Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1770862 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9720 dnia: Listopada 06, 2018, 06:19:48 pm »
Posłuchałam, ładne śpiewanie. Tylko nie ma roku nagrania.

Mi - po prostu - puzzle wskoczyły na miejsce po piosence plątającej się swawolnie przez kilka dni po pustomózgoczaszce - jw.
Ostatnie sek. nagrania - przez ewidentnie znudzoną tym całym zamieszaniem dziewuszkę - kiedy patrzy z pretensją w kam.
To!
[jakbym córę pozowaną do foty przez teściową widział...:D ;p]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9721 dnia: Listopada 06, 2018, 06:40:35 pm »
A ja tych ostatnich sekund tak nie widzę, raczej taki błąkający uśmiech jak u Giocondy.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9722 dnia: Listopada 06, 2018, 07:12:22 pm »
Posłuchałam, ładne śpiewanie. Tylko nie ma roku nagrania.

"Opublikowany 23 kwi 2018"



I tak sobie myślę, że o Nikoli Czub jeszcze usłyszymy ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9723 dnia: Listopada 12, 2018, 06:58:01 pm »
...

akcja Wasza na FB - WSPANIAŁA!
zestaw 7 książek przez 7 dni ze wskazaniem kolejnych 7 na 7 dni WSKAZUJĄCYCH_KOLEJNE_OFIARY...
fajnie się ogląda to, tylko że
każda lista łańcuszka (św. Antoniego) kiedyś się kończy/zapętla...

...czekałem aż zostanę wskazany ja

pokazuję jak to się ZAMYKA ;-)
[GRATIS ;p]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9724 dnia: Listopada 14, 2018, 02:03:57 am »
o niczym...

- p. admirale mogę ja? [...] ...ale jeśli jest w stopniu admirała, a okręt flagowy, to ani zręcznie ani układnie... i jeszcze by admirał foszka strzelił, a sprawa dość pilna ;p
- a rób pan co chcesz, okręt trafiony kilkoma torpedami - i tak już stracony. Realizować ewakuację, gdzie ta moja szalupa?.


znacie to doskonale ze starych filmów = najczęściej mosiężna, tuba głosowa [maszynownia - PÓŁ, 1sza wieża - przygotowanie do ćwiczebnego celu na sterburcie, kuchnia - dziś kurczak itp...]
i zupełnie przypadkiem st. bosman przełącza ją na NIGDY NIEUŻYWANY tryb "do wszystkich" i z tuby w każdym zakątku tej wielkiej podziurawionej i płonącej krypy ryczy ukochany/znienawidzony głos:

WIECIE KTO MÓWI! Na stanowiska! Bronić łajbę! Przyjdę i sprawdzę!

..i gigantycznym wysiłkiem załogi wbrew wszelkim prawom nie tylko fizyki dopłynął wprost do zezłomowania podziurawiony okręt/symbol = wzór dla innych załóg.

Admirał też.
(i nie czepiam się - admirała, gdyby nie miał zapewnionej drogi odwrotu, sam bym go ewakuował w 1szej kolejności, priorytetowo - mając kajsik z całą załogą - od tego są ludzie jw! - choćby pancernik klasy Missouri czy Yamato - to ofifista)
Ale szalupą odpłynął ...a my tu pompując non-stop mdlejemy - wizerunkowo dość kiepsko to wyszło i nie załapał się w wyborach - a inni owszem. Z okazji tej samej sytuacji... ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9725 dnia: Listopada 16, 2018, 09:36:45 pm »
Po 3 oddechach  w kwestii zamyślenia się o ...100leciu? ;)
Jednak wpis powtórzę:


"O niczym....

W 1918/20?
Z kłopotami_pewnymi przybyła 'Błękitna Armia" śmiejąc się w twarz niemieckim zaborcom - po drodze.
Piłsudski wyznaczył gen. Hallera na organizatora, pilnie potrzebnej, Armii_Ochotniczej!
Gen. się spisał - jak zawsze na medal - armię ochotniczą powołał, przeszkolił_jak_mógł i wysłał wprost na śmiertelny_bój.
Tysiące zebrał i zgrał, i BYLI na czas i na miejscu.

80% strat ochotników w boju to harcerze i studenci [i tu myśleć o utracie 'substancji narodu']- ALE! wróg uciekał hyżo gdy wiedział, że naprzeciw ma 'godnych następców ŻUAWÓW ŚMIERCI ze styczniowego zrywu'
oni zginą, albo ... zwyciężą!
jak z takimi walczyć?



i najstraszniejsza komenda, gdy już amunicji brak, BAGNET NA BROŃ! DO ATAKU - NAPRZÓD!
Można? Można wygrać uczniaki?
I nie płacz mi tu smarku...

..."

 

A może trzeba było to wszystko po prostu OLAĆ? z boku popatrzyć i po prostu POCZEKAĆ? (Bracia-Czesi od czasu bycia potęgą TU - zdmuchując piankę z piwa w tzw. międzyczasie - zdają się na tym wygrywać ..? ;) )
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9726 dnia: Listopada 16, 2018, 10:10:22 pm »
A może trzeba było to wszystko po prostu OLAĆ? z boku popatrzyć i po prostu POCZEKAĆ? (Bracia-Czesi od czasu bycia potęgą TU - zdmuchując piankę z piwa w tzw. międzyczasie - zdają się na tym wygrywać ..? ;) )
Może trzeba było, po co nam martwi bohaterowie  >:(

A powstanie Warszawskie? Ciekawam ilu rodziców dziś wysłało by swoje dzieci na szaniec? Ja z pewnością nie
 
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2018, 10:12:37 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9727 dnia: Listopada 16, 2018, 10:58:58 pm »
[...]
Może trzeba było, po co nam martwi bohaterowie  >:(

A powstanie Warszawskie? Ciekawam ilu rodziców dziś wysłało by swoje dzieci na szaniec? Ja z pewnością nie
 

O Ochotniczej Armii niewiele tu ;)
No ale, odpowiadam (ponownie):
gdyby - nie daj Panie - dziś (przedwczoraj/pojutrze) by takie coś ...to byś pewnie zatrzymała była własne dziecko, tak? ;)
tak?
https://www.youtube.com/watch?v=sqlPPQM2f7M
zabronisz mu? :D

https://www.youtube.com/watch?v=NLToE9hnLR4
ten poległ i matule miał z bani ;p

[OSTR nadal gratis ;) ]
https://www.youtube.com/watch?v=EYxJNOVR_t0

= dzieci upilnujesz?
gdy powstanie?
a oni od dawna w tym?
[nie wytłumaczyłaś im, że to idea zgubna i prowokacja... = apteczka pełna (dawno gotowa) pod ramię z opaską sanitariuszki - ruszaj! ...szukaj dzieci swych]







Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9728 dnia: Listopada 17, 2018, 08:48:19 am »
nie wysyła się dzieci na szaniec.....ani na marsze ONR ;).....one same lizą z własnej_nieprzymuszonej....a nawet wbrew..
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9729 dnia: Listopada 26, 2018, 05:31:57 pm »
nie wysyła się dzieci na szaniec.....ani na marsze ONR ;).....one same lizą z własnej_nieprzymuszonej....a nawet wbrew..

Stare_ale_jare:
 „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

Howgh!
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9730 dnia: Listopada 26, 2018, 07:38:39 pm »
o niczym...
[ale pasuje do jw. ;p]

Naziole.
Polscy naziole.

Jest sprawa w sprawie. Dziennikarzy śledczych TVN, którzy wniknęli w środowisko i unaocznili społeczeństwu od środka neonazioli. Polskich neonazistów. Linia obrony jednego z nich: to ustawka, taka szopka na zamówienie.
Ambasador USA znowu interweniowała (jak i przy ustawie o IPN) - stopniowo, coraz mocniej...

I gucio mnie interere czy ci dziennikarze coś sobie a'la "mości hrabio! ja mam kolejny arcysprytny plan!" uknuli w celu zaistnienia, kłamiąc i oszukując, mam to w ...uchu. Lewym. Zwłaszcza.

Chodzi mi o to, że NIBY wystarczy obowiązkowa wycieczka do Auschwitz - i każdy z marszu zaqm:

1. w 6 czy 7 klasie podstawówki taka szkolna OBOWIĄZKOWA wycieczka klasowa się odbyła była. Piździło jak diabli (w końcu teren obozu został wybrany właśnie temu tam), przelecieliśmy szybko trasą_turystyczną, ze środka spróchniałej szubienicy wiosenny kwiatek się wybijał a ja robiłem 1szą w życiu fotorelację aparatem AMI, przy gablotach pytanie: "To ten warkoczyk Z TEGO WIERSZA, ktoś wie..?" - nie przyznałem się. Chyba.
Na koniec 'przyobozowa' sala kinowa i propagandowy radziecki film z wyzwolenia obozu (Ruskie_umieją) wbijający w fotel ...ja mam w oczach łzy i pięści zaciskające się same tak, że...
...i słyszę celofanowy szelest odwijanego cukierka i pytanie na całą salę: "i zaraz potem na miasto idziemy?"

= Maksiu! To NIE działa! :->

2. Mama ma osobista była 'opiekunką' tejże wycieczki z ramienia... - i runęły WSZYSTKIE sprzedawane przez klasowych cfffaniaków mity, co to nie oni w domowym zaciszu. A było to tak:

- oświęcimski rynek = 'wolna godzina dla klasy!', trójka klasowa z nauczycielami coś se tam szepce/szepcze spacerując, a smarki doczekawszy - nie wiedzą co robić...
- widzę księgarnię, wchodzę - a tam książka, TA!
- wracam_do_mamy: "przepraszam panie, mamo potrzebuję 50 zł na książkę"
[taki zielony banknot ze Świerczewskim, który kazał się MASOWO podwładnym KULOM NIE KŁANIAĆ ;p]
- mama sięga do torebki, do portmonetki - przepraszając rozmówczynie i podaje mi banknot
- kupuję książkę
- ty!? ty se tak po prostu do starej mówisz daj 5 dych - i masz?

Wracając do polskich nazioli:

są?
no są
ilu ich - tych niedouków?

i BTW: jako historyk-amator chciałbym przeczytać i odstawić na półkę "Main Kampf" (zwłaszcza rozdział 'Monachium') wydawane w Polsce kiedyś legalnie, dziś obłożone klątwą z mocy ustawy - żem nie zdążył był nabyć drogą legalnego zakupu, no_cóż... :D

... ;p
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9731 dnia: Listopada 27, 2018, 11:24:02 am »
i BTW: jako historyk-amator chciałbym przeczytać i odstawić na półkę "Main Kampf" (zwłaszcza rozdział 'Monachium') wydawane w Polsce kiedyś legalnie, dziś obłożone klątwą z mocy ustawy - żem nie zdążył był nabyć drogą legalnego zakupu, no_cóż... :D

... ;p

ja również bym chciała....ale raczej jako psycholog-amator  ;D ...ta strona mnie  bardziej interesuje

dopatrzyłam sie już że prezes  chyba się na w/w wzoruje, głownie w sprawie kara/nagroda
któryś z otoczenia Hitlera kiedys powiedział, ze tam sami klakierzy....wszyscy na TAK, bo kto powie  NIE leży 2 m. pod ziemią
i tak mi się to  przypomniało na okoliczność grożenia przez prezesa paluszkiem jednej  ze swoich  posłanek ;)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9732 dnia: Listopada 27, 2018, 02:59:58 pm »
Z tym wzorowaniem, to się zgadzam, tylko myślę, że jego mamuśka też ukierunkowała go tak.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9733 dnia: Listopada 27, 2018, 08:22:26 pm »
wzory mamusiek som_kluczem  ;D...w zyciu synów swych >:(
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9734 dnia: Listopada 27, 2018, 09:39:54 pm »
Patrząc na to w ten sposób, to mój syn, pomijając zawirowania w życiu osobistym (no po mamuśce to ma  xhc ), dobrze się wychował przy mnie.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna