Autor Wątek: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!  (Przeczytany 168704 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #315 dnia: Listopada 08, 2014, 09:17:12 am »
Dzięki amoremijo  :)
Do tego stopnia mię to cieszy, że pierwszy raz się cieszę na wydawanie większej kasy na nowe, mniejsze, ciuchy. Teraz wygląda już śmiesznie, ale jeszcze 10 kilo i trzeba będzie wszystko wymieniać  :)

 

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #316 dnia: Listopada 08, 2014, 10:55:13 am »
Mój mąż najwięcej schudł na diecie Dukana (koło 30 kg) i naprawdę fajnie wyglądał. Ta dieta wyklucza też w całości alkohol (pisałyście o tym w innym wątku). Ale wagę tę gubił ponad pół roku. Potem była stabilizacja i już czasem jakieś piwko, raz na tydzień dieta itd. Można o tym poczytać. Dziś mogę powiedzieć z żalem, że cały trud poszedł na marne.
Czasem coś bąknę w tym temacie, ale robię to coraz rzadziej, bo zdaje sobie sprawę, ze nie jest łatwo zrzucić kilogramy.
Mirusiu, jak Twój mąż zrzuci jeszcze 10 kg, to "wiatr go porwie".
Ja swoją wagę trzymam w ryzach (rytuał codziennego ważenia, to jak mycie zębów) ale na żadne diety by mnie mentalnie nie było stać. Jem co lubię, staram się tylko kontrolować ilość. I gdy waga przekracza 58 kg (tę wagę dopuszczam, wcześniej dopuszczałam 60 kg) przy wzroście 155 cm, raczej stawiam na więcej ruchu, niż na kombinowaniu z dietą.

Mirusiu pozdrów męża i pogratuluj  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #317 dnia: Listopada 08, 2014, 12:09:30 pm »
Mirusiu, jak Twój mąż zrzuci jeszcze 10 kg, to "wiatr go porwie".

Dzięki Dano, pozdrowiłam, łon tyż Cię pozdrawia  :)
I zapewniam, nic go nie porwie  ;)
Przy 184/5 teraz ma 93, było prawie 115.
Jeszcze 10. I nie ma to_tamto.
Brzuch nadal jest spory. Wiem, że zostanie.
Lepiej się czuje, "łatwiej".
No a, przede wszystkim, najważniejsze, musi sam sobie pomóc w leczeniu.
Tabletki wszystkiego same nie załatwią. Tutaj nie ma zmiłuj.
A pfifko to już dawno zostało odstawione. Przecie to bomba cukrowa  ::((

A co do Dunkana, mam swoje zdanie na temat tej diety.
Znam kilka osób i żadna się nie "trzyma". Jest, jak dla mnie za drastyczna, obciąża nerki, jeśli już wokle, to sprawdza się u młodych ludzi. 

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #318 dnia: Listopada 08, 2014, 12:54:01 pm »
Mirusiu mąż jak był na Dukanie to miał ponad 130 kg, przy tym samym wzroście co Twój. I niestety wagi poniżej 100 kg nie osiągnął. Gdyby miał 93 kg, to ja jako wotum dziękczynne poszłabym pieszo na pielgrzymkę do Częstochowy.
83 kg na Twego męża to już będzie chudość, a piwny brzuszek i tak będzie, bo tu niezbędna jest siłownia, a może już nic  :-\  Syn mój przy wzroście tym samym ma kole ok. 89 kg i sobie nie wyobrażam, by miał mniej. Brzuszka nie ma  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #319 dnia: Listopada 08, 2014, 01:02:28 pm »
Dana dużo zależy od budowy ciała. ( a młody wiadomo ,ze bez brzuszka on przychodzi z czasem - jak się zaniedbuje).
Pisałas ,ze u ciebie 58 kg przy 155 cm wzrostu to akurat. U mnie 58 kg ,które aktualnie mam przy wzroście 165 to ciut  za dużo , bo to oznacza lekki nadmiar w okolicach talii. Roznimy się budową ciała.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #320 dnia: Listopada 08, 2014, 06:15:54 pm »
Amorku, mimo różnicy budowy, jak sugerujesz, i tak na pewno nie masz za dużo, raczej za mało, jeśli już się czepiać.
A  z całą pewnością jesteś mniej łaskawa dla siebie niż ja  :-\ Też jestem drobnokoścista, tylko tak nabita ciałkiem wszędzie, w pasie też, ale nie wymagam za wiele, gdy wiele lat granicą było u mnie 60 kg, też mi nie przeszkadzało.

Jedno wiem, jak schudłabym do 55 kg (taki wskaźnik wg wzrostu) to twarz będzie wyglądać fatalnie, a brzuch jak był, tak i będzie  :(

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #321 dnia: Listopada 08, 2014, 09:43:24 pm »
Dana , ja po prostu byłam onegdaj chuda i pewnie to jest to co wygląda na zbyt mało- drobne nogi, biodra, ramiona. NO niestety cos za coś - wolę jednak nie mieć tłuszczu na brzuchu bo jak wiemy w nim gromadzi się estrogen - moj zabójca! A resztę ciała wolę ujędrniac gimnastyką. Te 3 kg nie wpłynie na twarz , to zbyt mała róznica. Ja tak wciąż skaczę 56- 58kg. Jak zacznę intensywniej ćwiczyć będzie ok.
 Tyle ,ze może być trudno bo  czas imprezowy zaczyna się  u nas. Własnie wróciłam z urodzin na których m.in. pożarłam dwa ogromne ciacha po milion kcal kazde! :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2014, 09:46:42 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #322 dnia: Listopada 08, 2014, 10:00:39 pm »
Kurde...o czym Wy gadacie? O jakich nadwagach?!!! Amorku...przy tym samym wzroście ważę 72 i kur...mam radość ze schudnięcia. Chyba głupia w takim razie jestem...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #323 dnia: Listopada 08, 2014, 10:04:20 pm »
72 ważyłam jak już się odchudziłam i byłam z siebie dumna jak paw; niestety po roku było tyle ile teraz; i wierzcie mi, nie chcecie wiedzieć ile to jest  :(
Dla uśmiechu:
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2014, 10:06:39 pm wysłana przez agawa »

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #324 dnia: Listopada 08, 2014, 10:33:20 pm »
Perła nie martw się  :0ulan:
Toż Amor to chudzina  ;)
Jak ja o pięć cm wyższa od niej, ze swoim 75 kg, powinnam się uważać za ciężarówkę,
a wcale tak nie uważam, może jaki busik  ;)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #325 dnia: Listopada 08, 2014, 10:40:42 pm »

Gdyby ktoś się kiedyś Was zapytał - jaki prezent bym chciała - to proszę ten obrazek pokazać  >:D :P :0ulan:

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #326 dnia: Listopada 08, 2014, 11:25:36 pm »
ach, czekolada, snikersik, nutella, krówki, tofifi, rafaello, ferrero roche, trufle...
mniam!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #327 dnia: Listopada 09, 2014, 07:47:26 am »
ach, czekolada, snikersik, nutella, krówki, tofifi, rafaello, ferrero roche, trufle...
mniam!
Potwierdzam - mniam,mniam  ,,,wczorajsze ciacha to właśnie były takie mazidełka, chałwowiec i cos w stylu rafaello...mmmmmm
Czekoladę ,ale gorzką jem codziennie ,staram się mały kawałek , tak do kawki!
I powtarzam : nie sugerować się wagą, bo każdy ma inna budowę, inne predyspozycje. Przeciez miewamy : budowę ascetyczną ,pikniczną, atletyczna i jakies jeszcze inne.. wszystko musi być indywidualnie ocenione. Ktos może z pozoru wygladac szczupło , a będzie mieć więcej tłuszczu niż inna osoba, sprawiająca wrażenie lekkiego pulpecika. Spoko loko najważniejsze : róbta swoje i dla siebie!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #328 dnia: Listopada 09, 2014, 01:43:45 pm »
A ja wiem jedno, wszystkie jesteśmy piękne i te ... oczy ..... xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Odchudzamy się razem:) Skutecznie!!!
« Odpowiedź #329 dnia: Listopada 09, 2014, 02:03:01 pm »
o to_to! lulu!
mamy piękne oczy
  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich