Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 169369 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 08, 2014, 08:07:15 pm »
Przez wiele lat na "śniadanie" (tylko w wolne dni, bo przypominam sobie, że nie jadałam śniadań już w szkole średniej) pijałam koktaile albo wciągałam jogurty (jogurty - moja miłość mnx). Teraz i to mi rośnie. Tylko kawa wchodzi bez problemu ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 09, 2014, 10:32:02 am »
Hamaczku, a ja całkiem odwrotnie. Śniadanko obfite, jedna kawa kole 12-nastej, obiad średni. Chyba, że są goście, to bardziej wystawny i kolacja z 1 kromką chleba. W międzyczasie tony owoców.
Ale tu o odchudzaniu. Więc mnie najbardziej odchudza stres i wszelakie zabieganie, które uniemożliwia mi ciągłe sięganie łapką po jakąś przegryzkę. Jak jadę do wnuków lub one są u mnie, to chudnę nawet do 2 kg.
A tak w ogóle to słyszałam, że krzątanie się po domu (sprzątanie, pranie, mycie okien...) trwające conajmnie 8 h spala więcej niż dwu godzinny wysiłek na sali, na rowerze. Więc może jak ktoś nie lubi ćwiczeń, to codziennie chałupka na błysk  :-\ :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 09, 2014, 10:34:36 am »
to codziennie chałupka na błysk  :-\ :-*

wolę jednak do lasu  8)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 09, 2014, 12:08:38 pm »
ciekawa jestem czy moje wczorajsze wyczyny zaliczają się pod kardio - spacer po markecie w tempie_umiarkowanym, sprint po ikei (cała obleciana + zakupy) w mniej_niż_godzinę, a to duże bydlę jest oraz wysoka wspinaczka schodowa zbezodpoczynkowa. oprócz tego jakieś tam ćwiczenia z bojlerkiem (to już pod interwały by podchodziło). o matko, jak mnie wszystko dziś booooliiiii...  8)

aha, twardo się czymam i codziennie do śniadania białą_h popijam. kawa dopiero potem. a przed śniadaniem, posłusznie montiniakowi, dziś zjadłam nektarynkę - w tej chwili już mi oczy odpuchły, daję radę czytać  ;) no niestety, mam uczulenie na owoce wszelakie  :-\


u Was jak?
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 09, 2014, 12:47:19 pm »
Marnie mi się spało dziś. Koło   2 i 4 rano  Tv oglądałam, nie powiem, coś mądrego wyniosłam! "Wiem ,co jem" - na okrągło powtarzają ,wiec niedługo wykłady będę mogła robic. W efekcie nabrałam ochoty na śniadanie ,które skonsumowałam o 5 rano- owsianeczka owczywicie!:)Najlepsza na spanie! :)  No i już drugie śniadanko za mną .Na razie pranie, prasowanie . Spacery,cwiczenia  później.Własnie się zastanawiam- kawa czy zielona herbata?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2014, 12:51:24 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 09, 2014, 12:48:01 pm »
Wczoraj umyłam okna w sumie tak 4,5 m tych szyb z framugami ... liczy się ???
Na sniadanie zjadłam dwa jaja na twardo, dają ponoć uczucie sytości  ;) ... jak na razie nic jeszcze nie podjadłam  :oklaski:
Hehe kawusią się delektuje, ale bez żadnych ciasteczek !! ... cukru w ogóle nie używam do kawy i herbaty.
Po obiadku spacer z moją psiną  xhc  ... a potem się zobaczy    ztx
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 09, 2014, 02:58:52 pm »
rowerek mam w planie na później (naprawdę  8))
marsz do Biedronku, powrót z obciążeniem - liczy się?  ???


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 09, 2014, 05:14:14 pm »
Każdy ruch się liczy amadku! ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpnia 09, 2014, 05:42:02 pm »
Każdy ruch się liczy amadku! ;)
 

       Ja  kręcę  kierownicą w samochodzie  w prawo i w lewo to też się liczy  prawda ?????   

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpnia 09, 2014, 05:46:58 pm »
NO i jeszcze mrugasz i palcami stukasz w klawiaturę! Jeśli ci to wystarcza , jesteś zadowolona z zycia i z siebie-  tak trzymaj! >:D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpnia 09, 2014, 10:30:52 pm »
Amor - tak jak mi pisałaś i radziłaś skontaktowałam się dzisiaj z ,,mag'' i mam już trochę rozjaśnione pojęcie co dalej . Ciąg dalszy nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Aktualnie staram się odstawić cukier ,słodycze itp.Rozglądam się za aqua-aerobikiem ,który chciałabym zacząć od września jeżeli mój ginekolog wyrazi zgodę. Zewnętrznie rana już zagojona ale jeszcze wewnątrz tydzień temu  nie było tak do końca ok.trzeba jeszcze trochę czasu.Po spacerach bardzo boli mnie brzuch od pępka w dół a nogi to czuję jakby jedna ważyła tonę,ale to nie zakwasy ...,zwyczajnie mi ciężko.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpnia 09, 2014, 10:43:43 pm »
Dziś oglądając występy kabareciarzy spodobało mi się zdanie, jakie powiedział Czarek Pazura. Otóż jego znajoma, b. młoda (tak kole sześćdziesiątki) jest bardzo szczęśliwa, bo wciąż rośnie. Ma tylko niedowzrost, znaczy by spełniać stabelaryzowane normy proporcji, powinna mierzyć 6,5 m  >:D
To tak ku pokrzepieniu dla tych, którym nie udaje się schudnąć  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpnia 10, 2014, 09:47:18 am »
Majka, cieszę się,że spacerujesz. To na początek bardzo dobre. Może powinnas na razie ubierać trzymające mięsnie brzucha figi? Popytaj lekarz, rehabilitanta. Dobrze byłoby gdybys z tym drugim się spotkała . Pewnie cos doradzi , jakies lekkie ćwiczenia . Musisz wzmocnić newralgiczne mięsnie. Może jeszcze za wcześnie na aktywny sport . Krotki spacerek na pewno nie zaszkodzi ,a pobudzi ,uaktywni, dotleni. Najgorzej to zasiedzieć się w domu.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpnia 10, 2014, 12:12:16 pm »
Majka, po rekonstrukcji też zaczęłam od delikatnego chodzenia  :)
A mam uciachany brzuch od biodra do biodra.
Uśmiech prezesa, he, he,he...
Najsampierw lazłam tak blisko/daleko, żeby mieć pewność, że wrócę, bo jak zaczynało ciągnąć, to żaden przystanek nie pomagał, tylko musiałam się położyć co najmniej na godzinę. I powolutku zwiększałam dystanse.
Nawet takie wolne łażenie dużo daje. To Ci na pewno wolno. Tylko rzeczywiście zakładaj coś uciskowego, nie dlatego, że może Ci się coś stać, ale będziesz czuła się pewniej. Ja po pasie pooperacyjnym, ale Ty go nie musiałaś nosić, ja tak, przeszłam na pas wyszczuplający. Kiedyś zakupiłam w necie, aby wałki ukryć.
Może być pas pończoszniczy lub majtelasy ściągające (z dzienników Bridget Jones jeśli czytałaś)  ;)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpnia 10, 2014, 12:20:55 pm »
Pewnie i mnie będą ciachać w poprzek  ::(( Mówicie, że w takie uciskowe majtasy warto się zaopatrzyć? Pomagają?