Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1781394 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9660 dnia: Lipca 28, 2018, 10:23:02 am »
Mnie też strasznie smutno...   ...   ...    :'(

(jeden dzień starsza od mojego małża)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9661 dnia: Lipca 28, 2018, 10:49:38 am »
 :(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9662 dnia: Lipca 28, 2018, 03:27:49 pm »
bardzo .....  :(

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9663 dnia: Lipca 28, 2018, 05:00:53 pm »
MOje najpierwsze wspomnienie związane z Korą i jej zespołem to program Jarmark i emitowany tam teledysk do Kocham Cię kochanie moje z niesamowitymi minami robionymi przez facetów.
A piosenka, która najgłośniej dźwięczy w uszach - Lipstick on the glass...

Więc jakoś tak nie hitowo...

Żal, że już... a drugiej strony...jak bardzo bym chciała zdmuchnąć własne 67 świeczek...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9664 dnia: Lipca 28, 2018, 05:47:15 pm »
jak to nie hitowo? te wszystkie utwory to hity ! ja pamiętam pierwszy raz zaśpiewane  Boskie Buenos - szaleliśmy przy tym , to była rewolucja , a na następne  czekaliśmy z utęsknieniem, znam większość na pamięc , byłam wiele razy na koncertach , mam  książkę Kory z jej autografem,  autobiograficzną  o jej trudnym dzieciństwie 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9665 dnia: Lipca 28, 2018, 06:32:05 pm »
jak to nie hitowo? te wszystkie utwory to hity !

Dokładnie :D

Boskie Buenos - jeszcze właściwie dzieciakiem byłam, jak mi o 4 lata starsza kuzynka puściła z płyty :) Po początkowym szoku, że tak się "śpiewa" :o i że się to komuś może podobać :o - się zakochałam :)

Kocham, Cię, kochanie moje - koniec podstawówki, na dyskotece na zakończenie szkoły na zmianę dedykowaliśmy sobie w kółko z wychowawczynią: ona nam Mniej niż zero O0 - my jej Kocham Cię, kochanie moje :D

Kora jako osoba mnie często irytowała, ale jako osobowość ani trochę, wspaniała była, kolorowa, odważna. Nie ma ani jednej piosenki, której bym nie lubiła czy lubiła mniej ;), z wieloma łączą się jakieś wspomnienia, ale jest taka, którą, mimo braku wspomnień, lubię "więcej", to Cykady na Cykladach :D O, ileż to razy co lato myślałam o Maanamie, jak mi te moje, wiejskie, zielone tu wieczorami cykały nad uchem! :D Może nawet i wczoraj?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9666 dnia: Lipca 28, 2018, 06:47:05 pm »
I jeszcze... 67 lat miała moja Mama, gdy odeszła...

I jeszcze: musiałam się w Korze zakochać, bo uśmiech miała dokładnie taki sam jak moja pierwsza szczenięca miłość ;)


A w ogóle czemu o Korze w wątku o NICZYM ???
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9667 dnia: Lipca 28, 2018, 10:03:10 pm »

Kocham, Cię, kochanie moje - koniec podstawówki, na dyskotece na zakończenie szkoły na zmianę dedykowaliśmy sobie w kółko z wychowawczynią: ona nam Mniej niż zero O0 - my jej Kocham Cię, kochanie moje :D
>:D  :))

Cykady na Cykladach :D O, ileż to razy co lato myślałam o Maanamie, jak mi te moje, wiejskie, zielone tu wieczorami cykały nad uchem! :D Może nawet i wczoraj?
hamaczku, mogę się podpisać pod tymi słowami
w tym roku z miesiąc wcześniej zaczęły swoje koncerty, od kilku dni już cykają...

 :(
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9668 dnia: Lipca 28, 2018, 10:30:18 pm »
Muzykę Kory bardzo lubię jednak dla mnie zawsze będzie bardziej wojowniczką, której jestem bardzo wdzięczna za wywalczenie refundacji oliparibu ale także za to, że miała niesamowitą odwagę mówić o swojej chorobie, udzielać wywiadów.

http://frondalux.pl/po-prostu-matka-madonny-kory-jackowskiej/




« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2018, 10:31:50 pm wysłana przez słonecznik »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9669 dnia: Sierpnia 01, 2018, 04:57:53 pm »
Normalnie nie wierzę :o
PAN doktor (wielo_dziesięcio_nawet_letni, ale już były ordynator najpierw hematologii, potem onkologii, obecnie tzw. konsultant ??? ds. onkologii klinicznej) nie dość, że nie zajrzał dziś na wizycie wcale do kompa tylko tak ogólnie popytał, co mi było, rzekł mi był, że już jestem wyleczona i że oczywiście mam SIĘ pilnować, ale BEZ PRZESADY :o Żadnych macanek. Żadnego pytania o kondycję czy samopoczucie. Skierowanie tylko na pakiet onkologiczny dał ("żeby coś dać" - to cytat >:( ) I zalecenie: do ginekologa mam chodzić.
 ::((
Ja pierdziu, kto go tam do tego gabinetu wpuszcza ::)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9670 dnia: Sierpnia 01, 2018, 05:45:40 pm »
Dziwne, mnie za każdym razem bada, maca, pogada o tym i owym. Pamięta osobę, a przecież chorych i tych wyleczonych jak my, ma mnóstwo

Hamaczku, a gdyby nie chcieć się czepiać, to można przyjąć wiadomość, żeś zdrowa i tylko się cieszyć, co nie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9671 dnia: Sierpnia 01, 2018, 06:26:05 pm »
No właśnie "moje" doktory, co macały i wiedziały, i się interesowały, i kierowały - poodchodziły, jak się zmienił ordynator :( Normalnie wsie :( A ten całe życie tylko rządził tam na 9 piętrze, przecie nie leczył i tu nigdy nie schodził.
Cieszyć się - a i owszem, ale ja już po pierwszym razie się cieszyłam, 8 lat. Po drugim jestem 7. Mag się cieszyła 17. To JA mam dbać i to BEZ PRZESADY? :o >:( >:( >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9672 dnia: Sierpnia 23, 2018, 10:55:58 pm »
U nas pada  ztx Nie było tu deszczu od dawna. Strumyki w lesie wyschnięte, wyglądają, jak piaskownice.
Zapowiadana zmiana na jutrzejsze popołudnie, doszła już do nas
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9673 dnia: Sierpnia 23, 2018, 11:02:33 pm »
A mnie to, że już, nie pasuje >:( Jutro rano wybieram się na bazaro_giełdę, a wieczorkiem babskie spotkanko na moim tarasie, więc wolałabym, żeby jeszcze nie padało i się nie ochłodziło. W sobotę - czemu nie ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9674 dnia: Sierpnia 23, 2018, 11:14:18 pm »
Hamaczku na tarasie nie pada, a deszczyk oczyści powietrze. Ochłodzenie ma być od soboty.
No i może deszczyk zatrzyma się u nas  ;) Nie miałabym nic przeciw temu
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++