Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1782601 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9690 dnia: Października 17, 2018, 07:46:43 pm »
o niczym...

Nadal o finansach, moralności_kupca, o USA, i o POTENCJALNIE ABSURDALNIE NIEOPŁACALNYCH ale!.. ŚMIAŁYCH INWESTYCJACH...




USA było neutralne i prowadziło MAX, Max! HANDEL TŁUKĄC GIGANTYCZNĄ KASĘ - ze WSZYSTKIMI stronami konfliktu w jakże odległej Europie. Do momentu pewnych efektów manipulacji służb specjalnych - dotyczy to obu wojen światowych ["telegramy"], skutkujących przystąpieniem USA do w/w wojen.
Tu - zwłaszcza o pierwszej WŚ ;-)

Okręty podwodne w czasie I WŚ = na dziś to coś na kształt projektu załogowej wyprawy na Marsa, tak? ;)
Były, pływały, zatapiały, zaskoczyły.
I nagle woduje się W NIEMCZECH 2 PODWODNE [5 następnych budowanych w stoczniach] okręty o załadunku 700 ton!
Bambaryły_takie :D

JESZCZE RAZ:
okręt podwodny ...700 ton ładunku - po co? [dwa, a w planie jeszcze pięć]
ODPOWIEDŹ:
Brytyjska blokada uniemożliwiała NIJAK handel USA z Kajzerem.
A chęć była wielka ;p Lloyd wspierał to ...np. :D

i ot! Choćby podwodnie!
Biznes_is_biznes!

Nakłady przepotworne ale!..:

...pierwszy podwodny fracht/rejs zwrócił WSZYSTKIE koszty, wszystkie! - ku zadowoleniu obu stron...
z nawiązką taką, że hoho... [ładunek 'tam': diamenty itp. - 'tu' kauczuk, wolfram...]

Okręty podwodne jako frachtowce? [zwłaszcza w tamtych czasach? :D ]
Absurd!
?
$$$$$$$ <--

= opłaciło się - komuś


Zgodnie 'z' - te okręty były NIEUZBROJONE [!] - statek HANDLOWY/CYWILNY brytyjski/USA w tym czasie, wbrew konwencji, miał na pokładzie min. 1 armatę... ;p

ten okręt wrócił, już uzbrojony, pod wybrzeże USA - i je ostrzelał, wywołując totalną panikę..;p [to już inna bajka ;)]





np. virtualnemu Wokulskiemu wytykano, że dorobił się na dostawach dla wojska = zdrajca i fogle! + big foch gratis od ...zazdrośników ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9691 dnia: Października 21, 2018, 06:48:18 pm »
o niczym...
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 :)
[ale cholera wie gdzie to wkleić? w ucieszyło/zasmuciło? :D]




Następne wybory do samorządu
za 5 lat.
W 2023r.
Ile wtedy będziesz mieć lat Ty?
Ile Twoi rodzice, dzieci, wnuki?
Jak będzie wyglądać Twa okolica?
Za 5 lat?
Sparafrazuję swoje wklejane przy każdych poprzednich wyborach:
"Nie głosujesz = nie pyskujesz!"
na
"Dziś nie głosujesz = morda w kubeł na 5 lat!"



Wnioski:
1. Jak zawsze zrobiłem ile mogłem = swoje;
2. Poświęciłem sporo czasu by, mimo wszystko, się_zapoznać_się z OBIETNICAMI - w końcu to na 5 (słownie: PIĘĆ) lat NASTĘPNYCH dotyczących najbliżej mej okolicy! ...i nie tylko (niestety, był se gratis w pakiecie partyjny taki pakiet) - a kampania lokalna, no cóż.., kiedyś kandydat na którego dziś też NIE zagłosowałem dopadał mnie osobiście na klatce schodowej, osobiście roznosząc swe ulotki i przekonywał do_się ;) nynyny (on wie dlaczemu) - ale doceniam!;
3. Córę_leniuszkę wymeldować (zanotować! podkreślić na czerwono, przekazać żonie gdy już przemówi - PONOWNIE - do realizacji :D );
4. Pusto zamglonym świtem w komisji, ja sam ino przed blatem KOMISYJI, ale ...muszę czekać na wydanie kart bo: stoliki (syskie_tsy) zajęte - zerkam i mówię, że "ale kabinka wolna?" = odp.: "kabina jest dla niepełnosprawnych!" - mam wyciągać leg. czy wrócić, ledwo kulejąc, się do samochodu po zalaminowany niebieski papierek zatknięty za szybą..? = "ja mam czasssss... Mogę poczekać!" ;) :D

4a. ad. do jw.:
tam OD ZAWSZE tak! (jak i na tej TU poczcie 72 ... tak, tak - nadal ona do wysadzenia :D) były TYLKO stoliki trzy/cztery (no i ta! JEDNA kabinka) = ludzie OD ZAWSZE siedzieli po 4 (+znajomi/rodzina_w_tle_nachylona) przy JEDNYM stoliku z 4ma taboretami ...bez nawet takich TEKTUROWYCH_KRZYŻAKÓW/ZASŁANIACZY = 4 stanowiska wyborcze_zbiorcze, i się głosowało zerkając KAŻDEMU, kto i jak...
3 stoliki i na każdym, w tegorocznym wydaniu, tekturkowa indywidualstolikowa_zasłonka! - taka na pół stolika - po co? Kto chciał to widział, z_obok...
- A płachty "nie książeczki" - faktycznie wielkie, i tak się nie mieściły za tekturką.

4b. "Bo wie pan, karty są takie duże! Proszę je potem złożyć żeby się zmieściły do szczeliny urny..."
Idę (poskładawszy WSZSZSZystko zgodnie z zaleceniami Pani wydającej mi te karty_wielkopłachtowe...) "żeby nie można było zerknąć":D do urny PRZEŹROCZYSTEJ... ychy, i nad urną preźroczystą i - wołać Thora? Wszystkich Awengers'ów? - i w niej DOPIERO WIDAĆ :D
Uzbierała się kolejka, ta po karty... komisja nie wyda więcej niż wolne stoliki, bo ktoś wyniesie itd... - a ja się gapię w urnę (niech se czekają na wolne stoliczki hyhyhyy - nadal syskie_tsy ;p).
Przeźroczystą.
Resztki ócz zórz swych wysilam by upewnić się czy aby dobrze widzę co tam leży LUZEM WRZUCONE tak, że wywalone "do wglądu".
Ludzie z kolejki wychodzą i też zaczynają się gapić w plexiglasowy sześcian...  = pilnie porzucam stanowisko obserwacyjne, bo jeszcze się zasugerują :D


5. RODO - tia... Spec-nakładka cobym nie zobaczył "jak inni/sąsiedzi głosowali"... zanim mnie znaleziono na liście i  ZASŁONIONO "tom nakładkom ze szczelinkom"... ZOBACZYŁEM CO TYLKO CHCIAŁEM [vide jw. m. in. pkt. 3 ;p];

6. Propozycje nieustające dla TEJ KOMISJI:
- stolików (i krzeseł, jakby ktoś chciał w "poczekalni"...) ta szkoła ma nadal DUŻO, duuuuużo więcej;
- kilka jeszcze stolików rozstawić pod ścianami, ZAPEWNIAJĄC wymogi TAJNOŚĆI głosowania;
- jeśli brak sił i środków ku temu TO: zdjąć NA CZAS WYBORÓW ze ścian samego parteru tablice, dykty ogłoszeniowe i plansze z pracami przedszkolaków, dyplomami dla dyrekcji itp. i nimi czasowo przegrodzić w/w stanowiska_do_głosowania?;
- ...noż, K..!
- tuż obok pod płotem niedokończonego_na_czas placu zabaw leży mnóstwo dech, płyt OSB, plastikowych paneli po starych "dziecięcych zamkach"  = zachować! ...będzie jak nic na następne wyborcze PRZEGRODY KABIN? Wielu?...
- No i kiedy wyborca wchodzi i mówi 'dzień dobry' to ... (No i PKW znowu wyda KOMUŚ miliony na szkolenie 'co odpowiedzieć?'.. :D ;) ...)


[:)]



Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9692 dnia: Października 21, 2018, 07:49:32 pm »
ot   :D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9693 dnia: Października 21, 2018, 09:14:16 pm »
Dołączam się do wypowiedzi:
"Dziś nie głosujesz = morda w kubeł na 5 lat!"
ja będę mogła narzekać, w razie co  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9694 dnia: Października 21, 2018, 10:51:33 pm »
tadam :) Poznań sie sprawdził  ztx
wynik w mojej wsi pewnie jutro rano, oby nastapiła zmiana  :) wierze w to mocno  :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9695 dnia: Października 21, 2018, 11:17:43 pm »
Oglądam cały czas wieczór wyborczy i o Szczecinie cicho  ???
Ponoć od 1990 r, pierwszy raz głosowało ponad 50 %. A dla mnie jest to b. mało, znaczy połowa Polaków ma w kopercie, co się u nas dzieje. Smutne  >:(
Wprowadziłabym głosowanie obowiązkowe. Wtedy wygrany, tak jak obecnie PIS gada, że ponad połowa Polaków na nich głosowała,  nie dodając, że z tych niespełna 50 % głosujących, czyli raptem 25 %.

Młodzi nie pamiętają, ale za komuny, gdy weszło się do kabiny, było się odnotowanym. 99,9 % ludzi brało kartkę i ją wrzucało do urny, nic nie skreślając  >:( Stała, a jakże, jedna kabina, zasłonięta czerwonym suknem. Ja będąc przekorą naturalnie weszłam do kabiny (moje pierwsze w życiu wybory  byłam wtedy na studiach, głosowałam w Poznaniu). Koleżanki później mi mówiły, że zgłupiałam i będę mieć kłopoty na studiach. Chyba nie miałam. Agitacji do PZPR-u, jedynie słusznej partii, zarówno na studiach, jak i potem w pracy zawodowej skutecznie się oparłam  ztx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9696 dnia: Października 21, 2018, 11:32:16 pm »
w kangurowie udział w wyborach obowiązkowy, i też jak Dana uważam że u nas tak powinno być
cieszy mnie że w sejmikach nie mają większości  ztx  i mam nadzieję że to początek końca złego
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9697 dnia: Października 21, 2018, 11:42:18 pm »
Dołączam się do wypowiedzi:
"Dziś nie głosujesz = morda w kubeł na 5 lat!"
ja będę mogła narzekać, w razie co  ztx

No!
Przynajmniej maruda "uprawniona" xhc

I nie marudź. Aż tak, nooo!
Zwłaszcza o głosowaniu  przed '91 [tak, tak - nie przed '89,'90... ;p]
I ten...
Mielą komisyjne młyny wyniki i ze Szczecina... daj szansę dopasować liczby w cyferki ;)

A Tojka upiła się samymymymuomuomymi wstępnymi wynikami w mieście_porządku, to co tu odpisywać?
Że to tylko wstępne wyniki? ..byłoby świńsko, nie? ;)
Fajnie że się odezwała wreszcie tu?
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9698 dnia: Października 22, 2018, 12:02:02 am »
w kangurowie udział w wyborach obowiązkowy, i też jak Dana uważam że u nas tak powinno być
cieszy mnie że w sejmikach nie mają większości  ztx  i mam nadzieję że to początek końca złego

Pomysły typu: kara/mandat/przymus/grzywna za niegłosowanie kończą się raczej niefajnie/niefrekfencyjnie, zwłaszcza nad Wisłą, tak? ;) - nagroda za głosowanie albo DO WYBORU zabranie 500+, zasiłku itp.  = korelacja zysków związanych z się zainterere i pofatygowaniem się NIEPRZYMUSOWA ale - jeśli nie - związana ze STRATĄ? (przetestowane oj jak dawno).
Ja bym wpisał w konstytucję ...chyba? ("MAM WIZJĘ!!!..." - i znowu nie jestem pewien, czy wszyscy POWINNI GŁOSOWAĆ... ;p ;p ;p  ..)

