Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 169327 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 04, 2014, 09:55:01 pm »
a ja se zamówiłam skakankę
jak upały zejdą to siem biere za skakanie :D
(nie żeby schuść, tylko żeby nie być "skinny fat")

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 04, 2014, 10:01:46 pm »
Ta tabata bardzo mi się podoba! Ostra, ale krótka jazda :) Będę to ćwiczyć. I muszę zachować umiar,  bo dziś wieczorem mnie poniosło i se jeszcze jeden interwał zaliczyłam na rowerze.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 04, 2014, 10:13:16 pm »
a ja se zamówiłam skakankę
jak upały zejdą to siem biere za skakanie :D
(nie żeby schuść, tylko żeby nie być "skinny fat")

A ja nie skakałam na skakance, od czasu wykrycia guzka....
Tak se skakałam coby kondycji nabrać i potem se wymacałam ...  ::(( ... tak se wmawiałam, że go wytrzepałam w tym podskakującym cycku  >:D .... ale chyba czas to zmienić.
Muszę poszukać tej skakanki  O0 .... tylko sie boje, że jak zacznę skakać to do sąsiadów wpadnę  xhc
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 07, 2014, 12:36:51 pm »
chudnące_dziewoje, jak Wam idzie? ja dzisiaj tabatę hamaczkową_dla_początkujących zaliczyłam. właśnie oddech próbuję złapać. wczoraj i przedwczoraj tabatowa przerwa była, skoro to ino 2-3 razy na tydzień wolno. ale za to po drabinie poskakałam, to też się do ćwiczeń liczy, nie?  ;)


czyli, Parabolko, co? jak się skakankuje to się potem guzki wykrywa? to nie będę skakać  >:D


a opierania się na rękach i skakania, to się boję, czy ręce za ciężko nie będzie  :-\


no właśnie... też mnie to trochę martwi  ::)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 07, 2014, 01:02:45 pm »
a tak sobie przed chwilą stanęłam na wadze... i...
w ciągu 2,5 tygodnia .. straciłam 7 kg  :o

o nie, nie!  nikomu nie polecam mojej metody  xhc
coś dziś czarny humor mam, ale lepszy czarny niż brak_humoru... chyba?  ::)
Contra spem spero 

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 07, 2014, 01:14:40 pm »
zdecydowanie, szarlotko! (ja też mam taką metodę, której nie polecam - czekanie na wyniki biopsji...)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 07, 2014, 01:19:17 pm »
Ja po tabacie...Jadę z tą Guzek...hardcore. Teraz masaż suchą szczotą i pod prysznic:) No, pracuje się :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 07, 2014, 01:21:10 pm »
Meciu, abstrahując od mojego obecnego chudnięcia, stres i dla mnie był zawsze naturalną metodą odchudzania - bez wysiłku, bez wyrzeczeń, bez stawiania sobie barier, zakazów  ;)
Jest takie powiedzenie "chłop śpi, a mu rośnie".
Parafrazując - baba się stresuje, a jej maleje (waga)  ;)

Contra spem spero 

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 07, 2014, 01:32:53 pm »
Ja w stresie żrę  ::(( Przede mną 2 tygodnie stresu; zapewne zaliczę jakieś 3 do 5 kilo  ::((
Wczoraj pochłonęłam sernik i tiramisu i babeczkę śmietankową i lody…

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 07, 2014, 02:13:16 pm »
   
                    Hej !!!

  Powiem tak:  natknęłam się nie wiem już gdzie na artykuł lek.med A. Kapała ,którego mały fragment cytuję poniżej

     .....,,ZBĘDNE KILOGRAMY I RAK – DOBRANA Z NAS PARA.
Jako lekarka zajmująca się żywieniem w onkologii zazwyczaj mam do czynienia z wyniszczeniem chorego przez chorobę nowotworową, ale nie mogę się nie wypowiedzieć na temat nadmiaru kilogramów w kontekście choroby onkologicznej. To, że otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na raka podobno wszyscy wiemy, ale czy wiecie, że NADWAGA I OTYŁOŚĆ ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO WZNOWY CHOROBY NOWOTWOROWEJ? JEST TO SZCZEGÓLNIE WAŻNE DLA OSÓB, KTÓRE SZCZĘŚLIWIE ZAKOŃCZYŁY TERAPIĘ I NIE CHCĄ ZACHOROWAĆ PONOWNIE! Szczególnie dotyczy to takich nowotworów jak rak piersi i inne nowotwory ginekologiczne szczególnie estrogenozależne, a także rak prostaty, przełyku, jelita grubego, trzustki, wątroby i nerki. Nadmiar tkanki tłuszczowej, to nie tylko „zbędne kilogramy do noszenia”, ale hormonalnie aktywna tkanka, która produkuje estrogeny (rak piersi, endometrium!), czynniki wzrostowe pobudzające wzrost i reprodukcję różnych komórek ...........................KAŻDY PACJENT Z NADWAGĄ CZY OTYŁOŚCIĄ PO ZAKOŃCZENIU TERAPII ONKOLOGICZNEJ POWINIEN ZOSTAĆ SKIEROWANY DO LEKARZA ZAJMUJĄCEGO SIĘ ŻYWIENIEM LUB DIETETYKA SPECJALIZUJĄCEGO SIĘ W ONKOLOGII CELEM PRZEPROWADZENIA DIETY REDUKCYJNEJ!!! Tak to wygląda na świecie, a w Polsce śpimy. Wolimy wydawać miliardy złotych na leczenie, zamiast położyć nacisk na edukację, prewencję i profilaktykę – pierwotną jak i wtórną. Dieta redukcyjna w profilaktyce wtórnej zachorowania na raka piersi, macicy, prostaty czy jelita grubego jest na świecie pełnoprawnym elementem wspomagającego leczenia onkologicznego! Pacjent musi o tym wiedzieć i musi się o taką usługę upominać..............''

