Autor Wątek: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy  (Przeczytany 43859 razy)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #15 dnia: Września 03, 2014, 12:14:06 pm »
Ja też trzymam! Daj koniecznie znać, jak się czegoś dowiesz.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #16 dnia: Września 03, 2014, 12:57:10 pm »
ja byłam leczona przez dr Wojciecha Kułakowskiego/PFESO oraz szpital kliniczny na Wawelskiej  w Warszawie/ ,doskonały chirurg onkolog ,po wizycie prywatnej PFESO ,krotki okres oczekiwania na operacje w ramach  NFZ na Wawelskiej, ale można i tez tam od razu .
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #17 dnia: Września 03, 2014, 01:13:02 pm »

Czyli termin szybki :) I tak ma być. Aż do wyjaśnienia, ze to zmiana łagodna :) Za to trzymam kciuki mocno_mocno :)


Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję< a na dobry początek dnia w podzięce stawiam kawkę  :)

A może założysz sobie wątek 'swój', coby się nic nie pogubiło?

Mamy takie miejsce tu - http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?board=13.0

Offline arwoka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #18 dnia: Września 11, 2014, 08:05:08 pm »
cześć Dziewczyny, nadal nic nie wiem. Byłam na USG opis:
"piers o budowie gruczołowo-tłuszczowej z dużą ilością tkanki gruczołowej.
W obu piersiach liczne, drobne torbielki i poszerzone przewody mlekowe.
W piersi lewej na godzinie 6 owalna niskoechogenna lita zmiana o wym. 14x8 mm

Węzły chłonne pachowe niepowiększone."

Od gina dostałam skierowanie do poradni chirurgiczno-onkologicznej.

Po tym USG u mojego ginekologa poszłam do onkologa, który pracuje w IO. Zbadał mnie i powiedział, że mam przyjechać do IO na mammografię 3.10.
W zasadzie po badaniu nie powiedział za dużo.

W międzyczasie dobiłam się do Wieliszewa i tam jest termin dużo wcześniej.

Powiedzcie mi Dziewczyny co Wy byście zrobiły na moim miejscu?
czekały na IO czy pojechały do Wieliszewa?
To czekanie mnie dobija, nie mogę pracować chociaż bardzo się staram normalnie podchodzić, ale niestety się nie da. Chciałabym już to mieć za sobą.
Nie wiem czy to sugestia, ale zaczęła mnie ta lewa pierś boleć...


Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #19 dnia: Września 11, 2014, 09:05:05 pm »
Ja wyznaję zasadę, że jeśli coś mnie deprymuje, nie pozwala spokojnie żyć, działam, co i Tobie polecam.
Nie odpowiem na Twoje pytanie co masz zrobić.
Sama musisz sobie odpowiedzieć i wybrać to co dla Ciebie będzie najlepsze, powodzenia  :0ulan:

Offline arwoka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #20 dnia: Września 11, 2014, 09:20:36 pm »
a powiedzcie mi czy biopsja bardzo boli?  :(
czy robi się ją w znieczuleniu miejscowym czy bez?
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2014, 09:25:26 pm wysłana przez arwoka »

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #21 dnia: Września 11, 2014, 09:25:02 pm »
Miałam dwie, cienko i gruboigłową, żadna nie bolała.
Przy tej drugiej był zastrzyk znieczulający. Skuteczny  :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #22 dnia: Września 11, 2014, 09:25:09 pm »
Arwoko :) Doskonale rozumiem, co przechodzisz. Byłam w podobnym stresie (zresztą podobnie przeżywam każde badania kontrolne do tej pory, a właśnie 6 lat mija…); też chciałam jak najszybciej wiedzieć, zdiagnozować; później wyciąć; jeszcze później mieć wyniki histopatologii; wrócić do pracy, zapomnieć…
Nie będę tu opowiadać, jakich rzeczy się podejmowałam, aby przyspieszyć diagnozę i operację, bo to niczego Tobie nie ułatwi… Ale powiem tak: lepiej iść tam, gdzie szybciej. Czekanie, nie wiadomo jak długo, bardzo osłabia emocjonalnie. IO kiedyś był renomą; teraz chyba bardziej tam jest kołchoz i bezkrólewie…, niestety... :(
Piszę to ze smutkiem, tym bardziej, ze jestem ich pacjentką do tej pory, ale wszystkie badania wykonuję poza IO; nie mogę/nie daję rady znieść panujących tam warunków  >:(
A w Wieliszewie któraś z nas (w tej chwili nie pamiętam - kto) miał znakomita opiekę :)
*
Biopsja nie boli. Ani cienko igłowa, ani grubo igłowa. Też się o to pytałam i nie wierzyłam, gdy dziewczyny pisały, ze nie boli ;)

Offline arwoka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #23 dnia: Września 11, 2014, 09:29:25 pm »
dzięki, wiem że muszę to przejść. Działam zadaniowo: muszę zrobić USG, muszę wziąć skierowanie, muszę zadzwonić, muszę...
Koszmar, zresztą wiecie o czym mówię...
Co myślicie o USG?

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #24 dnia: Września 11, 2014, 09:53:28 pm »
Powiedzcie mi Dziewczyny co Wy byście zrobiły na moim miejscu?
czekały na IO czy pojechały do Wieliszewa?

na Twoim miejscu, gdybym miała możliwość (samochód !) to uderzałabym do tego Wieliszewa, ale oczywiście sama musisz rozważyć co dla Ciebie będzie wygodniejsze
nie wiem czemu ten onkolog zapisał Cię na mammografię dopiero na październik, jak jest coś pilnego to robią od ręki

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #25 dnia: Września 11, 2014, 09:57:51 pm »
wg mnie usg jest stratą czasu i kasy; nie wspominając o nerwach…

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #26 dnia: Września 11, 2014, 09:58:10 pm »
dzięki, wiem że muszę to przejść. Działam zadaniowo: muszę zrobić USG, muszę wziąć skierowanie, muszę zadzwonić, muszę...
Koszmar, zresztą wiecie o czym mówię...
Co myślicie o USG?

wiemy, wiemy. u mnie też wtedy tryb zadaniowy się włączył.
biopsja cienkoigłowa (BAC) to odczucie takie mniej więcej jak przy pobieraniu krwi, może nawet 1/10 tego (w sensie, że pobieranie krwi bardziej mnie "boli" niż biopsja)
biopsja gruboigłowa, to już poważniejsza sprawa, bo igła jest grubości wkładu do długopisu. dlatego najpierw się dostaje znieczulenie miejscowe - i tu też tylko też zastrzyk trochę czuć. chyba, bo szczerze mówiąc nawet nie pamiętam. lekarz czeka chwilę aż znieczulenie zacznie działać i dopiero potem się wkłuwa. Ty nawet tego nie widzisz, bo leżysz na boku z ręką uniesioną do góry (hmm, a może pozycja zależy od lokalizacji guza?) - tak jest w przypadku biopsji pod kontrolą usg, przy gruboigłowej mammotomicznej wygląda to troszkę inaczej, choć zasada jest podobna.

gruboigłową miałam dwa razy, cienkoigłowych nawet nie zliczę. strach był tylko za pierwszym razem, gdy nie wiesz czego się możesz spodziewać.

co do Twojego wyniku, to jedyną niepokojącą rzeczą jest ta zmiana lita. ale jest niewielka i nie są powiększone węzły - to bardzo dobrze! jest owalna, bez przepływów - to przemawia za łagodną. ale o tym czy to jest łagodne czy złośliwe dowiesz się po biopsji - nikt w oczach mikroskopu nie ma i nikt na 100% w żadną stronę powiedzieć nie zdoła.

ja bym poszła tam, gdzie szybciej. nie jestem z warszawy, ale o wieliszewie słyszałam dużo dobrego (ktoś od nas był). w sumie po tym, co już mam za sobą, (ale mówię o sobie, nie o Tobie) poszłabym na te badania (biopsja) prywatnie, jak najszybciej, choćby jutro. potem na wizytę czy mammografię mogłabym chwilę zaczekać (ale tydzień, dwa, a nie pół roku)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #27 dnia: Września 11, 2014, 11:10:14 pm »
Arwoko, znam to wszystko świetnie... Nerwy, strach, pytania, nieznośne czekanie... Tryb zadaniowy też znam, miałam to samo.
Poza tym tak jak dziewczyny pisały - biopsja nie boli. Ogólnie podpisuję się pod słowami Metki, ale też przemawia przeze mnie moja historia... Ode mnie jeszcze - teraz nie zdecydowałabym się już na biopsję cienkoigłową. Albo gruboigłowa, albo w ogóle wywalić guzek i dopiero zbadać. Mammografia chyba nie wniesie nic istotnego do sprawy, bo i tak trzeba zrobić biopsję, żeby ostatecznie potwierdzić charakter guza. Co do miejsca, ogólnie uderzałabym tam, gdzie szybciej.
Mnie też pierś bolała po USG, dziś jestem przekonana, że to psycha była :) Choć Ty masz też torbielki, a one lubią pobolewać...

Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #28 dnia: Września 11, 2014, 11:21:33 pm »
mnie biopsja trochę bolała, nie piszę tego, żeby straszyć, tylko żebyś się ewentualnie przygotowała na niewielki i krótkotrwały ból, jak mam porównywać, to dla mnie jest to ciut gorsze od pobrania krwi, ale mniej nieprzyjemne niż zastrzyk ze znieczuleniem dentystycznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: polećcie proszę dobrego lekarza z Warszawy
« Odpowiedź #29 dnia: Września 11, 2014, 11:28:06 pm »
Przypomniałam sobie - pobolewała mnie pierś po mammotomie; wystarczyły zwykłe przeciwbólowe; nic-moc. Rób szybko. Aby do wyjaśnienia :)