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9699 dnia: Października 22, 2018, 07:18:44 am »
u nas w gminie nie wpisali jednego kandydata do Rady:)
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9700 dnia: Października 22, 2018, 07:30:26 am »
też mam pilotowe spostrzeżenia 
zakrywanie kwadracikiem wyciętym nazwisk sąsiadów  ::) ...w końcu wiem jak się sąsiad nazywa....no chyba, że mi kogoś domeldowali  ;D w ostanim tygodniu i mam nie zobaczyć
stoliczków za mało a komisja nie odpowiada na dzień dobry
a jakiś chodzący ponurak (pewnie obserwator  ;))  podszedł i ostentacyjnie zgarnął z mego stolika 3 długopisy jak zobaczył, że wyciagnęłam swój z torebki

ucieszyłam się głosowaniem w Warszawie...stolica ocalała...u mnie chyba będzie II tura
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9701 dnia: Października 22, 2018, 06:32:22 pm »
A Tojka upiła się samymymymuomuomymi wstępnymi wynikami w mieście_porządku, to co tu odpisywać?
Że to tylko wstępne wyniki? ..byłoby świńsko, nie? ;)
Fajnie że się odezwała wreszcie tu?
23 minuty temu ukazały się wyniki wyboru wójta z mojej wsi
 ztx jest zmiana  ztx
a zdaje się, że tak niedawno zasiadałam z nim w komisji wyborczej, dopiero zaczynal studia, między wydawaniem jednych a drugich kart wyborczych opowiadal o swoich marzeniach
dzisiaj sie spełniły :)
qurcze, fajnie jak taki młody czlowiek wie czego chce od życia i konsekwentnie realizuje punkt po punkcie
a będzie jeszcze fajniej gdy zrealizuje obietnice wyborcze
szczególnie dwie, bo dotycza odległości dwóch kroków od mojego płota ;)

Pil, mało mnie, bo czasu brak, bardziej zaczełam żyć w realu; dziecka dorosły, matka nie musi gotowac obiadków, robic prania, sprzatania itp itd rozpoczął sie czas dorosłego szalenstwa ;) trzeba szybko szybko korzystać z życia, bo coraz mniej go zostalo :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9702 dnia: Października 25, 2018, 12:46:39 pm »
trzeba szybko szybko korzystać z życia, bo coraz mniej go zostalo :)


dokładnie, tojeczko, też tak uważam!  ;D O:-) >:D :0ulan:




#################################


Pil, wiem co oznacza SNAFU w slangu netowym (pasuje do mnie  ;) ) ale znalazłam jeszcze taką definicję
Cytuj
skrótowiec z II WŚ, wśród żołnierzy amerykańskich; również postać z kreskówki szkoleniowej dla żołnierzy (szeregowy Snafu), 1943 r.
możesz coś więcej o tym?
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9703 dnia: Października 26, 2018, 06:17:29 pm »

Pil, wiem co oznacza SNAFU w slangu netowym (pasuje do mnie  ;) ) ale znalazłam jeszcze taką definicję
Cytuj
skrótowiec z II WŚ, wśród żołnierzy amerykańskich; również postać z kreskówki szkoleniowej dla żołnierzy (szeregowy Snafu), 1943 r.
możesz coś więcej o tym?

...cytat?
Yyyy...
cytat z_mnie o SNAFU?
(MOŻE CHODZIŁO BYŁO O coś na kształt "znowu/znoffu/snoffu?" ;) - nie qm ja)
i ten...
kiedyś po prostu dzwoniłaś ;p
(1 obraz 1000 słów, 30 słów w tel. 3 godz. klikaniny? itd... ;p)

Nadla_na_dziś:
zły_pil wygląda tak! B! B! zły!
...zwabiono nas na bolszewicki proces = do szkoły juniorowej na niby konsultacje (opisane obok).
Wrrr...
(wykręć końcówkę mopa, poświęć chwilę z kijem przed lustrem ..m. in. na groźne miny - i podchodź, tiaaa...)



Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9704 dnia: Października 26, 2018, 09:52:14 pm »
Tu też trza:

"Nadal NAJ_NAJ_NAJ (i jeszcze raz NAJ, no! ;p)
Dziękujemy za 1% dla_juniora. Fundacja podliczyła i zapodała...

I za spontanowe wpłaty na #464.

[...jak zawsze, widać tu tylko nazwy US do których 1% dotarł = nie da się osobiście podziękować, jak zawsze... ;p]

To pozwala nam rozplanować najpilniejsze (a są B. pilne) wydatki "Arturowe" - z nadzieją na zwrot z fundacji ;).

DZIĘ-KU-JE-MY"


..już :)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P