Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1781272 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9795 dnia: Marca 21, 2019, 04:08:11 pm »
A rzeczona książka jest też?

Paczka dotarła (ale ciężka! doprawdy w tej cenie ...mrau!).
Sprawdziłem.
Jest! :)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9796 dnia: Marca 31, 2019, 12:09:19 am »
o niczym...
jeńcy wojenni
i ich traktowanie

ot tak, wyrywkowo

...bo że:  Inkowie, Aztekowie, Mongołowie, Tatarowie, Kozakowie, Turkowie, Litwinowie, Prusowie, Wikingowie, Brytowie, Inkwizytorowie itd. - to wiadomo jak traktowali jeńców, nie..? ;p

- w czasie wojen w Am. Płn. różne plemiona paciorkami itp. przekupione WALCZYŁY - zanim się zorientowały o co BIAŁYM chodzi - czuły się Brytyjczykami lub Francuzami, na tle swych LOKALNYCH sporów plemiennych ;P Wycinanie serca i zjadanie go na oczach gasnących pokonanego wodza - norma. No i potem wspólna kanibalistyczna uczta z ciał pokonanych wrogów wraz z Anglikami czy Francuzami - też norma;

- Dziki Zachód - wzorem husytów zza wozów ustawionych w krąg się bronili i szukali rozpaczliwie ...potem już KAŻDY ich następca w takiej sytuacji miał zdjęty but i/lub w zależności od broni przywiązany do palucha sznurek odp. długości z pętelką na końcu 'cynglową', coby dało się pogodzić długość lufy z autoroztrzelaniem, czyli uniknięciem np. skalpowania żywcem itp... ;

- z nudów w okopach I WŚ bagnetu przerobiona krawędź na piłę. - Ale wiesz co Cię za to MŁODY spotka? Wydłubią Ci tym właśnie bagnetem oczy i jeśli przeżyjesz to co Ci potem zrobią, wiesz? wyślą na pole minowe lub jako żywą tarczę przy następnym ataku [niepisany układ - dość dziwny kiedy Maximy kosiły tysiącami - ale całkiem uczciwy: nie piłujemy się bagnetami, tak? - hmmm.. ;p] ;

- co bolszewicy robili z jeńcami to osobna bajka... Polacy na wschodzie, wbrew rozkazom, bronili się do końca w '39 - wiedzieli co ich czeka. Wielu to spotkało;

- Vietnam: zlikwidowałem zagrożenie! - Rozpierdoliłeś całą NASZĄ wieś! - NO! Nieźle, nie?! :D ;

- Irak - USMC: No i po terrrroryście, widzieliście? jednym strzałem! -...Ale to dzieciak, Yamal bodaj, na skuterku jechał, jak codziennie z kanistrami po wodę dla wsi... - coś Ci się nie podoba?;

- PO LINII PODAĆ: każdy_ostatni_ma? Przypomnieć, że my do końca OSŁANIAMY I ZAMYKAMY i już stąd raczej nie wyjdziemy! Ostatnia chwila do odwrotu dla ...chętnych! Oszczędzać amunicję - tylko pewne strzały! PODAĆ PO LINII [ostatni nabój co_w_ustach_się_schowa by Kaczmarski "Rozbite oddziały" ...i może w takiej wersji? A co! ;)  https://www.youtube.com/watch?v=jXyWu6QzUOA ]



- w tle ofifista wszelkie możliwe KONWENCJE. Te międzynarodowe     :-)
...
i takie tam...
:-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9797 dnia: Kwietnia 07, 2019, 08:49:51 pm »
...dla ew. zainterere przseklejam z fujzbuka:

"No dobra :)
Dopominanie o relację z BADANIA juniora do majowej OPERACJI.
Próbowałem kilka razy - zawsze wychodził elaborat/esej ;p
No to w najskrócie:
Myśleliśmy, że w Centrum Zdrowia Dziecka (my tam z juniorem od 2002 ;) ) w znieczuleniu ogólnym załatwimy kilka badań 'cuzamen', jak na zleceniu - ychyy...\
A gdzie tam.. ;p
Jedno i to na raty: Prima_aprilis ...Okeyyy, qm...
Ale 2 kwietnia był już Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i ...ponowne wielogodzinne przebijanie się przez biurokrację mimo wystawionego glejtu "przyjęcie przed godz. 08:00"... :D
Artur był b. dzielny przez te godziny w zatłoczonej poczekalni w oba te dni.
Ciekawe by było jakby się URUCHOMIŁ... ale dzielny był - jak nie on :) [i w piątek poszedł do szkoły = już nie krwawił]

No to nadal inne badania czekają jeszcze przed operacją.
I narrrrkozzzaaaa ;)
Proszę nadal trzymać kciuki ;)

https://www.1000dzieci.pl/464-artur-smaza
"
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9798 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:06:44 pm »
 :0ulan:
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9799 dnia: Kwietnia 07, 2019, 10:07:08 pm »
 :0ulan: :0ulan: dla Was
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9800 dnia: Kwietnia 11, 2019, 07:43:29 pm »
O niczym... (z fujzbuka + spec_bonus dla tu czytaczy ;p)

Sąd Okręgowy - dziś.
O całkowite ubezwłasnowolnienie juniora (konieczne nadal do np. nast. operacji).
Złożyłem zeznania: miałem łatwiej, ...bo po_żonie ;p (kto to widział, coby nadal kobietę o wiek na_BRY pytać? ...a do ost. chwili mi w korytarzu powtarzała: "przygotuj sobie dowód!" :D )
Dotrzeć tam - to raz;
Odnaleźć się w gmachu - to dwa;
Nie zdenerwować się jednak przed MÓWNICĄ - to trzy.
Salka mała a akustyka do dupy i ludzie klepiący swe codzienne formułki - jak ksiądz, ekipa niewyspana = dobrze poszło. Chyba ;)
Teraz kilka tygodni i jednak w rejonowym cd...
[i odwieczne: "bo wiesz, gdyby była rozprawa próbna - to by dopiero usłyszeli!.." ;) :D ]

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst   <--- to uwielbiam NAJ! przy kopiowaniu  z fb xhc
[o to lotto +/- - nie będę obrazka z ZIELONĄ PERUKĄ teraz szukał tak? https://www.1000dzieci.pl/464-artur-smaza tam było]

I budiet' aniegdot' - dla wytrwałych:
Po jw. przejściach i przejazdach - wokanda wywieszona, wychodzą poprzednicy (SĄD SIĘ NARADZI... itp.) w tym - nadałem im kryptonimy (dopiero 'PO') - "moja mała blondyneczko" i "Tajemniczy Don Pedro - z krainy deszczowców" (miał bródkę  ztx) ....
Zapraszamy na salę...
Znowu na korytarz...
Znowu na salę...

A my se tu z żoną gadamy na sądowym korytarzu - zauważając znaczącą różnicę "że to i tu w sądzie: PRAGA, widać i z kibla czuć" - i że sera jednak całego nie wyjadł, tylko wędlinę (i tak, nadal mam dowód osobisty, już nie pytaj) jak to było z p. Krystianem, Jerzym i z tymi jednorazowymi rękawiczkami juniora wydawanymi po 2 szt. - bo wyrzuca wszystkie, dojazdem tu itp.

Blondi poprawia okulary, Pedro udaje, że ją słucha - obok, ....nie nasza sprawa.
Stoją nadal obok na korytarzu,  notatki, jakieś szepty - kogo to?
Choć z poślizgiem NIEZAUWAŻALNYM WOBEC TEGO, CO W PARKOMACIE OPŁACIŁEM przezornie - wezwano i nas.
Dla nas nowość - dla nich nie!
I też wchodzą... Blondi i Pedro :D
My musimy zobaczyć - Dzień dobrrryyyyy - GDZIE TU USIĄŚĆ? Tak fogle, nie?
A blondi z Pedro już siedzą  ---- na skrajach ławy ...
My siadamy więc pośród nich i zaczyna się rozprawa...
Zapewne studenci/praktykanci, ALE!...

W drodze powrotnej: "Ale WIDZISZ TO? ...jak jedno z nich wstaje i melduje na zapytanie dyżurnego prokuratora: "czy ktoś ..?" że na korytarzu "było świadkiem mataczenia i ustalania zeznań"  xhc
Na szczęście była omawiana na korytarzu tylko sprawa juniora i np. wespółzgrania podawania mu w szkole "po 2 rękawiczki do kibla - bo resztę i_tak_wyrzuca"

:D

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9801 dnia: Kwietnia 11, 2019, 07:53:49 pm »
To z tym "jak jedno z nich wstaje i melduje na zapytanie dyżurnego prokuratora: "czy ktoś ..?" że na korytarzu "było świadkiem mataczenia i ustalania zeznań"  ", to żart? Bo nie do uwierzenia.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9802 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:06:54 pm »
To z tym "jak jedno z nich wstaje i melduje na zapytanie dyżurnego prokuratora: "czy ktoś ..?" że na korytarzu "było świadkiem mataczenia i ustalania zeznań"  ", to żart? Bo nie do uwierzenia.

Nadal żart_taki - ale wspomnień czar ;)


DOPIS:
ktoś się pląta przy poprzednich sprawach, udaje że go nie ma a jest - na korytarzu, a potem wchodzi na twoją rozprawę, przepuszcza przodem przez drzwi jak gospodarz a tak i WYZNACZA miejsce do siednięcia zajmując flanki...
[Aaa! bom nie napisał - jaja były gdy tam te"ANTY-BRAMKI" zakładali, byłem przy tym i wiedziałem, kto_jest_UCHO... ;)  - odruch: sorka ;p]

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2019, 08:14:47 pm wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9803 dnia: Kwietnia 11, 2019, 09:33:44 pm »
...no i lulu odpowiada/pyta (lub JEJ bot ;p) na przedostatni akapit... A może całość jednak samodzielnie PRZECZYTAĆ?!
Nie ma czasu, wiem...
I ten... Nie lepiej lulu się skupić na bombardowaniu fujzbuka? Masowym bzdetami nadal? ;p ;)

...i po co tu_się_wyjajać?
Ech...
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9804 dnia: Kwietnia 11, 2019, 09:56:12 pm »
Ej, no, aby dojść do przedostatniego, to trzeba zaliczyć te wcześniejsze.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9805 dnia: Kwietnia 11, 2019, 10:26:26 pm »
Ja oczywiście jak po ogień, to dziś dopiero melduję gotowość w sprawie trzymania :0ulan: :0ulan: :0ulan:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9806 dnia: Kwietnia 12, 2019, 02:00:58 am »
o niczym...
[tak dla odmiany - i Panie_Broń! coby z czymkoilkolwiek związane jak_i_kolwiek a najzwłaszczej NIJAK, tak?]

czyli wklejka z fujzbuka:

"Długie?
Za długie? Za szybko?
Są literki obrazkowe - spox! :-)
(pod tę niedawną rocznicę - i nie tylko ;) )

https://www.youtube.com/watch?v=LwaDoEs0st4
"
:-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9807 dnia: Kwietnia 12, 2019, 11:44:59 pm »
Pilocie, oj nie tylko  ;)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9808 dnia: Kwietnia 13, 2019, 08:45:38 am »
U nas chłodno, ale słonecznie
Idę sie szykować na Bieg Korczaka (maszeruje z koleżankami z klubu z kijami). Muszę cos wykombinować pod koszulkę, by nie zamarznąć, przyszyć numer startowy i do boju  :0ulan:

Miłego weekendu Wszystkim życzę
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9809 dnia: Kwietnia 13, 2019, 09:19:20 am »
 :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Natalia