Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1770575 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9525 dnia: Maja 11, 2018, 06:25:10 pm »
O niczym...
[długie, ale DOBRE! - RODO nadciąga ;p]

"
- Dzień dobry! - słyszę w słuchawce.
- Dzień dobry, w czym mogę pomóc?
- Wczoraj wieczorem przechodząc koło pana biura zrobiłem kupę – rzecze mężczyzna.
- Co? - pytam nie będąc pewien, czy dobrze zrozumiałem.
- Na trawniku, po lewej stronie od wejścia. Postawiłem takiego średniej wielkości balasa – wyjaśnia mój rozmówca spokojnym cierpliwym głosem.
Z telefonem przy uchu wychodzę z biura i patrzę na trawnik. Rzeczywiście dwa metry od wejścia do mojego biura leży brązowy balas. Obok niego kawałek brudnej serwetki. Rozglądam się wokół w obawie czy to nie jakaś prowokacja. Ludzie przechodzą jednak obojętnie i nikt nie patrzy w moim kierunku.
- Bardzo brzydko się pan zachował – oceniam mojego rozmówcę. - Dzwoni pan, żeby przeprosić, czy może zapytać kiedy może pan posprzątać? - dopytuję.
- Nie w tym rzecz – odpowiada mężczyzna. - Dziś weszły nowe przepisy dotyczące danych osobowych. RODO. Słyszał pan o tym?
- Tak. Byłem nawet na szkoleniu – przyznaję nie bardzo wiedząc do czego mój rozmówca zmierza.
- To świetnie – głos w słuchawce stał się bardziej ożywiony i trochę weselszy. - Nie muszę więc panu tłumaczyć czym są dane osobowe?
- Są to wszelkie informacje, dzięki którym bezpośrednio lub pośrednio można zidentyfikować osobę – odpowiadam coraz bardziej zaintrygowany tą dziwaczną rozmową.
- Czy po stolcu można zidentyfikować osobę? – pyta niespodziewanie mój rozmówca. - Gdyby ktoś popełnił przestępstwo i zostawił na miejscu zbrodni swoją kupę to czy policja robiąc badania DNA mogłaby ustalić kim jest ta osoba? - uzupełnił pytaniem pomocniczym, o które wcale nie prosiłem.
Patrzę na leżącego w trawie balasa i z trudem przełykam ślinę.
- Sądzę, że tak...
- W rozumieniu Rodo mój stolec jest daną osobową – ucieszył się mężczyzna w słuchawce. - Dopóki leży na pańskim trawniku jest pan administratorem moich danych osobowych.
Podrapałem się po głowie nie wiedząc co powiedzieć.
- Tak czy nie? - usłyszałem w słuchawce.
- No chyba tak... - przyznałem niechętnie.
- Mam prawo do przenoszenia danych – głos mężczyzny stał się jeszcze bardziej pogodny.
- Wykonując prawo do przenoszenia danych osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania, by dane osobowe zostały przeniesione przez administratora bezpośrednio innemu administratorowi – wyszeptałem zdanie zapamiętane ze szkolenia. - O ile jest to technicznie możliwe – dodałem z nadzieją w głosie.
- Weźmie pan łyżkę i słoik, zgarnie mój stolec z trawnika i zaniesie do laboratorium, które jest po drugiej stronie ulicy – usłyszałem w słuchawce. - Potrzebuję zrobić badanie kału, a nie bardzo mam czas by dziś podjechać do przychodni.
- Czy pan sobie jaja ze mnie robi!? - wykrzyknąłem do słuchawki.
- Jeśli pan jako administrator moich danych osobowych będzie stwarzał przeszkody złożę skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – zagroził mężczyzna. - Wie pan jak wysokie są kary?
Rozejrzałem się nerwowo po ulicy, otarłem pot z czoła.
- Za chwilę wyślę panu smsem swoje imię i nazwisko wraz ze zgodą na administrowanie moimi danymi dla potrzeb przeniesienia moich danych osobowych z trawnika do przychodzi – usłyszałem w słuchawce. - Miłego dnia.
Mój rozmówca rozłączył się, a telefon zawibrował w mojej ręce. Otrzymałem sms. Wszedłem z powrotem do biura.
- Coś się stało? - zapytała zaniepokojona sekretarka.
- Wszystko w porządku – odpowiedziałem spokojnym głosem. - Mamy łyżkę i słoik?
"

 xhc
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9526 dnia: Maja 11, 2018, 07:01:10 pm »
oesssuuuu.....  xhc xhc xhc
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9527 dnia: Maja 11, 2018, 07:06:46 pm »
 xhc xhc
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9528 dnia: Maja 11, 2018, 10:43:26 pm »
niestety tak to wygląda.....i bardzo bym się chciała pośmiać.....ale chyba pierwszy raz mi sie nie chce
sory pilot.....jak mam poczucie humoru, tak na temat RODO nie mam....dostaję skurczu w żółądku na to słowo
przeszkoliłam się z konieczności i nic to nie dało
mam do wyboru z póltora miesiąca ciężkiej pracy która może być i tak żle wykonana (niezgodnie z prawem)...i potem się ciężko rozchorować
lub wywalić pare tysięcy żeby ktoś to za mnie zrobił..........raczej optuje za drugim rozwiązaniem
o co chodzi wie tylko ten kto prowadzi działalność i zatrudnia choć jednego pracownika i ma baze klientów

 >:( >:( >:( >:( >:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9529 dnia: Maja 11, 2018, 11:16:57 pm »
O co chodzi z tym RODO? wklepałam w googla i jeden z pierwszych rezultatow brzmiał "when smoking weed in circle, rodo is the second person to do it" Ale to chyba cóś inszego  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9530 dnia: Maja 12, 2018, 12:05:38 am »
niestety tak to wygląda.....i bardzo bym się chciała pośmiać.....ale chyba pierwszy raz mi sie nie chce
sory pilot.....jak mam poczucie humoru, tak na temat RODO nie mam... [...]

a ja o_tem wkleiłem  8)
kogoś OBOK poruszyło było - jw? ;)

mnie dziś zatrudnia junior = niech on się rozlicza ;p
[ciekawe co tam w sejmowych korytach?  ...korytarzach! ooopsss ;p]
...

PS
DOPIS:
dla kogoś kto RANY BOSKIE! nie qm i zaraz mi tu wysmaruje... = junior zatrudnia mnie W TYM znaczeniu, że robię przy nim co mu potrzebne, nie zawsze za jego zgodą - pod wymogiem konieczności jego dobrostanu, być może opacznie rozumianego...

« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2018, 12:14:21 am wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9531 dnia: Maja 12, 2018, 07:31:01 am »
niestety tak to wygląda.....i bardzo bym się chciała pośmiać.....ale chyba pierwszy raz mi sie nie chce
(...)
o co chodzi wie tylko ten kto prowadzi działalność i zatrudnia choć jednego pracownika i ma baze klientów

 >:( >:( >:( >:( >:(
roza, oczywiście masz rację
poryczałam się ze śmiechu nad absurdami niektórych przepisów (tu akurat o rozporządzenie unijne chodzi), zamiast ryczeć z płaczu (bo swoje wiadro łez już wylałam  :P)
a odkąd nie jestem gł. księgową, to niektórymi sprawami nie muszę się już martwić, ale słyszę burzliwe dyskusje nt. RODO w naszym centrum, które oprócz pracowników na etacie ma bazę kilkuset zleceniobiorców  ::)  >:(
i też było rozważane zatrudnienie osoby, która się na tym zna, ale czy na ten moment są już takie osoby?  :-\
słyszam od naszych pracowników, którzy byli na szkoleniu prowadzonym przez panią prawnik, że nie do końca była w stanie wyjaśnić niektóre zapisy z rozporządzenia  ::)

braja:

"RODO (GDPR) – Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Celem regulacji jest zapewnienie swobodnego przepływu danych osobowy ch pomiędzy państwami członkowskimi, ale także wprowadzenie zasad, zgodnie z którymi przetwarzanie danych osobowych będzie ujednolicone na terenie całej Unii Europejskiej."

[ciekawe co tam w sejmowych korytach?  ...korytarzach! ooopsss ;]
no przeca, zaś w nocy, obniżyli sobie wynagrodzenia ("ciemny lud to kupi")
a nieoficjalnie - cichaczem myślą z jakiego koryta to sobie wyrównać  >:D

« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2018, 07:41:03 am wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9532 dnia: Maja 12, 2018, 08:53:36 am »
Becia....tak gdzie pracuje powyżej 250 osób jest obowiązek zatrudnienia takiego (ma mieć wyższe studia i byc certyfikowany na okolicznośc znajomości przepisów tego pierdolonego rodo)......ale korporacje czy jednostki budżetowe na to stać
zwykły Kowalski nie jest w stanie tego ogarnąć bo na co dzień zarabia pieniądze na życie i opłaty i to nie 8 godzin dziennie przez pięć dni jak urzędnik ale znacznie dłużej .....u siebie pracujesz 7 dni w tygodniu  ::) i juz nie ma sił na hobby pt: rodo   >:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9533 dnia: Maja 12, 2018, 12:07:26 pm »
tak... rozumiem Cię  :(  :-*
moje CK, to jsfp, zatrudniamy na umowę o pracę 60 osób
ja pracowałam najpierw w kopalni  :P, a jak ją zlikwidowali, to poszłam do samorządowej  kultury  O0, ale mam koleżankę, która od niedawna pracuje "u siebie" i opowiadała, jak pracuje w "świątki i piątki", często do 1ej w nocy, bo w ciągu dnia jeszcze dwoje dzieci trzeba "ogarnąć"  ::)
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9534 dnia: Maja 12, 2018, 12:42:33 pm »
Cytat człowieka, któremu ufam - bo jest wśrodkuinajnabieżąco :)

"Ogólnie RODO to ustawa z 1997 roku i podstawowa nowość to możliwość zostania "zapomnianym"  jak i możliwość przeniesienia danych - reszta została taka sama. Jednak sporo firm robi na tym biznes strasząc przedsiębiorców czego to oni nie powinni robić bo bedą kary, i ludziska się podniecają i płacą ciężkie pieniądze za szkolenia i "specjalistów" którzy mówią jak ma być, żeby nie płacić dużych kar 😉"

Budiet' i aniegdot ;p
Wiersz odnośnie znudzonych pierdzistołkowych wymyślaczy przepisów, ich aktualizacji, nowelizacji itd...
[kołatał mi się po pustkach łba resztkowo wers przedwojenny i szukałem - ten wyskoczył, nada się?  C:-) ]


Urzędnicy

tym zza biurka

Na pewno byliście już kiedyś w urzędzie,
spotkać je można praktycznie wszędzie.
Dziwny tam naród jakiś pracuje,
co wszystko ustala i z wszystkim wojuje.

Gdy idąc do pracy, na drodze coś leży,
wyciąga miarkę i już to mierzy.
Patrzy na kolor, przykłada szablony,
w katalog zerka i mruga zdziwiony.

Bo dla nich pomidor to ma być czerwony,
banan zaś żółty i trochę skrzywiony.
Komentarz króciutki i tylko na temat,
bo zaraz mówią że to jest poemat.

Dziwaczne przepisy nam powymyślali,
coś niecoś ujęli, tam czegoś dodali.
Rozmiary na „członki” i zwykłe Kondony
ze smakiem wiśni, żółty, zielony

Kolorek czarniutki się nie nadaje,
bo czarny, wyszczupla więc „małym”się zdaje.
Bo ci za biurkiem to sami sztywniacy,
gdzie krzywy paragraf wszyściutko znaczy.

Tak zawsze było z urzędnikami,
wydajni w pracy gdy po niej wyspani.
Lepiej by było bez tych paragrafów,
żyłbyś na luzie, nie w wiecznym strachu.

I każdy z nas miałby pieczątkę w domu,
stemplował wszystko nie szkodząc nikomu !!

cóż byłby bez nich za rozgardiasz i samowola?



:-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9535 dnia: Maja 15, 2018, 10:41:19 pm »
Sejm: Czy Hartwich czy Kuba czy Adrian itd. mają JAKIEKOLWIEK możliwości erudycyjne do 'w płomiennych mowach' porywania za sobą tłumów?

Często - przez te dni - gotowałem się byłem kiedy ta pani i jej koleżanki mówią co myślą - khhh...
I jak się ci pchający z inwalid-wózkówi do mikrofonów rwą, przerywając WAŻNĄ czyjąś gadkę i bełkoczący na wejściu 'tocowiadomo' by przejść do wybełkotania SWEGO-z-pozycji-wózka... relacja się urywała była.
MAMY TO! przebitka! dajesz koment! dajesz już 3-2-1! wchodzisz!
Kto by tam suchał jeszcze czegoś wy-du-ka-nego   niemrawie/nieporadnie kiedy tu już mamy "setkę" (i - dotyczy KAŻDEJ STACJI)


 - i tu wchodzi starowinka z AK ...i odlatuje na wizji przemycając SWOJE [ale! np.6 września (1944) została ciężko ranna na ul. Smolnej]
w konia robiąc samą Kolendę-Z... ;p
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wybieram-sie-do-sejmu-jeszcze-raz-wezme-stolek-i-wode,260181.html
albo ...
se wygooglać
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wanda_Traczyk-Stawska

"Babcia trochę odleciała" - sam to powiedziałem właśnie obcinającej juniorowi paznokcie żonie relacjonując najpiniej
[91letnia zeznawała to samo do jakiejś gazety tuż-przed = miała prawo więc NA WIZJI przemycać SWOJE ...CZYLI: Odnaleźć groby 14 bojców z jej oddziału? Przysięgła! A to ważne było w TAMTYCH czasach... i-takie-tam temu podobne ZASTARZAŁE PIERDOŁY przemycała na wizji starowinka_z_AK... = odjechała, i..?]

  O niepełnosprawnych dzieciakach mówić nie musi - już mówiła, jw. - do jakiejś gazety? ostatnio? - chciała być archeologiem ale została nauczycielką w szkole specjalnej - widząc co widzi. Nr 6.
Na WIELE lat.
[To obecny nr szkoły juniora]
i wie!
SWOJE!
Kiedy dokoła zmieniło się JUŻ wszystko - kto jej zabroni trzymać się tego co dla niej PEWNE?
Wychowawczyni powojennych niepełnosprawnych dzieci zabroni wizytę kto i co?
Biuro Przepustek (niedoceniana nigdy - siła potworna).
POLITYCZNIE PODPUSZCZONA? Ech...
Wróci tam - jako wieloletnia nauczycielka dzieci niepełnosprawnych.
A świat dokoła niech się wali?
Polityczny też?
Ją polityka akurat DZIŚ wielce interere... opfff....  Owszem!  W takim aspekcie: żeby Polska była w Unii "bo z Rosją sobie sama nie poradzi..."
SALUT!


Jak TO widzicie?:
- wyniosą ich?
- sami wyjdą?

.....
:-)


DOPIS:
[żart_taki/pro - jak zawsze ;)]
...ech ;-)
nikt nie odpisze...
no?! ;-)

« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2018, 10:48:47 pm wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9536 dnia: Maja 15, 2018, 11:23:47 pm »
Zakręca wode w łazienkach i sami wyjdą...  :-X
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9537 dnia: Maja 16, 2018, 12:33:50 am »
Zakręca wode w łazienkach i sami wyjdą...  :-X

Jw.
W tym aspekcie poruszanego tematu MUSZĘ być stronniczy (jak padnę, to chcę wiedzieć, że junior będzie miał na_paszę_w_wyrze).

Zakręcą i co? ;-)
Miałaś może do czynienia z OBSRANĄ i OBSZCZANĄ okolicą całą? Najdokładniej wszędzie? Np. gówno ściekające z sufitu na talerz?

Sprawdzasz ręcznik przed wytarciem twarzy?
[niektórzy zawsze]

 Po wytarciu zakrwawionej pupy chłopaka, który 'wykonuje procedurę mycia_się_po' - naj!na!odwrót, ale ją wykonuje i ręcznik odwiesza NAJSTARANNIEJ na haczyk_pierwotny - dumny..?
[po umyciu twarzy rzucasz się w ręcznik ...i rozcierasz po twarzy zakrwawione gówno dziecka - przez całkiem długi czas z rozkoszą i..? NIESPODZIANKA?! - witaj w klubie  xhc]


do jw. jw.
nie oglądasz relacji
WODĘ [kranówą - nawet sejmową - to chyba się nie poją - ja bym śmiało ;)]
mają tam pod parapetami trochę zgrzewek jednak
na 2-3 dni


[junior by im od razu wypił wszystkie te kolorowe ...i wyrzygał, i wypił, i wyrzygał ...i aż będzie jeszcze coś... = podkład by był na balkonie [DOPIS: SEJMOWYM_TYM ;)] ściekający zeń... - a juniora na protest proponowałem na wejściu .. xhc]

okok:
WIĘC
Zakręca wode w łazienkach i sami wyjdą...  :-X

 ztx xhc ztx xhc ztx

...ty byś zwiała, to prawdopodobne - im niestraszny smród i robienie pod siebie czy brak wody, mają to na co dzień ;)

« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2018, 12:37:23 am wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9538 dnia: Maja 16, 2018, 03:47:15 am »
Pilot, przekonałes mnie!  :oklaski:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9539 dnia: Maja 16, 2018, 08:07:17 am »
wiem...to niehumanitarne by było względem dziecka i matki jego
ale ja bym każdemu pisiorowi dała na tydzień pod opiekę niepełnosprawne dziecko
ale tylko jemu...bez nianiek i pomocnic....niechby se popróbował i naocznie sprawdził  >:(

miałam własnie okazję nieopacznie na drinku się spotkać (znowu  ::) ) z wyznawczynią jedynej_słusznej
dowiedziałam się, że  czego właściwie chcą ci pazerni rodzice...jakie pińcet....przecie jak im będzie co potrzeba to rząd obiecał, że se pójda i wezmą...np te pieluchy  ::)
( córka jej bierze 2xpińcet na zdrowe i jeszcze do pracy ma możliwośc chodzić)
i jest ogólnie świetnie...nie ma bezrobocia
aaaa.......i ksiądz gwałcący dzieci też został słusznie ukarany....przecież został zdymisjonowany.....do innej parafii
a konstytucję należy zmienić bo jest stara i nieaktualna...od wojny  :o ......bo przeciez nawet ksiądz powiedział ..................... ::(( ::(( ::((

powoławszy sie na pilną potrzebę fizjologiczną pilnie sie oddaliłam


2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1