    i po przeczytaniu całości w pełni się zgadzam z jego treścią   i mogę powiedzieć tylko tyle ,że ładnie napisane .

Ale co z tego jak w moim regionie dietetyków onkologów nie ma a do Warszawy nie pojadę. Odpowiedź prosta - koszt podróży + wizyty + ułożenia diety - nie stać mnie .

  A  sama  sobie  nie  poradzę  z  kilogramami .  :(

 Najgorsze  jest  to  ,że  powinnam  brać Tamosia ale z powodu zatorowości nie mogę . A kilogramów i tkanki tłuszczowej z miesiąca na miesiąc coraz więcej............. czyli po pierwsze farmakologicznie nie jestem zabezpieczona   .......a po drugie tkanka tłuszczowa produkuje to co nie potrzeba .
Ćwiczenia nic mi nie dają, najgorsze jest to jedzenie  :pot:  jak się gotuje dla całej rodziny .................

Wiem napiszecie ,że labidzę i mam się brać do roboty ale muszę odczekać bo jestem po 2 operacjach w krótkim czasie więc okres rekonwalescencji ....ani rower ....pozostały spacerki ....dobre i to na początek.................ale  wierzcie  mi  jestem  cholernie  słaba .............i to nie  tylko fizycznie ...............Jakoś wcześniej było  lepiej ........

Jeżeli  znacie  dobrego  dietetyka onkologa w  okolicach  Katowic - proszę  dajcie  namiary 

A  Wam  życzę  wytrwałości  i  dalszych  sukcesów  ...... :oklaski:

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 07, 2014, 02:29:02 pm »
Majka, to wszystko prawda, oczywiście. I również to, że po leczeniu powinien z nami współpracować dietetyk. Byłaby to wspaniała sprawa.

Ale mój przypadek podam. Przez leczenie (sterydy), a później hormonoterapię utyłam w ciągu 4 lat ponad 20 kg.
Jem i zawsze jadłam malutko, jak ptaszek. Nikt nie mógł się nadziwić.
 Nie lubię potraw ciężko strawnych, tłustych, a uwielbiam owoce i warzywa.
Nie ćwiczyłam, ale mieszkam na wysokim 3 piętrze, bez windy, prace fizyczne w ogrodzie wykonuję/wykonywałam zawsze sama, w domu również, jeżdżę na rowerze.
I co? I kilogramy w ciągu tych lat pęczniały.
I tak jest u wielu kobiet podczas hormonoterapii.

Wyjątkiem jest amado, zawsze dziewczęca pomimo hormonoterapii. Ale pewnie u Niej organizm ma jakoś inaczej skonstruowaną gospodarkę hormonalną...

W każdym razie myślę, że większości amazonek bardzo potrzebny jest dietetyk. Bez tego można sobie dietami różnymi bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Contra spem spero 

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 07, 2014, 02:29:43 pm »
Majko, niestety żadnego dietetyka w Twojej okolicy nie znam.
Pod literkami powyżej się podpisuję. Dodam, że wczoraj byłam na oddziale ginekologicznym nietypowego szpitala, bo prywatnego, i po zabiegu odwiedziła mnie pani dietetyczka :)
Odbyłam długą rozmowę, dostałam całe stronice zaleceń, dużo wskazówek, również z gatunku motywujących. Z jednej strony myślę: super - wiedzą jak wspomagać pacjentów. Z drugiej strony: eh, i tak siedzę i pożeram ciasteczka  :(
Czyli - rozum wie, a emocje swoje  :-X

Nie będę myśleć; idę na spacer. Biegać jeszcze nie mogę, choć trochę się poruszam  8)


Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 07, 2014, 02:39:03 pm »
  agawa - mnie po zabiegu ginekologicznym w powiatowym szpitalu dietetyk nie odwiedził, niestety , Ty Kochana miałaś więcej szczęścia ........
                Właśnie gubią te ciasteczka .................. a tylko jedno ,,a to cukiereczka ............ a owoce też są słodkie ..............

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 07, 2014, 02:56:12 pm »
dziewczyny, nie piszcie o tych ciasteczkach tak zachęcająco, bo ja z domu wychodzę zaraz i zmienię zamierzony kierunek w celu nabycia onych...

tak przy okazji - wiecie jakie świństwo mi robią na rehabilitacji w ż.? w tym samym budynku cukiernię otwierają... taaa, już widzę jak ją będę omijała...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 07, 2014, 03:27:01 pm »
hehe, wiedzą, gdzie popyt  8)