dieta i ruch, nigdy nie zawadzą. Według mnie wszystkie musiałybyśmy brać przykład z Amora. Wcina ile wlizie. Ale dobrze ustawiona dieta, a właściwie cała filozofia odżywiania, i ruch robią swoje  :)
Tak apropos filozofii odżywiania, Perło rzuć proszę nazwę tego Twojego błonnika  ;)

Offline luska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 21, 2014, 05:33:44 pm »
Perłowy Błonik:
Babka Płesznika i Babka Jajowata  200 gram Płesznika i 100 gram Jajowatej
"Moje życie będzie miało taki sens, jaki ja sama mu nadam."