Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 169170 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 07, 2014, 04:47:45 pm »
BYłam wciąż szczupła  (  całe zycie byłam chudzielcem ) gdy zachorowałam na raka. Nie powiem na chemii mi się przytyło, miałam ogromny apetyt i bardzo bawiło mnie tycie ( coś nowego! :)). ( 6kg do przodu). POtem wznowa ,radioterapia i 5 lat tamosia i mam 5 kg mniej niż po chemii. Owszem ,menopauza sprzyja obżeraniu się ( dla mnie newralgicznym miejscem stała się okolica brzuszka). Na pewno łatwiej tym ,które znow miesiączkują ,ale przy odrobinie samokontroli wszystko do zrobienia.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2014, 04:53:37 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 07, 2014, 05:03:22 pm »
ZApomniałam dodac wiesc dla Majki- napisz do mag ,poda ci telefon do dietetyka w Siemianowicach. Podobno zna się kobita na rzeczy.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 07, 2014, 05:30:02 pm »
Ja w stresie żrę  ::(( Przede mną 2 tygodnie stresu; zapewne zaliczę jakieś 3 do 5 kilo  ::((
Wczoraj pochłonęłam sernik i tiramisu i babeczkę śmietankową i lody…


ja też żem z tych co w stresie się obżerają, no chyba, że chodzi bardzo silny, krótkotrwały stres, np tuż przed badaniem, to wtedy przeciwnie, mdli mnie na samą myśl o jedzeniu; ale przy umiarkowanym/rozłożonym w czasie stresie zamieniam się w ciasteczkowego potwora; i w stresie lubię pić też dużo kawy, pono się nie powinno a mi to pomaga ;)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 07, 2014, 06:21:46 pm »
ja w stresie nie robię dwóch rzeczy:
nie jem i nie śpię

ale chyba już wolę być gruba, bo już raz od stresu.... :(
chociaż nienawidzę być gruba

większość życia byłam szkieletorem
przed chorobą i leczeniem 57 kg (przy wzroście 173)
dzisiaj szkoda mówić, wieloryb
ja z tych hormonalnych.. nie udało mi się zrzucić po zakończeniu leczenia
fakt, niezbyt się też przyłożyłam
ćwiczyć nienawidzę
a chociaż jem bardzo mało, nic nie zgubiłam..
próbowałam kilku diet - najlepiej działał Dukan, którego odstawiłam po 3 dniach, bo się źle czułam
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 07, 2014, 06:41:36 pm »
a chociaż jem bardzo mało, nic nie zgubiłam..

bo na niejedzeniu się nie chudnie ;) tracisz mięśnie, zyskujesz tłuszczyk, kiepski dil ;p
(znaczy na ekstremalnym niejedzeniu oczywiście się chudnie, ale to idzie w parze z wyniszczeniem i chyba nie o tym mówimy)

Cytuj
ćwiczyć nienawidzę

ćwiczenia w sensie jakieś aerobiki, gimnastyki etc są nudne, na zajęciach grupowych jest łatwiej, ale na to trzeba mieć kasę; ale np rowerki, spacerki - jak można tego nie lubić ? :>

Cytuj
próbowałam kilku diet - najlepiej działał Dukan, którego odstawiłam po 3 dniach, bo się źle czułam

skąd wiesz, że działał jak odstawiłaś po 3 dniach ?  :o

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2014, 08:32:17 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 07, 2014, 09:01:52 pm »
aquila - stąd wiem, że w 3 dni zleciało mi prawie 5 kg :)
p.s. nie umiem tak ładnie cytować ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2014, 09:03:50 pm wysłana przez betty »
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 07, 2014, 09:03:11 pm »
Tak se czytam i myślę... Niby odchudzać się nie muszę, ale zacząć pilnować tak! Bom hormonozależna i tableteczki łykam...
I wszystko byłoby cudnie ładnie, mogę wpierniczać warzywka i owocki (uwielbiam zresztą), unikać tłuszczu itp., tylko... jestem uzależniona. "Kiedy widzę słodycze to kwiczę i oczy mi płoną jak znicze", czy jak to tam szło :) Patrzą na mnie. Wołają: pożryj mnie, co se będziesz żałować! Ciasteczka, ptasie mleczka, psia ich mać. Czekoladki w odwłok kopane. No nienawidzę ich! I kocham też!
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 07, 2014, 09:14:03 pm »
 

O  tak tak tak Reniferku  podpisuję się pod Twoimi słówkami  DRUKOWANYMI LITERAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!! xhc xhc

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 07, 2014, 10:00:22 pm »
Ja po diagnozie natychmiast odstawiłam cukier. I tak jest do dzis- staram się też, na ile to możliwe, jeść "antycukrzycowo"- czyli 5 razy dziennie, niski indeks glikemiczny itp

