Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1771220 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9240 dnia: Stycznia 20, 2018, 12:15:06 pm »
u mnie poniedziałek i wtorek odpadają, środa pod znakiem zapytania ?boję się umawiać bo ten tydzień będzie gonitwa u mnie
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9241 dnia: Stycznia 21, 2018, 07:38:52 pm »
o niczym:

"Żona zegarmistrza" - znacie takie pojęcie?
Zapewne nie.

Ale coś zaczyna ganiać z tyłu głowy, gdzieś tam zgrywanie b. odległych pojęć, nieprawdaż? ;-)
Czemu odległych? Bo b. odległe...
[określenie to występuje w bardzo wąskim kręgu = spox]
Kiedyś były sobie rzemieślnicze cechy [takie hermetyczne mafie ;p] m. in. z_najwyższej_półki zegarmistrzowski.
 
...i funkcja tzw. swatki była też - rodzice się umawiali kogo za kogo by tu wydać lub kto się z kim by tu ożenił - takie starociotkowe agencje pośrednictwa... ówczesne.
Jak zawsze - chodziło JAK ZAWSZE o $ :D
Tylko i wyłącznie! nihil_novi...

Ogląd zegarmistrza nie wymaga zbytniego opisu = siedzi se z lupą w oku, WSOBNY TAK NA MAX, i zbez zerkania sięga po kolejne PRECYZYJNE jakiesik ustrojstwo, odkłada dokładnie na miejsce, sięga po kolejne tuż obok itd, itd, itp...
Nuda...

Czy swatki/ciotki zapodadzą mu kandydaytkę na żonę typu rzucającą mu zakupową torbę NA WARSZTAT z okrzykiem: "słuchaj ty mężu! co ja się dziś dowiedziałam na targu o naszej sąsiadce, tej obok, tej wiesz - dziś ryba będzie - lecę robić, później doopowiem"

Zegarmistrz [...i by nie musiał był być ani Światła, ani nawet/nawet np. Wręcz_karmazynowy.. ;p] by zabrał NAJOSTRZEJSZE z blatu ocalałe narzędzie, zadał kilka precyzyjnych [!] ciosów i czeladnikowi nakazał do rynsztoka zrzucić jeszcze krzyczące to_coś...


Nie słyszałem, głośno nie było też w kronikach cechowych najstarszych- o żonobójstwach w cechu zegarmistrzów [etc]...
Co dowodzi?
Zasadności roli swatki..? ;p

Rozsądności żon - które NIE PODCHODZĄ, kiedy mąż manipuluje, i to z trudem, śrubeczkami 0,2x0,1mm?
[nie sięgnąłem PO ŻADNE I FOGLE najostrzejsze nawet ocalałe narzędzie, ROBOTĘ dokończyłem później i dzięki temu tu klikam ;) To trudny_czas ferie=remont, ...i ja wszystko qm...]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9242 dnia: Stycznia 21, 2018, 08:46:32 pm »
o niczym:

I tak mi się jeszcze przypomniało było..:
Idąc do sklepu mijałem babcię/prababcię z wnusią/prawnusią = bo kto inny dziś ma czas na TAKIE COŚ?
Chodnik odśnieżony wg. normy UE i lokalnej_umowy i posypany...
A ta bezczelnie dziecko ledwochodzące wodzi przez zaspy nagromadzone po odśnieżaniu odsypami po sfirszowanych zwałach...

Dziecko roześmiane, ostrożnie aleeeeee... zapada się z każdym krokiem i ...wybucha śmiechem - babcia za rękę trzyma ;)

[Babcie się nam kończą, ej!]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9243 dnia: Stycznia 22, 2018, 08:48:24 am »
xhc w sprawie zegarmistrza...ponieważ ja nie swatana a przez dobór naturalny....to ostatnio do pracy na 17 chodzę .....jak już mój mistrz_rzemieślnik robotę  skończy....coby w rynsztoku nie wylądować  ;D z precyzyjnym narzędziem jakimś w dowolnej części mego boskiego ciała
a wiesz pilot, ze to we dwie strony działa...w kuchni też sporo ostych narzędzi pod ręką 
C:-)
 
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9244 dnia: Stycznia 22, 2018, 01:36:39 pm »
 xhc xhc xhc
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9245 dnia: Stycznia 23, 2018, 03:48:27 pm »
xhc w sprawie zegarmistrza...[...]
a wiesz pilot, ze to we dwie strony działa...w kuchni też sporo ostych narzędzi pod ręką 
C:-)
Mhm...
Ale... o ilu "zegarmistrzach" żeś była słyszała co to choćby_PRÓBUJĄ przeszkadzać Pani_zegarmistrzowej w kuchni? Wpieprzać się jej między ciasto rosnące a zasmażkę? Nooo..? ;)  xhc
- zjadłbyś coś wreszcie, stygnie..., wdową zostanę i wydam się za tego szewca ...zobaczysz! doczekasz się!
- za chwilkę, zajętym!
- ...
[...]
- śpisz? bo coś bym chyba jednak zjadł...
- odgrzej se, ..albo nie! czekaj chwilkę... - wyje byle jak prosto z gara, co ja z nim mam - skaranie pańskie..!

