Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1770476 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9960 dnia: Czerwca 29, 2020, 08:59:48 am »
"Oniczym" = kawo? ciewo? "Oniczyma" ;p

- posłuchaj mnie! musimy porozmawiać!
- To Ty posłuchaj mnie! I czego beczysz? Ej?!
- nie uda się! posłuchaj mnie! za czwartym razem się nie uda! Kasy mamy tyle, że...
zrób co obiecałeś, jedźmy i otwórzmy knajpkę - tak? PROSZĘ!
- Spox mała - nic nie qmasz - za trzecim razem się nabrali, że go nie będzie i co? :D
- Jedźmy! Proszę! Już dość! Nie nabiorą się już na to. Musisz też wiedzieć jeszcze o czymś.. Słuchaj mnie!   
- Dość? Nigdy dość! Uwierzą w czwarty raz? Nie! No to robimy! Tak samo = dajesz mała swoje role, no!
- męski wygląd, ubezpieczenie wejścia, zakładnicy pod bronią, ewakuacja kasy, osłona odwrotu. Najszybciej!
- to w czym kłopot mała? ;) :D


..w tym czasie np. w Kinszasie.. ;p

I ofifista tak to nie brzmi, ale oddaje klimat, tak?:

Ze względu na bardzo duże zagrożenie kolejnego błyskawicznego ataku na kolejny bank przez tą samą grupę przestępczą -
nasi analitycy sugerują, że zostanie ten zamach przeprowadzony dokładnie w stylu poprzednich -
prawdopodobieństwo 73% - ale inna, odmienna, NIETYPOWA forma zamachu + broń ma 40%.
Niniejszym ZARZĄDZAM podległym delegaturom:

Tajne:

Skrycie, pilnie NATYCHMIAST:
- zabezpieczyć nakazy sądowe, służbę prawną z odpowiednimi dokumentami i skierować wg rozdzielnika;
- wyznaczyć do potencjalnych wskazanych banków po 2 agentów;
- wyznaczyć do zagrożonych wskazanych banków po 3 agentów;
- teren zabezpieczyć wstępnie, jak poniżej.


Skrycie, pilnie:
- pod pozorem ćwiczeń, z wykorzystaniem mediów, uruchomić na ww. terenie SWAT, policję
- SWAT zaczeka na rozkaz ale policjanci będą ciekawi = puścić ich na POSZUKIWANIA możliwości napadów na banki
- uruchomić informatorów = wzbudzić niepokój, że nie wiedzą co się groźnego na ich terenie dzieje
- skierować patrole, helikoptery pod pozorem podejrzenia wzmorzenia ruchów gangów
- maksymalnie NAKRYĆ i przytłoczyć
- meldować NATYCHMIAST! o czymkolwiek - centrala Wasza przekieruje w odp. miejsce




- Nie słuchasz mnie! Idioto! JESTEM W CIĄŻY! TWOJE DZIECKO - O! Tu! Tu!
Rób sobie ten skok sam!
- ...Yyyy czyli spadamy?
- Ja nie pozwolę ucierpieć SWOJEMU DZIECKU! A Ty? Rób co chcesz!


...i żyli długo i szczęśliwie - tyle, że w strachu ;p  ..aż znalazło ich FBI i...


...ZAPROPONOWAŁO OCHRONĘ wzamian za zeznania... ;) :D
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9961 dnia: Czerwca 29, 2020, 10:55:03 am »
"Oniczym" = kawo? ciewo? "Oniczyma" ;p

- posłuchaj mnie! musimy porozmawiać!
- To Ty posłuchaj mnie! I czego beczysz? Ej?!
- nie uda się! posłuchaj mnie! za czwartym razem się nie uda! Kasy mamy tyle, że...
zrób co obiecałeś, jedźmy i otwórzmy knajpkę - tak? PROSZĘ!
- Spox mała - nic nie qmasz - za trzecim razem się nabrali, że go nie będzie i co? :D
- Jedźmy! Proszę! Już dość! Nie nabiorą się już na to. Musisz też wiedzieć jeszcze o czymś.. Słuchaj mnie!   
- Dość? Nigdy dość! Uwierzą w czwarty raz? Nie! No to robimy! Tak samo = dajesz mała swoje role, no!
- męski wygląd, ubezpieczenie wejścia, zakładnicy pod bronią, ewakuacja kasy, osłona odwrotu. Najszybciej!
- to w czym klopot mała? ;) :D


..w tym np. czasie w Kinszasie.. ;p

I ofifista tak to nie brzmi, ale oddaje klimat, tak?:

Ze względu na bardzo duże zagrożenie kolejnego błyskawicznego ataku na kolejny bank przez tą samą grupę przestępczą -
nasi analitycy sugerują, że zostanie ten zamach przeprowadzony dokładnie w stylu poprzednich -
prawdopodobieństwo 73% - ale inna, odmienna, NIETYPOWA forma zamachu to + broń = na 40%.
Niniejszym ZARZĄDZAM podległym delegaturom:

Tajne:

Skrycie, pilnie NATYCHMIAST:
- zabezpieczyć nakazy sądowe, służbę prawną z odpowiednimi dokumentami i skierować wg rozdzielnika;
- wyznaczyć do potencjalnych wskazanych banków po 2 niejawnych agentów;
- wyznaczyć do zagrożonych wskazanych banków po 3-4 niejawnych agentów ze wsparciem jawnym wg. załącznika;
- teren zabezpieczyć wstępnie wg. załącznika.


Skrycie, pilnie:
- pod pozorem ćwiczeń, z wykorzystaniem mediów, uruchomić na ww. terenie SWAT, policję
- zmotywować lokalną społeczność w ramach czujności obywatelskiej/sąsiedzkiej itp.
- uruchomić informatorów = wzbudzić niepokój, że nie wiedzą co się groźnego na ich terenie dzieje
- skierować patrole, helikoptery pod pozorem podejrzenia wzrostu aktywności ruchów gangów/ćwiczeń/ festynów
- maksymalnie nakryć i przytłoczyć
- meldować NATYCHMIAST! o czymkolwiek - centrala Wasza przekieruje w odp. miejsce




- Nie słuchasz mnie! Idioto! JESTEM W CIĄŻY! TWOJE DZIECKO - O! Tu! Tu! Rób sobie ten skok sam!
- ...Yyyy czyli spadamy?
- Ja nie pozwolę ucierpieć SWOJEMU DZIECKU! A Ty? Rób co chcesz!


...i żyli długo i szczęśliwie - tyle, że w strachu ;p  ..aż znalazło ich FBI i...


...ZAPROPONOWAŁO OCHRONĘ w zamian za zeznania... ;) :D
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9962 dnia: Lipca 07, 2020, 05:15:03 pm »
Big_sorki za "podwójne' powyżej - net kaszlnął był na starym złomie.

O niczym więc - tak dla odmiany ;)
(przeklejka z fujzbuka, tak)

"Idź na wybory!

Coraz bardziej mi_się podoba pomysł o JEDNEJ kadencji prezydenckiej z możliwością, owszem, kolejnej - ale nie_z_marszu.
Jeśli można "odbyć" kadencje dwie za jednym podejściem, to jest sprafom_ofifistom, że:
- pierwsza kadencja to spłacanie długów i "zasłużenie" na poparcie w drugiej;
- poparcie w starcie do drugiej jest uwarunkowane takimi postępkami z pierwszej, że teoria o tym, że NIBY w drugiej prezydent wreszcie już jest samodzielny bo nie musi zabiegać o reelekcję jest ...ciekawa ;)
Ergo:
- skrócić jw. i w pakiecie ostatnią kadencję połączyć z pierwszą ;) ;
- siły polityczne, wszelkie możliwe grupy nacisku (z np. NAJ_teorii_spiskowych ;p ) dobrze się zastanowią zanim poprą... ;
- obywatele będą wiedzieć, że prezydent nie musi spłacać politycznych długów i celem jego kadencji nie jest reelekcja;
- jeśli się dobrze spisze (sic!) to będzie mógł wystartować "pojutrze" - i zostanie znowu wybrany...

Sie_mię podoba to ;)

(i tak! budiet' anegdot' ;) )
Franklin Delano Roosevelt rządził był USA jak Ramzes Wielki (starożytni Egipcjanie rodzili się i umierali całymi pokoleniami z jednym_jedynym władcą na tronie) przez CZTERY kadencje - wszystkie resztki swych sił, do ostatnich swych dni, skupiał JEDYNIE na wygraniu kolejnych wyborów...

Idź na wybory!"
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9963 dnia: Lipca 11, 2020, 05:26:50 am »
o niczym...
bo o czym tu po 80_latach NORMALNI ludzie przeca gadają?  xhc


O tak! Jeszcze, jeszcze! Mmmm! Bardziej i szybciej! Cudownie..! Jeszcze mocniej!
- ...Tylko, wie Pan, że trzeba zwrócić mi Z NAWIĄZKĄ? Jak za co? Za ten garnitur mój zniszczony przy wyciąganiu mnie sprzed pędzącej ciężarówki...

80_lecie umownego rozpoczęcia "Bitwy o Anglię"

[pojęcia nie mam czy obrazek we_w_tle będzie - funkcja "podgląd" nie działa ;) ]

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/107455061_959771621134485_8564801305619474343_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=jhXAuoqMIGEAX9nYrHH&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=0db586881050c68fa986a91c570369bc&oe=5F2D9AA2 




Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9964 dnia: Września 20, 2020, 12:39:47 am »
O niczym:
(z FujzBuka)
Też mi wielkie HALO ...i że 'Zenek" w podręcznikach...
Przeca KAŻDY podpięty pod wykrywacz_kłamstw, kiedy mu Zenka puszczą - to nie oszuka maszyny, że Polak :) Nie tak aby? ;p

Co innego gdyby zapytać o jaki most chodziło i o jakie panny, o wykonawczyni kapryśnej taktownie nie wspomnąc, bo by runął cały z tak wielkim trudem zreorganizowany odnowialnie edukacyjny plan... :-)

[A Zbyszek_skrzypek? - tak, tak to on ;) ]

https://www.youtube.com/watch?v=sAh-Ev2uZSg
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9965 dnia: Września 29, 2020, 02:25:01 am »
znowu
O NICZYM


Karol_WIELKI:

Karolek_Wielki_niepiśmienny_teoretycznie po sutej kolacji w gronie mistrzów lubił takie dysputy (dziś to w przedszkolu, OKOK - ale skąd by dziś w przedszkolu wiedzieli, gdyby on ich nie sprowadził i nie dopytał co tam w starożytnych pismach stało było? ;p ) :
- Czym jest pismo?
- Strażnikiem historii
- Czym jest sprawiedliwość?
- Duchową zdolnością nadawania każdej rzeczy właściwej wartości.


...podbić w tamtym czasie PÓŁ ZNANEGO_ŚWIATA i coś tam jeszcze obok = spox, niejeden już tego dokonał - ALE? weź to utrzymaj i zjednocz - nooo...

DZIŚ to niby_ofifista = pod JEDNYM berłem: JEDNA religia, JEDEN język, JEDNO prawo, JEDEN pieniądz... - i już! Proste... - Ale to dziś dopiero ofifistość :-D

...i (TAK! na terenie, który wyrąbał "ogniem i mieczem") tzw. dyplomacją czyli wymuszeniem , cierpliwością, groźbą i prośbą, szantażem, modlitwą, relikwiami, nadaniami, ożenkami, koligacjami, złotem i siłą niezłomnej woli:
- SKUPIŁ wokół siebie NAJumysły ówczesne...
Alkuin;
Teodulf;
Einhard;
Paweł Diakon itd...
...i z ich pomocą rozwiązał te wszystkie [prawie] supełki.


Religię jedną narzucić?
OK, ale debilni_z_łapanki analfabeci KAPŁANI masowo wg. wyuczonych na_pamięć regułek - bo tak im łatwiej wymawiać było - CHRZCILI często np.: "In nomine Patria et filia" = "w imię ojczyzny i córki" :-) :D i to np. była przyczynka w liście do papieża, że_bo dusza nieprawidłowo ochrzczona itd. o zezwolenie na... oj, szerokie prerogatywy uzyskał...
Udało się! Ocalono przy okazji wiele starożytnych SPROŚNYCH pism świeckich "by dociec prawidłowej pisowni i wymowy łacińskiej"

Prawo ujednolicić?
[...]
Znalazł się i taki, który dostał zadanie "spisania praw wszystkich podbitych ludów, porównania, wypośrodkowania i..."
Udało się!

Edukacja?
Kościelna i świecka?
[...]
maniskuła --> miniskuła --> karolina --> antykwa "matka czcionek";
trivium i quadrivium;
pierwsi kuratorzy_oświatowi = "księży jedynie upominano i zachęcano do podnoszenia kwalifikacji, ALE biskupi niepotrafiący... UUU!"
Udało się!

Pieniądz?
Ależ proszę: funt srebra => 20 szylingów => 12 denarów
Dziwny niby system, nie? ale...
...w Wielkiej Brytani do 1971


No i w latach 80. VIII wieku rozesłał też emisariuszy po całym kontynencie = osobna bajka = z zadaniem sprowadzenia fachowców, którzy wybudują katedrę i rezydencję godną jego majestatu ...a widział CAŁY znany wtedy świat, zachwycił go Rzym, Ateny ..itd ;) = "renesans karoliński" w budowlance_też.
Akwizgran szybko stał się WZOREM.

Dla wytrwałych - tak, budiet' aniegdot:
Końcówka lat '80, PRL.
Stoję jak wszyscy na dworcu i czekam co tam (pamiętacie ten odgłos?)
tablica WYKLAPIE w sprawie opóźnienia pociągu ;-)
Przede mną dwóch kudłatych, studenci zapewne - i nagle jeden z nich Z ZACHWYTEM:
Patrz! Pociąg do Aachen! Akwizgran! Pierwsza stolica Karolingów!

Już
.
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9966 dnia: Października 06, 2020, 01:07:29 am »
O niczym... (sorry, ale znowu film o 303 ;) )


Dywizjon 303. Historia Prawdziwa - Film właśnie na Polsacie poleciał i zobaczyłem_na_spox_se_i_tu. Premiera.
..byłem na tym w kinie ..Ja! (no bo trza i wypada, nie? otóż...nie! - wszyscy mnie rozszyfrowali i upolowali TEN ostatni seans i było na widowni     ciasno = niefajno.

Mhm...
...po autocenzurze i cenzurze MI5 i MI6. PRAWDZIWA! Alekaderego_san Fiedlera! - reportera, zaznaczonego w filmie WYRAŹNIE.
Przemycona w 1942 do Polski książka była OWSZEM! przeczytana przez WSZYSTKICH (łącznie z większością okupantów zazdraszczających_niniejszym) i podtrzymało ducha_oporu, OK.
Jak i niegdyś "Ogniem i mieczem" itp. ("dla pokrzepienia serc") - tam też nazwiska/okoliczności/miejsca/sytuacje były zmienione ..TAK, by tylko najzmyślniejsi się domyślili byli?
= jaka to "prawdziwa historia"?

...świetna indywidualna gra gwiazd aktorska zakończona znowu efektem polskiego "Wiedźmina", "Westerplatte" itd...
Szkoda :-)

Robię znowu, to co tuż po powrocie z kina - wklepuję w google
"ci cholerni cudzoziemcy", --> FILM, i...

...i pozostaje tylko wybór wersji tłumaczenia filmu nakręconego przez OBCOKRAJOWCÓW, który opowie Wam więcej o 303. niż ta spieprzona produkcja? ;-)

(polecam wersję tłumaczenia w której pędzą na siebie myśliwce ze swymi prędkościami właściwymi dla maszyn, a nie ZSUMOWANYMI = "ponad 1500 km/h" :D )

Bo "ci cholerni cudzoziemcy" (moje zdanie) zastępują W PEŁNI "tę_produkcję".

PS
...zamówię na allegro "Dywizjon 303 Arkady Fiedler" i uważnie przeczytam ponownie - gdzieś na półce czy w pudłach u mamy w piwnicy JEST, ale gdzie?
bo jest szansa, że ja coś pamiętam "nie tak"? i POSTYKAM to co tu WSZĘDZIE w tym filmie nie styka się z pamięcią mą o tej książce?
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9967 dnia: Grudnia 24, 2020, 04:09:05 am »
Udanych Świąt :-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9968 dnia: Grudnia 24, 2020, 08:03:15 am »
Dzięki Pilot
Tobie i Twojej rodzinie również tego życzę.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9969 dnia: Grudnia 27, 2020, 06:10:54 pm »
O Karolku chętnie poczytałam.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9970 dnia: Stycznia 03, 2021, 12:34:43 am »
Znaczy samemu znaleźć, bo podpowiadacza to ja nie widzę.
Mhm! :D


Ten... - no i Do_Siego_Roku! ...bo zakładam, że poprzednioroczne me życzenia co_do Udanych_Świąt się spęłniły były, tak?  :oklaski: ;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9971 dnia: Stycznia 03, 2021, 09:29:09 am »
Pilot..... Do Siego Roku.

U mnie Twoje życzenia się spełniły.

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9972 dnia: Stycznia 07, 2021, 12:59:08 am »
Pilot..... Do Siego Roku.

U mnie Twoje życzenia się spełniły.

Rozwiń temat suchal? ;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9973 dnia: Stycznia 07, 2021, 09:23:53 am »
Życzyłeś Pilot udanych świąt.
U mnie święta były udane. Spędziliśmy je z nowym członkiem rodziny, czyli małym Ludwikiem.  :)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #9974 dnia: Stycznia 08, 2021, 06:13:44 pm »
Życzyłeś Pilot udanych świąt.
U mnie święta były udane. Spędziliśmy je z nowym członkiem rodziny, czyli małym Ludwikiem.  :)

Kto jeszcze nie wypił za Ludwika zdrowie?!
"..niech się pod stół SKRYJE..!"  xhc
Ten... coby ten, tradycję pandemicznie jakoś połączyć, tak? ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2021, 06:16:39 pm wysłana przez Pilot_613 »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P