Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 168688 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #195 dnia: Września 13, 2014, 11:06:29 pm »
Nie będę powtarzać tego co dziewczyny wyżej napisały. Dobrze że się konbiecina na wstępie przyznała, niż by Cię Maju zwodziła i brała za to jeszcze kasę.
Słyszałam o diecie układanej pod konkretną osobę, ale po uprzednim badaniu krwi (nie wiem na co to badanie). Są ponoć produkty, których osoba z konkretnym genotypem nie powinna jeść, bo uczulona, albo nie trawi, albo się odkłada.... Ja w to nie bardzo wierzę, ale mam koleżankę, która ze względu na dwie protezy bioder musi bezwzględnie schudnąć. Ponoć zwykłych jaj jeść nie może, tylko przepiórcze.... itd. Mnie by się nie chciało tak kombinować z jedzeniem. Jestem za dietą ż.p.m. I do tego ruch odpowiednio do upodobań. Nie można się zakatować dietami, ćwiczeniami itp., by w ogóle stracić chęć na do wszystkiego i tylko tym żyć. Radzę cieszyć się z każdych zrzuconych 500 g na miesiąc, a nie że zaraz o kilogramach myśleć  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #196 dnia: Września 13, 2014, 11:16:20 pm »
   

    Kochane Dziewczyny -
   
                   tak też postanowiłam  zrobić tzn . postaram się dać sobie radę sama
                   Od przyszłego tygodnia aqua-aerobik  1 raz w tygodniu plus aqua-cykling 1 raz w tygodniu ,
                         na początek po 5 zajęć bo nie wiem jak to  będzie ..............
                   Mój ginekolog pozwolił już na jazdę na rowerku  a to ważne,spróbowałam i jest OK.
                   Dużo czytam i szperam w necie na temat diet tak jak radzicie .
                   Od mag mam podane tytuły książek ,które czytam .............nadmieniała mi o diecie Montignaca  .........
                   Chciałam aby dietetyczka poukładała mi to wszystko w logiczną całość itd............(bo co nieco to ja już wiem) i poprowadziła mi 
                    przez jakiś czas kontrole  bo najgorsze jest to wyliczanie kaloryczność posiłków itp to mnie przerasta !
 
                    :brzuszki:

                    Ale wiem --to pewne --  biorę się za siebie--  od jutra  !!!

                    Ale nie od przysłowiowego ,,jutra ''  tylko  od   14  tego  września 2014 - ruszam do boju z wagą  75kg  (mając  164cm )wzrostu



                        I cieszyć mnie będzie każdy GRAMIK  MNIEJ nawet gdyby to miało długo trwać !!!
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2014, 11:20:43 pm wysłana przez Majka »

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #197 dnia: Września 13, 2014, 11:22:36 pm »
Majka nie rozumiem Twojej rozpaczy. Gdybyś przekraczała 90 kg to byłby alarm, a nie teraz. Jak weźmiesz się za te ćwiczenia, o których piszesz, odrzucisz słodycze, słodzenie cukrem i ograniczysz sól, do tego pięć, a nawet 6 posiłków (bez obżarstwa) to pomalutku waga sama będzie spadać w dół  :)
Życzę powodzenia w dążeniu do wymarzonej wagi  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #198 dnia: Września 13, 2014, 11:37:15 pm »
 :oklaski: trzymam kciuki


Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #199 dnia: Września 13, 2014, 11:49:55 pm »
   

          DanaPar ja nie rozpaczam ,ale jak upadły mi okulary na chodniku to aby je podnieść musiałam uklęknąć bo nachylając się  nie mogłam
                        ich  dosięgnąć a potem  podnosiłam się niemrawie  i dla mnie to już był alarm .
 
                            Zastosuję i Twoje rady -cukier ,słodycze i sól odrzucę .  Ostatnio zrobiłam na próbę kotlety bez soli z dodatkiem mieszanki
                             18 tu  ziół Ojca Mateusz  ,dodałam czosnek .Były niczego sobie -do zjedzenia.

                              Czas próby ...od jutra
                           

                           
                             

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #200 dnia: Września 14, 2014, 01:22:34 am »
z wagą  75kg  (mając  164cm )wzrostu   I cieszyć mnie będzie każdy GRAMIK  MNIEJ nawet gdyby to miało długo trwać !!!

KOchana_moja :) No więc… (pamiętając, że od 'więc' się zdania nie rozpoczyna  ;D), ja ważę przy tym samym wzroście 78  :D Nie, żeby Cie pocieszać, ale aby zmotywować :)
Bo:
bardzo bym chciała wazyć tyle, co Ty :)
ćwiczę codziennie i się daje :)
schylam się do podłogi bez problemu :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #201 dnia: Września 14, 2014, 11:10:52 am »
a ta dietetyk podejmuje się odchudzania w ogóle osób z nadwagą/otyłością? czy jest jak lekarz, który leczy tylko zdrowych ;P ludzie z nadwagą/otyli zwykle mają jakieś schorzenia typu problemy z sercem, zaburzenia hormonalne, cukrzyce itd i co ich też nie odchudza? taki z niej dietetyk jak z koziej dupy trąba

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #202 dnia: Września 14, 2014, 12:12:39 pm »
Aquila, dobrze oddała to, co ja sama o tej pani też myślę.
Chciałam podpowiedzieć, jeśli jesteś na antyhormonach, bo nie wiem, sprawdź też sobie profil lipidowy. On lubi się też wtedy bardzo zmienić na niekorzyść i samo to może powodować tycie.
Skoro jesteś zaopatrzona w ksionżki i w jakąś już wiedzę, pozostało tylko trzymak kciuki i do boju  :0ulan: Musisz się też nauczyć czytać etykiety  :)

Offline Monia_Lissa

  • Swojaki
  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 440
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #203 dnia: Września 14, 2014, 02:44:11 pm »
...Ja tu nic nie pisam, bo się odchudzam nieskutecznie :'(

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #204 dnia: Września 14, 2014, 03:31:02 pm »
Hej!

Mirusia- profil lipidowy kontroluję ,a co masz na myśli pisząc ,że mam się nauczyć czytać etykiety?
aquila - też tak o tej osobie myślę
agawa - gratuluje ,że jesteś tak pięknie wyćwiczona .Myślę ,że jak zacznę systematycznie ćwiczyć to za jakiś czas będę mogła się nachylić
              Gorzej u mnie z systematycznością ale to muszę sama w sobie wypracować-w końcu robię to dla siebie  i zdrówka.

Dietetyczka odchudza osoby stosując dietę i jakieś suplementy ,,pożeracze '' tłuszczu  i powiedziała ,że mnie nie może ich dać bo mogą mi zaszkodzić bo zawierają witaminy a ja ich za dużo nie mogę itd .  itp.    ble ble ble  masło maślane -bzdura totalna.
A na kiego diabła mi  suplementy jak mnie już skorupiak  pożerał to mi jeden ,,pożeracz''  wystarczy . Ja chciałam tylko dobrze zbilansowanej diety i kilku fachowych porad i to wszystko .  Ale dość już o tej niekompetentnej osobie . Już o niej zapominam .

I biorę się za siebie z Waszym mam nadzieję forumowym wsparciem  :D

Donoszę ,że dzisiaj :
na śniadanko zjadłam : kromeczkę żytniego chlebka ,pomidorka i ogóreczka małego , herbata zielona
na II śniadanko : jabłuszko i szklankę soku pomarańczowego
na obiadek zjadłam : pieczarki duszone bez tłuszczu z ziołami bez soli z makaronem ryżowym, paprykę surowa

Pije Muszyniankę .
 I idę na spacer z córcią .
Co na kolację nie wiem jeszcze ale chyba ser biały i kromka chlebka i pomidorek albo jakaś wędlinka

Acha ,jeszcze wypiłam olej lniany 2 łyżki ,Czystek- szklaneczkę ,Zieloną herbatkę - tak w międzyczasie
Nie słodzę .

No to to by było na tyle .  Buziaczki   :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #205 dnia: Września 14, 2014, 04:10:53 pm »
Na kolację koniecznie ser lub inne białko :) Choć chyba bardziej powinien być rano, a wieczorem warzywa ew z jakąś kaszą :)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #206 dnia: Września 14, 2014, 04:39:14 pm »
Na kolację koniecznie ser lub inne białko :) Choć chyba bardziej powinien być rano, a wieczorem warzywa ew z jakąś kaszą :)

Znawczyni ze mnie żadna, ale od mojej łobeznanej koleżanki wiem, że na kolacyjkę dobrze zjeść białko, ale bez węglowodanowych dodatków. Może być w postaci serka, jakieś warzywka do tego i git. Ale bez chlebka... Analogicznie - ryba (chudy kurczak) w warzywach. Jakoś to tak działa, że się potem więcej spala.
Majko - ta pani jakaś lewa była >:( Suplementy??? Powinna umieć bez tego dietę skomponować. Czymam kciuki za Twoje samodzielne zrzucanie wagi.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #207 dnia: Września 14, 2014, 05:33:44 pm »
a i mogło mi sie pomylić  ;D
Amorek by wiedziała najlepiej i najpewniej  :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #208 dnia: Września 14, 2014, 06:37:33 pm »
A ja się odchudzać nie będę.Jestem jaka jestem.Kochanego ciała nigdy nie za wiele ztx
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #209 dnia: Września 14, 2014, 07:16:13 pm »
renifer dobrze gada, na kolację najlepiej białko
ale ja dzisiej na kolacje mam pizze  xhc