Autor Wątek: Pytania do Fizjoterapeuty  (Przeczytany 21599 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #45 dnia: Października 26, 2014, 04:07:19 pm »
Reniafiz dzięki :-*
Ja jeszcze podejrzewam, że może to chłonka, która do rączki na szczęście nie spływa, sobie gdzieś około bliznowo się gromadzi (blizna ta na plecach przywiera i nie można swobodnie jej przesuwać razem ze skórą. Ale to pikuś  :-\
Właśnie wróciłam z basenu i się cała ponaciągałam. Polecam  :) Czuję się super, tym bardziej, że ponad trzy tygodnie nie byłam na basenie, a jest on dla mnie zbawienny   ztx

Mirusiu pisaj, pisaj  :-* nieładnie zostawiać cenną wiedzę dla się, nie dzieląc się nią z koleżankami  >:D

Nigdy nie wiesz, kiedy Twoje rady, wskazówki, doświadczenia, mogą się komuś przydać  :)
A co do mojej pamięci, faktycznie z nią nie najlepiej  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #46 dnia: Października 26, 2014, 04:33:43 pm »
I ja mam mały zapytajnik. Miałam badanie przepływów obu rąk, w lewej stwierdzona cieśń nadgarstka, w prawej początki. Od pewnego czasu, szczególnie w nocy, nasila się drętwienie prawej ręki (amputacja prawej piersi, nie mam rekonstrukcji). Zdziwiło mnie to, bo spodziewałam się bardziej tego po lewej ręce, owszem lewej też się to zdarza, ale jest tego dużo mniej niż w prawej ręce. W dzień też tak bywa, ale nie tak dużo jak nocą.
Czy jest coś co mogłoby zmniejszyć te dolegliwości?

Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) to zaburzenie funkcji nerwu pośrodkowego w następstwie przewlekłego ucisku.

ale jezeli boli prawa reka moze byc spowodowana czym innym np:
DYSKOPATIA SZYJNA

Do dyskopatii w odcinku szyjnym dochodzi dość często, aczkolwiek rzadziej niż w odcinku lędźwiowym.

Objawia się bólem korzeniowym promieniującym wzdłuż  kończyny górnej oraz objawami  ( zaburzenia czucia, osłabienie siły mięśniowej ) z uszkodzonego korzenia, jak również w okolicy uszkodzonego segmentu kręgosłupa.

Najczęściej dyskopatia dotyczy segmentu C5, C6, C7

Promieniowanie bólu:

C5 - C6 - wzdłuż ramienia , zewnętrzny brzeg przedramienia ,do kciuka,

C7 - wzdłuż tylnej powierzchni ramienia i przedramienia, do wskaziciela i palca środkowego na grzbietowej stronie dłoni,

C8 - wzdłuż przyśrodkowej powierzchni ramienia i przedramienia do 4 i 5 palca.

Mechaniczne pociąganie korzeni w czasie wysiłku i ruchów kończynami, może dostarczać mikrourazów prowadzących do odczynu zapalnego i zrostów między korzeniem, a osłonką łącznotkankową.

zdarza sie tez jak np w czasie snu leżac na boku reka zagłowe ze drentwieje nam i mamy brak czucia

niestety m,oge sie powtarzac ale ypowe cwiczenia jak wczesniej podawałam i terapia MCKenzie czyli indywidualne cwiczenia sa wskazane
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #47 dnia: Października 26, 2014, 04:57:06 pm »
http://www.rozoweokulary.y0.pl/informator/rozdzial_3.pdf

Polecam sa tam cwiczenia ze zdięciami jak ktos potrzebujący mozna poczytac
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #48 dnia: Października 26, 2014, 06:59:56 pm »
Po kliknięciu na link pojawia mi się napis: CBA.pl Najlepszy Darmowy Hosting, i na tym koniec. Mogę tylko zamknąć to.
Moje drętwienie zaczynało się od palców i delikatnie postępowało i postępuje. Teraz jak zaczyna drętwieć to obejmuje to już prawie całą dłoń.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 07:03:06 pm wysłana przez lulu »
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pytania do Fizjoterapeuty
« Odpowiedź #49 dnia: Października 26, 2014, 09:19:52 pm »
Po kliknięciu na link pojawia mi się napis: CBA.pl Najlepszy Darmowy Hosting, i na tym koniec. Mogę tylko zamknąć to.
Moje drętwienie zaczynało się od palców i delikatnie postępowało i postępuje. Teraz jak zaczyna drętwieć to obejmuje to już prawie całą dłoń.

jestem w szoku :o
nie wiem czemu akurat nie wyświetla tej stronki załączę inny i zobaczymy czy ten się otworzy


http://onkologia.krakow.pl/pobieranie/informator_dilrp.pdf

www.rozoweokulary.y0.pl/informator/rozdzial_3.pdf
jeżeli powyższy link  się nie wyświetla po naciśnięciu. To  należy przekopiować do Googla i przy wyświetleniu Historii adresów włączyć pdf 5. PROFILAKTYKA PRZECIWOBRZĘKOWA : Joanna

może kogos zaciekawi pare informacji albo dla nowo przybyłych pierwszy link sie przyda drugi zresztą też
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 09:26:54 pm wysłana przez Reniafiz »
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić

Offline Reniafiz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 33
Reniafiz każdy popełnia błędy ale ważne by dało się je naprawić