Niby nadwagi nie mam, ale.... obwód talii paskudnie duzy. Zawsze miałam brzuch jak afrykanskie dziecko. Zadzrało się, że ludzie ustępowali mi miejsca w autobusie sądząc, że jestem w ciąży.  ::(( Jak próbuje schudnąc, to ciało znika wszędzie, nawet w cycku, tylko nie w talii  :-[  Niestety, ze względu na problemy z kregosłupem i stawami nie moge biegać, ani intensywnie cwiczyć tego, co powinno pomóc. Pozostają spacery... Czasem robie te ćwiczenia amazonskie, ale są tak nudne i samej mi się nie chce... Pływać nie umiem ani na rowerze jeździć nie umiem   :-\

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 07, 2014, 10:17:04 pm »
Skonczyłam włąsnie  tai chi, potem zrobiłam tapetę czy jak jej tam :D( linka wkleiła Perła) zaraz zacznę callanetics.
OJ ,ja tez kocham słodycze ,ale bardzo je ograniczyłam. Takich cukierkow batonow wafelków  itp. nie jadam od wielu lat. Staram się jakos zastępować te słodkości. Do kawki albo kawałek gorzkiej czekolady ( po jakims czasie bez cukru wydaje się być bardzo słodka), albo swoje chude , zdrowsze ciasteczko( rzadko by nie kusiło), albo dziś np. mój ciemny chlebek z nasionami posmarowany pastą bio z orzechow i na to kilka malin. Pychota
Oczywiście przy okazji jakiś wesel czy urodzin zjadam kawałek ciasta.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 07, 2014, 10:32:54 pm »
Co do słodkości, to ja też jestem i zawsze byłam łasuch.
Ale dotyczy to tylko ciast, czekolady i ptasich mleczek.
Żadne cukierki, batoniki itp. mnie nie kręcą.

Nie piję napojów słodzonych  (błeee   :P), kawy i herbaty nie słodzę, bo stają się mdłe, a nawet nie słodzę herbaty z cytryną  :D

Co do moich ulubionych słodkości, to prosta metoda zapobiegawcza - nic w domu leżeć nie może, bo jak się w domu znajdzie, to zjem. Do ostatniego okruszka. Potwór ciasteczkowy, to moje drugie imię  :D
Contra spem spero 

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 07, 2014, 10:37:17 pm »
aquila - stąd wiem, że w 3 dni zleciało mi prawie 5 kg :)

o kurcze to faktycznie dużo
ale pono na wielu dietach tak jest, nie wiem, czy to dotyczy też dukana, że najpierw się niby chudnie szybko - po prostu traci się wodę, a potem już nie jest tak spektakularnie;
dlatemu jestem zdania, że przy odchudzaniu powinno się mierzyć obwody różnych części, a nie się ważyć, bo waga nie jest aż tak istotna, jak zamiast tłuszczu ma się mięśnie, to można ważyć sporo i wyglądać super (do pewnych granić of kors)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 07, 2014, 10:42:37 pm »
Co do moich ulubionych słodkości, to prosta metoda zapobiegawcza - nic w domu leżeć nie może

metoda dobra pod warunkiem, że się nie mieszka z chłopem, który to non stop znosi do doma czekolady i ciasta  >:(

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 07, 2014, 11:47:53 pm »
 
braja-  też staram się odstawić cukier tylko ciężko  , bo reszta w domu słodzi  a co do brzucha to mam tak jak Ty - tylko ja jak po połknięciu piłki

Amor-  czytam jak ćwiczysz i Ciebie podziwiam ,jak ja dojdę do sił to też będę się pomalutku starać coś zrobić ,zacznę od ruszania jedną nogą  potem drugą i na pewno się zniechęcę  b. szybko ,bo jestem strasznie niesystematyczna .Co innego ćwiczyć w kilka osób ..........

A u mnie w domku to słodkości są na porządku dziennym i zawsze na oczach to jak je mam omijać  ????????????
Schować się nie da bo do herbatki na ,,coś słodkiego ''  czekają to już nawet nie chowam ............

    Jest jeszcze jedna sprawa ,która nie daje mi spokoju.Baaaaaaaaaaaardzo bolą mnie nogi i biodra  (nie biorę leków) ,więc nie jest to skutek uboczny,  po RM kręgosłupa  wiem ,że  mam go ,,do wymiany''   zastanawiam się czy ćwiczenia w wodzie czyli na basenie może były by lepsze dla mnie bo odciążyłyby trochę kręgosłup na początek i rozluźniły mięśnie --ale nie umiem pływać więc po co tam iść ...... I ciągle jakiś dylemat .........................


Właśnie pochłonęłam Prince Polo i idę lulkać ---no bo się do mnie  :) uśmiechało  mnx

    Od jutra gorzka ZIELONA HERBATA  !  -tyle mogę obiecać  na początek !