itd... ;p
;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9246 dnia: Stycznia 23, 2018, 07:16:04 pm »
 :P xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9247 dnia: Stycznia 23, 2018, 09:19:32 pm »
 xhc

pracowalam kiedy_kiedyś w administracji owej mafii  ;)  /post z 21 stycznia/
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9248 dnia: Stycznia 23, 2018, 11:15:38 pm »
xhc

pracowalam kiedy_kiedyś w administracji owej mafii  ;)  /post z 21 stycznia/

Cech Rzemiosł Różnych dość odległy żem kiedyś kompowo obsługiwał. Panie były tam przemiłe (dla komputrowca) ...ale, fakt,  troszkę jakby z innej_planety. Znaczy się - niedokładnie na tych samych falach - ale siem dogadywalim, bo ja też kosmita_przeca ;)
...to było z polecenia zlecenie, a potem sporo innych zleceń - szeptany_marketing, najskuteczniejsza broń na rynku  ;)

DOPIS:
Ócz wyobraźni swej - WIDZĘ! - tam TOJKĘ jak księguje coś, gdzieś dzwoni - i wprowadza mnie polecając w "tajemny krąg" ...
Macie wizję?
 xhc
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2018, 11:19:42 pm wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9249 dnia: Stycznia 23, 2018, 11:52:11 pm »
sobie Pil nie wyobrażaj....wtedy jeszcze komputerów nie było  ;)
ani ksero  ;) ino powielacz (na korbkę a'la magiel  xhc )
a ja wtedy dwudziestoparoletnia  :D starszym insepktorem ds zbytu i eksportu byłam  :D
fantastyczne czasy  :D 
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9250 dnia: Stycznia 24, 2018, 12:19:54 am »
[...]
a ja wtedy dwudziestoparoletnia  :D starszym insepktorem ds zbytu i eksportu byłam  :D [...]


uuuu... podejrzane ;)
w tym wieku nadzorować eksport zbytków ;p
no nic... - ktoś życzliwy zaraz to zapewne sprawdzi...

młodość zawsze jest fajna - bo z dystansu una jezd + "pierwsza praca to najlepsiejsza była, i tyle tylko powiem" ;)
nie_aby_tak? ;p

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9251 dnia: Stycznia 24, 2018, 09:43:21 am »
....wtedy jeszcze komputerów nie było  ;)
ani ksero  ;) ino powielacz (na korbkę a'la magiel  xhc )
fantastyczne czasy  :D 


ja te czasy pracowe też najmilej wspominam....sumator na taśme  ;)....TIR z naczepą mniej hałasu robi   xhc
ale głównie o stosunki międzyludzkie chodzi...nie znane było pojęcie "wyścigu szczurów"...raczej sobie nawzajem pomagano w pracy...a ilość wypitej wódki w godzinach pracy była wprost proporcjonalna do wielkości tej pomocy  ;D.....w górze siwy dym....wszyscy palili  C:-)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9252 dnia: Stycznia 24, 2018, 11:04:38 am »
palili ino w palarni
A stosunki międzyludzkie niby były ok. Ale co któryś donosił do POP (dla młodych podstawowej organizacji partyjnej)
No i by awansować, trzeba było się zapisać do jedynej słusznej partii (PZPR). Nie zapisałam się, więc i o żadnym awansie nie było mowy. Piszę o dużej fabryce, która zatrudniała ca. 7 tys. osób. Produkcja na trzy zmiany, a towaru który schodził z taśmy, w sklepach ni ch...
Gdzie on sie podziewał ???
Podobno również Polska musiała wspomagać DDR, co by zbytnio nie tęsknili do RFN i nie uciekali
Ja za żadne skarby nie chciałabym żyć w tamtych czasach i obecne niestety w niektórych kwestiach kojarzą mi się z tamtymi czasami. Tylko na szczęście półki pełne, bo prywatnego kapitału już raczej nie zlikwidują
Im idzie bardziej o ideologię i jedyne słuszne myślenie (tu duże podobieństwo)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9253 dnia: Stycznia 24, 2018, 11:27:39 am »


Dla jednych to piękne czasy młodości, niepamięci_cud, resekcja złych wspomnień.
Dla innych szara rzeczywistość i realia tamtych czasów, krzywdy, stracone szanse.
Każdy proporcje mixuje se_sobie dowolnie.

Wszyscy mają rację - i ze wszystkimi się zgadzam.
:)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9254 dnia: Stycznia 24, 2018, 11:32:37 am »
Z tym zapisywanie do partii, kiedyś, to nie było aż tak. Lata '50 i '60 to istotnie było parcie na ludzi w tym względzie. Do DDR to nie aż tyle szło, raczej na wschód. Jeśli chodzi o stosunki między ludzkie, to mam tak jak róża, tyle, że nie paliłam, ale resztę to i owszem, używałam, a nawet do sklepu latałam, jako że najmłodsza byłam. A takie sumatory http://www.matematyka.wroc.pl/system/files/u12/wroc/rachowanie21.jpg pamiętacie, liczyłam na takim też.  xhc Powielacz też obsługiwałam, denaturat tam się używało  xhc .
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2018, 11:34:25 am wysłana przez lulu »
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna