Autor Wątek: Pytania do Fizjoterapeuty  (Przeczytany 21847 razy)

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #15 dnia: Października 24, 2014, 08:31:26 pm »
Cytat: Parabola

Kotku zdobywaj "wiedzę" bo ciągle masz za mało !! ...
[/quote

Pani wybaczy ale "Kotku" to mówi do mnie tylko MÓJ MĄŻ
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #16 dnia: Października 24, 2014, 09:03:45 pm »
Coś bojowniczo zrobiło sie na Forum.Czyżby pogoda tak działała? bxu
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #17 dnia: Października 24, 2014, 09:07:33 pm »
A mnie się najbardziej" podoba" ,że w tym wątku nie ma jeszcze ani jednego pytania do fizjoterapeuty! xhc
To może  ja:
Czasami " złapie " mnie silny skurcz , chyba mięśniowy, po stronie operowanej. Jak  mogę mu przeciwdziałać?
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2014, 09:14:30 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #18 dnia: Października 24, 2014, 09:12:23 pm »
Coś bojowniczo zrobiło sie na Forum.Czyżby pogoda tak działała? bxu

Eeee..........tam, nie byłaś chyba świadkiem jakeśmy się tu onegdaj przemawiały
i to na różne tematy.
Ssssuupperrrr było  ztx

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #19 dnia: Października 24, 2014, 09:19:50 pm »
A mnie się najbardziej" podoba" ,że w tym wątku nie ma jeszcze ani jednego pytania do fizjoterapeuty! xhc
To może  ja:
Czasami " złapie " mnie silny skurcz , chyba mięśniowy, po stronie operowanej. Jak  mogę mu przeciwdziałać?
Proszę mi powiedzieć czy ten skurcz jest w okolicach usuniętych węzłów chłonnych?

W jakich okolicznościach ten skurcz się pojawia
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #20 dnia: Października 24, 2014, 09:22:54 pm »
Raczej okolice łopatki, a pojawia się gdy zmieniam pozycję ciala, n.p lekko się zegnę, wykrzywię kręgosłup!Gdy się prostuję skurcz znika.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #21 dnia: Października 24, 2014, 09:35:32 pm »
Raczej okolice łopatki, a pojawia się gdy zmieniam pozycję ciala, n.p lekko się zegnę, wykrzywię kręgosłup!Gdy się prostuję skurcz znika.
pytanie jeszcze czy ten ból w trakcie czynności innej niż zgięcie w przód np przy dźwignięciu czegoś czy tez podczas przewracania w pozycji lezącej tez się pojawia.
czy jest stały w jednym punkcie czy rozlewa sie na inna okolice?
i ostatnie czy wtrakcie czynnosci pogłebia sie ból czy powoli jakby zanika
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #22 dnia: Października 24, 2014, 09:52:26 pm »
TRudne pytanie, ale postaram się odpowiedzieć. W pozycji leżącej chyba tez się pojawia , gdy np. wykręcam ciało w kierunku nocnego stolika .Może mnie "złapać" mocno i wtedy jest problem by wrócic do poprzedniej pozycji. Staram się jednak szybko zadziałac  i wtedy bol  nie trwa  zbyt długo. Przy dęwiganiu raczej nie ,kojarze to tylko z wykręcaniem ciała, nachylaniem itd. To jak bolesny  skurcz łydki , albo jest to nerwoból.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #23 dnia: Października 24, 2014, 10:39:06 pm »
Może się wydawać ze zadaje dziwne pytania ale jak nie widzę delikwenta na oczy i nie mogę zbadać palpacyjnie obszaru w którym występuje skurcz to tak właśnie wygląda zbieranie wywiadu na odległość ^-^

no ale spróbujmy odp na pytanie a więc :)
nie ukrywam ze ruch czyli ćwiczenia są wskazane ale  w warunkach domowych wykonuje się ćwiczenia w miarę swoich możliwości bez popędzania tylko spokojne pełne ćwiczenia

Ćwiczenie 1- mięśnie szyi

    plecy i szyja wyprostowane, ręce splecione za głową, łopatki ściągnięte, łokcie skierowane w bok. Równoczesny nacisk głową w tył na ręce i rękami w przód na głowę. Utrzymanie pozycji 5 s, następnie rozluźnienie i odpoczynek przez 10 s. Powtórzyć 5 - 10 razy.
    Przeniesienie splecionych rąk do przodu, na czoło, łokcie skierowane w bok. Równoczesny nacisk głową w przód na ręce i rękami w tył na głowę. Utrzymanie pozycji 5 s, następnie rozluźnienie i odpoczynek przez 10 s. Powtórzyć 5 - 10 razy.
   
  Ćwi 2  Ułożenie prawej ręki z boku głowy, nad uchem, łokieć skierowany w bok, szyja wyprostowana. Równoczesny nacisk głową w bok na rękę i ręką na głowę. Utrzymanie pozycji 5 s, następnie rozluźnienie i odpoczynek przez 10 s. Powtórzyć 5 - 10 razy na obie strony. Na zakończenie wykonać 10 wolnych okrążeń głową w celu rozluźnienia mięśni szyi.

Ćwi 3 Ręce układamy przed sobą jak do pływania żabką i wykonujemy ruchy za siebie,

ćwiczenia z kijem od mopa trzymając kij przed sobą wyprostowanymi rekami przenosimy za Głowę i zginamy w stawie łokciowym

nie ukrywam masaż tez by się przydał zwłaszcza ze boli :)
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #24 dnia: Października 24, 2014, 10:42:10 pm »
oczywiscie to są tylko przyklady cwiczeń

Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #25 dnia: Października 24, 2014, 11:05:52 pm »
podejrzewam ze może być to związane z uciskiem wywołanym jakaś zmiana w odc piersiowym nie chce spekulować jaka ponieważ nie mam  rtg przed sobą ale takie ból jednostajny przy ruchu Może być właśnie wywołany zmiana która uciska na korzeń nerwu i daje takie przykre odczucia
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #26 dnia: Października 24, 2014, 11:16:39 pm »
Dzięki! Znam te cwiczenia, troche sobie odpuscilam, muszę się wziąć za siebie! Masz rację cwiczenia masaz sport ruch - to czyni cuda!  Mam nadzieje poplywac w przyszlym tygodniu! To tez dobrze mi robi! Dzięki i pozdrawiam:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #27 dnia: Października 25, 2014, 10:56:18 am »
Też spróbowałam   :brzuszki:
Fajnie robi  :)
Jak sobie przypomnę moje pobolewania to pozwolę sobie popytać.

Miałam kiedyś problem z zamrożonymi obydwoma barkami. Wyprowadziłam.
Miałam też problem z przykurczem mięśnia piersiowego po stronie operowanej. Prawa strona. Też wyprowadziłam. Ale tego, zwłaszcza, muszę stale pilnować i naciągać się, bo lubi się powtarzać, no i jestem praworęczna, a praca siedząca,
często przy komputerze. Ćwiczenia, dobrze zapodane, robią cuda. Tylko trzeba być bardzo, bardzo, cierpliwym. Ja to nazywam takie trochę dwa kroki do przodu i jeden do tyłu.

Dodam, że mam wspaniałą rehabilitantkę.
Ale do niej w zasadzie należy wytłumaczenie co, po, dlaczego, a do mnie cała reszta.

I też zaciekawiło mnie skąd jesteś?
 

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #28 dnia: Października 25, 2014, 10:23:12 pm »
bardzo daleka jestem bo aż z Sanoka
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #29 dnia: Października 25, 2014, 10:38:30 pm »
nooooo daleko
ale zależy jak dla kogo
dla niektórych to prawie za miedzą :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym