Autor Wątek: Praca - reaktywacja  (Przeczytany 26505 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #30 dnia: Września 01, 2014, 11:07:24 am »
Agawo fajna fotka  :-*

Może ubiorę szczudła i zastartuję do konkursu na modelkę 60+  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #31 dnia: Września 01, 2014, 03:07:22 pm »
fotka bezbłędna! poplułam się!  xhc
renifer, a Ty w branży wydawniczej...? to się muszę do Cię odezwać  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #32 dnia: Września 01, 2014, 07:47:48 pm »
renifer, a Ty w branży wydawniczej...? to się muszę do Cię odezwać  ;)
A zapraszam :)
Moja koleżanka dziś wróciła do pracy z wychowawczego - o 10 już była z powrotem w domu. Krótka rozmowa, wypowiedzenie, zwolnienie z obowiązku pracy i tyle  >:(
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #33 dnia: Września 01, 2014, 09:51:05 pm »
Reniferku, może kogoś przyjęli na miejsce tej koleżanki. Wychowawczy to sporo czasu i jeśli jest robota, to nie czekali, a jak nie ma to wypowiedzieli umowę. Każdej ze stron wolno  :-\
Skoro chcą Cię zatrzymać, bo usłyszeli o Twoim orzeczeniu, znaczy że z finansami w firmie krucho i szukają każdej złotówki.
Nie jest letko  :(
Wierzę, że początek złego, może przemienić się w coś dobrego  >:(
Wrócę do mojej historii z PAN-u. Z finansami było krucho, pensja na raty. Na granty i dodatkową kasę żadnych szans i zaczęłam przeglądać gazetę. Szukali inż. chemika z niemieckim. Zgłosiłam się i się udało. Dojeżdżałam codziennie 30 km do pracy. Wstawałam o 5:15 (dla mnie to był koszmar) 10 lat. Nie raz padałam na pysk, ale gdyby nie tamta decyzja, dziś nie miałabym tych szans, jakie mam. A poprzednia firma po jakimś czasie się rozwiązała z powodu braku kasy na funkcjonowanie. Jak myślisz opatrzność, czy odwaga, może trochę szczęścia...  xhc
Wiem jedno, warto szukać i próbować, aż znajdzie się to, co nam najlepiej się spodoba  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #34 dnia: Września 02, 2014, 08:37:03 am »
Danusiu, nie przyjęli. U nas to tak funkcjonuje, że ludzie biorą nadgodziny, żeby jakoś zdążyć, praca w domu w weekendy też nie jest niczym nadzwyczajnym. Najgorzej jak są urlopy albo ktoś zachoruje, bardzo często osoby na L4 były proszone o pracę w domu. Po prostu w którymś momencie szefostwo stwierdziło, że po co szukać oszczędności gdzie indziej, jeśli można na pracownikach.
Ale, nieważne! Co ma być, to będzie. Byle zdrówko było!
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #35 dnia: Września 02, 2014, 02:41:52 pm »
Ale, nieważne! Co ma być, to będzie. Byle zdrówko było!

No właśnie  :)
I pamiętaj, czasem coś złego jest początkiem dobrego  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #36 dnia: Października 22, 2014, 04:52:46 pm »
Pytanko mam, nie wiedziałam, gdzie się podpiąć, bo to w sumie prawo pracy (Tojka, uśmiecham się do Ciebie bardzo ładnie ;)). Otóż: od listopada wracam do pracy. Pierwszego dnia mam jechać na badania i do lekarza medycyny pracy, w związku z chorobą dłuższą niż 30 dni. I to rozumiem. Natomiast napisała do mnie kadrowa, że mam se załatwić zaświadczenie od mojej onki, że jestem zdolna do pracy. I tu mam wątpliwość. Mam całą dokumentację medyczną, w orzeczeniu o niepełnosprawności mam adnotację, że mogę pracować... Nigdzie nie mogę się dopatrzeć przepisu mówiącego o obowiązku dostarczenia czegoś takiego. Jest to dla mnie upierdliwe, ponieważ musiałabym jakoś wyżebrać wizytę w przeciągu tygodnia (terminy są aktualnie na przyszły rok  >:(), a potem pewnie pół dnia spędzić na onkologii. Dodam, iż wcześniej nikt mnie nie uprzedzał, że takie zaświadczenie będzie potrzebne, bo bym się dogadała z lekarką na ostatniej wizycie.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #37 dnia: Października 22, 2014, 05:48:43 pm »
też mnie ciekawi czy to obowiązkowe - raz coś takiego dostarczałam, ale innym razem nie miałam i nie było problemu, ale trafiłam na spoko lekarkę mp, która dała sobie wyjaśnić (to o czym piszesz - zapomniałam poprosić na ostatniej wizycie, a dostać się do onki ot tak to dużo zachodu i przebijanie się przez tłum wrednych bab), tylko wcześniej pielęgniarki mnie straszyły, że na bank zaświadczenia nie dostanę (głupie cipy);
być może nie ma takiego obowiązku, ale lekarze mp często się boją wydawać zaświadczenia bez "podkładki" (nie wiem w takim razie po kiego grzyba oni wogle są i za co im płacą, zaświadczenia o zdolności do pracy z "podkładką" od specjalisty to i ja mogę wypisywać  >:()
jak lekarz nie wypisze zaświadczenia to zażądaj żeby podał podstawę prawną

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #38 dnia: Października 22, 2014, 06:32:00 pm »
lekarze mp często się boją wydawać zaświadczenia bez "podkładki" (nie wiem w takim razie po kiego grzyba oni wogle są i za co im płacą, zaświadczenia o zdolności do pracy z "podkładką" od specjalisty to i ja mogę wypisywać  >:()

O, to, to! No i bez jaj, moja praca polega na siedzeniu w ciepełku za biureczkiem, nie na kopaniu rowów. Niech już oni tacy strachliwi nie będą  >:(
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #39 dnia: Października 22, 2014, 07:00:28 pm »
Od chwili zachorowania zmieniam zakłady pracy jak rękawiczki, bywam co rusz na badaniach i żaden pracodawca nie chciał nic innego tylko zaświadczenie od lekarza medycyny pracy.
Zapytaj kadrową wprost, na podstawie jakich przepisów chce coś takiego od Ciebie.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #40 dnia: Października 22, 2014, 07:28:34 pm »
ja się na przepisach nie znam, ale to właśnie wygląda na wymysł kadrowej


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #41 dnia: Października 22, 2014, 08:03:23 pm »
kadrowa nie ma prawa żądać zaświadczenia od onkologa
dla kadrowej ważna jest zdolność od lekarza medycyny pracy (art. 229 § 4 K.p.)

ja przed powrotem do pracy przezornie zaopatrzyłam sie w takowe zaświadczenie i przedstawiłam je lekarzowi medycyny pracy; ale u mnie troszkę inna sytuacja była, ponieważ ja przerwałam świadczenie rehabilitacyjne już po półtora miesiącu i z obawy, że mogę nie dostać zdolności zaopatrzyłam się w owe zaświadczenie
reniferku, Twoja kadrowa może jest zapobiegliwa i wie/domyśla się,że o takie zaświadczenie może poprosić lekarz medycyny pracy;
aaa jeszcze sobie pomyślałam, że może ona chce podpiąć to zaświadczenie pod skierowanie do lekarza medycyny pracy? hm..... no nie wiem

a aquila dobrze gada " jak lekarz nie wypisze zaświadczenia to zażądaj żeby podał podstawę prawną"








operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #42 dnia: Października 22, 2014, 08:04:29 pm »
Lulu, ja pytałam, ale odpowiedź była taaakaaaa męęęęętna, że aż się odechciewa. Napisała mi na przykład, że jako pacjent mam prawo do uzyskania od "lekarza leczącego"(tak, to cytat :)) dokumentacji medycznej  :o Napisałam jej, że dokumentację to ja mam i niech mi poda, na jakiej podstawie żądają (i w sumie kto, bo nie wiem, lekarz mp?) zaświadczenia od onkologa. Nie odpisała... A starałam się nie być niemiła, no naprawdę...  >:D

Tojka, dzięki :) Zapobiegliwość nawet rozumiem, tylko czemu nie powiedziała mi tego wcześniej? No nic, może co odpisze, chociaż pewnie ma mnie już dość ;)
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2014, 08:10:17 pm wysłana przez renifer »
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #43 dnia: Października 22, 2014, 08:07:20 pm »
niech ta Twoja kadrowa nie będzie taka do przodu
niech pamięta o ochronie danych osobowych
jest wyraźnie w przepisach podane jakich danych osobowych może żądać pracodawca
Art. 22 (1 w górnym indeksie - nie umiem wpisać) Kodeks Pracy

« Ostatnia zmiana: Października 22, 2014, 08:10:51 pm wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Praca - reaktywacja
« Odpowiedź #44 dnia: Października 22, 2014, 08:07:50 pm »
No nie wiem, czy to nie są jakieś rozporządzenia wykonawcze dot., zakończonej terapii. Na jakiej podstawie ten z medycyny pracy będzie wiedział, że ta się zakończyła  :o Ja też takie przedstawiałam, ale jedynie właśnie lekarzowi medycyny pr., absolutnie nie kadrowej, bo ona na pewno nie ma prawa tego żądać. Ona może (albo musi mieć) jedynie, do akt osobowych, zaświadczenie tego z med.pr., nic więcej. Myślę, żeby jutro w moich kadrach zapytać, ale nie obiecuję, bo mają zawieruchę.

Chyba, że was nie zrozumiałam, bo już sama mam wątpliwości  :o
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2014, 08:15:58 pm wysłana przez Mirusia »