Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 167873 razy)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #226 dnia: Września 17, 2014, 08:57:17 pm »
  madzia61 - przeczytałam ,a to ciekawe ..........
  Tylko jest tam zdanie :,, polecana wszystkim osobom bez poważnych schorzeń '' ...................

Metka -dziękuję za bardzo mądre rady ,będę się starać o nich pamiętać   

lulu - dzielny ten twój mąż ,że wytrzymał na tej płynnej diecie ,ale ja wiem ,,jak trza to trza '' i nie ma zmiłuj się

Amor-  aqua-aerobik mam 1 raz w tygodniu i  aqua-cykling też 1 raz w tygodniu bo myślę ,że co za dużo to nie zdrowo  więc nie przesadzam.Nie wiedziałam ,że mleko migdałowe odchudza -dzięki za info.Kawy nie piję ,sporadycznie caffe-latte ale śmieją się ze mnie ,że to profanacja kawy bo proporcja to : kropla kawy na pół litra mleka. :D   Za to kasze i rybki uwielbiam.Zakupię tez syrop z Agawy .Popijam herbatki tak jak piszesz . myślę ,że pomaaaaaaaaaaaaaaaału będzie OK.

Dzisiaj byłam na pierwszych zajęciach z aqua-aerobiku i chyba z przejęcia poszłam na 17 -tą zamiast na 18-tą  :D  Poczekałam tę godzinkę bo mi się wracać nie opłacało. Było bardzo fajnie ,nie żałuję  ale miałam mieszane uczucia zanim wyszłam z domu ,ja tak zawsze .Jem już odpowiednio tzn dietetycznie ale ciekawa jestem jak to będzie wyglądać jak ślubny wróci .NIE DAM SIĘ SPROWOKOWAĆ !!!!!!!!!!!!

Trzymajcie się cieplutko  :-*   

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #227 dnia: Września 17, 2014, 09:05:08 pm »
To super ,ze już zaczęłaś !)  D Najbardziej efekywne są ćwiczenia zmianę- czyli aerobowe, a kolejny dzień siłowe. Kawa podobno ma zbawienne działanie na nasz organizm ,tylko oczywiście pita z umiarem.
http://laboratoria.net/artykul/12207.html
Mam nadzieję ,ze to mleko do twej kawy latte  jest chude!!! Czytaj etykiety na produktach - ile tłuszczu, czy jakas  podejrzana chemia , ile kalorii itp. Powodzenia! TYlko patrezc a efekty będą murowane!!!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #228 dnia: Września 17, 2014, 09:27:59 pm »
racjonalne, zdrowe żywienie :(
w poniedziałek - od rana do 18.30 w szkole, kanapek nie lubię :(
wczoraj - od 8.00 do 15. 00 w szkole - wszystkie przerwy na korytarzu na dużurze,po powrocie do domu nie miałam siły nawet kanapki zrobić
dziś - od 8.00 do 15.00 w szkole, potem wyjazd na zakupy, powrót o 19.00
trzy dni bez ciepłego posiłku -  i rodzina i ja :( :(
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #229 dnia: Września 17, 2014, 09:33:18 pm »
Tia... moje dzisiejsze nauczycielskie menu: śniadanie - kawa, drugie śniadanie - kawa i sucha bułka, obiad - sucha bułka i jogurt, kolacja - ...piwo z sokiem xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #230 dnia: Września 17, 2014, 09:33:57 pm »
dieta prawie płynna :D
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #231 dnia: Września 17, 2014, 09:34:25 pm »
Faktycznie! Czyli samo zdrowie >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #232 dnia: Września 17, 2014, 09:41:50 pm »
Kelusia  mnóstwo ludzi przygotowuje sobie jedzonko do pudełek na cały dzien. To jest o tyle dobre ,że jak już cos masz w torbie nie skusi cię nic innego. Można zrobić sobie sałatki -ryz, czy kasze z warzywami , grillowanym mięsem. ( podobny obiad zostawiłabym rodzince). Jablka, obrane marchewki, zielony seler( odchudza)soczki. Możesz jogurt i musli, nawet jajo na twardo, biały ser.. Ja całe  lata brałam do pracy tzw surówkę młodości.  ( kiedyś spotkałam koleżankę z tamtych czasów - popatrzyła na mnie i orzekła- a ja się kiedyś smiałam z tych twoich surowek, a ty wiedziałas co robisz ! xhc xhc xhc  a jeszcze całkiem niedawno brałam na wszelkie wyjazdy , na sniadanie pastę budwig. Czesc przygotowuje się wieczorem ,łaczy się wszystko razem rano. TYlko organizacja jest potrzebna , przemyślenie  i wszystko jest możliwe.  Ciepłe  zawsze można wszamać wieczorem. Wystarczy mieć pomrozone zupy. Do dziś gotuje całe gary różnych zup i mam pomrozone w małych  metalowych  garnuszkach - na piec  i już gotowiec. ( nie lubię mikrofali). Można tez mieć zamrozone w pudełkach dania- gulasze mięsne czy warzywne . Trochę makaronu , ryzu i już jest danie. Ja często zagotowuję kasze w garnku , jak odparuje woda , przykrywka i do łozka pod poduszkę - po południu kasza jak się patrzy. Wiem ,ze to wszystko trudne jak rodzina duza, męska, i praca ,ale jak nie ma innego wyjścia trzeba cos zadecydować.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #233 dnia: Września 17, 2014, 10:08:41 pm »
taaaa ja też tak robiłam  ::((   nawet ostatnio kawa i kawa i jeszcze raz kawa - bo daje uczuci sytości. Jak pracowałam w szkole - tzn już po leczeniu- jadłam byle co, a teraz sobie myślę, że mogłam sobie w stołówce zamówić obiady ale człowiek jest mądry po fakcie.  ( w sumie jak się nie zdąży  zjeść w szkole to w termosie można wziąć do domu)
w tym roku stwierdziłam, że nie będę przez cały dzień jeść suchych bułek czy wafelków i innych słodyczy a coś ciepłego wieczorem jak wrócę do domu
tylko obiadki na stołówce studenckiej za ok 10 zł za obiadek a rodzinka niech sobie sama gotuje. Siostra tylko 4 lata młodsza niech się wprawia w regularne gotowanie :)
Amor świetne porady : ) zapewne od  czasu do czasu także i z formy pudełkowej skorzystam :)
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 10:12:09 pm wysłana przez justyna81 »

Offline Majka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #234 dnia: Września 17, 2014, 10:25:32 pm »
Amor -dzięki jeszcze raz z porady kulinarno - dietetyczne ,już wprowadzam w życie .  :D

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #236 dnia: Września 18, 2014, 12:57:20 pm »
Pudełeczka do pracy noszę od dawna; sprawdzają się bardzo, po żadne uzupełniacze nie biegam do sklepu, ani do knajpy.
Dziś zabrałam: ryż dziki + dynia duszona z pomidorami; jabłko; jogurt naturalny + płatki owsiane. 1,5 litra wody. W domu dopiero kolacja.

… ale i tak nie chudnę…  :(

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #237 dnia: Września 18, 2014, 01:39:33 pm »
żeby schudnąć zdrowo /przy nadwadze / uważam trzeba zmienić  radykalnie na zawsze nawyki żywieniowe i styl życia ,nawet najlepsza dieta nie pomoże jak ruch będzie umiarkowany,sprawdziłam i wiem  a diety owszem są dla zdrowia i pomagają ale można tez wszystko jeść lecz o połowę porcji tzw dieta mż i mieć dużo ruchu ,
Majka nie wdrożyłam nigdy tej diety ,znalazłam w necie ,jako ciekawostkę wkleiłam ,owszem pisze że przy poważnych schorzeniach ale pisze tez żeby  nie stosować  przy cukrzycy ,nie wiem ale popatrzyłam na te  przepisy i mi się w porządku wydają ,oj ja raz chudnę ,raz tyje zależności /latem tyje dlaczego :ciasta,słodycze  ,owoce ,lody / i jakoś latem mam większy apatyt ,od jesieni do wiosny  zawsze waga spada /dziwne? /,oj mój największy grzech słodycze i nocy obiad  8) i komputer  :P
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #238 dnia: Września 18, 2014, 03:32:42 pm »
Bardzo niezdrowe sa skoki wagi ,to bardzo źle wpływa na organizm.Jeżeli chudnięcie co badzo powoli max 1-2 kg na miesiac.Najlepsza metoda trzymać stałą wagę .Ruch oczywiście dla nas bardzo jest wskazany.Powodzenia dziewczyny ale do walki z nasza choroba sadełko jest potrzebne.
Natalia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #239 dnia: Września 18, 2014, 05:07:55 pm »
ja też se noszę jedzenie w dupełeczkach, głównie dlatego, że w sklepiku blisko mojej pracy nie ma prawie nic jadalnego; no ale czasem mi się nie chce nic specjalnie przygotowywać (wtedy mam typowe jedzenie biurowe: drożdżówka + kawa); upodobałam se ostatnio pojemniki silikonowe, spłaszczają się, więc w drodze powrotnej do domu zajmują mniej miejsca ;)

Powodzenia dziewczyny ale do walki z nasza choroba sadełko jest potrzebne.


w sensie ?
dla pomenopauzalnych hormonozależnych sadełko jest właśnie niewskazane ;)