Autor Wątek: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto  (Przeczytany 6281 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« dnia: Listopada 29, 2014, 08:44:32 pm »
http://my-full-house.com/obledne-choc-dietetyczne-ciasto-czekoladowe/
 zamiast kakao dodałam karob, mąkę pełnoziarnistą  i o wiele mniej cukru ( tylko trzcinowy)
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2014, 08:46:42 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 29, 2014, 09:26:18 pm »
przepis ciekawy, muszę wypróbować  :)
zastanawia mnie jakie ma znaczenie połączenie cukru brązowego i trzcinowego  :-\

przepis bardzo podobny do ciasta marchewkowego, tylko zamiast marchewki jest cukinia, no i więcej kakao

Amorku, jak smakowało  ??? jest takie obłędne jak pisze kasia na tej stronce  ???

« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2014, 09:29:27 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 29, 2014, 10:11:59 pm »
Naprawdę pyszne,mokre  chyba dzięki warzywku. Nie wiem dlaczego tak z tym cukrem.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 29, 2014, 10:28:49 pm »
niestety cukier trzcinowy czy brązowy to nadal ten sam trujący cukier - tylko komercyjnie inaczej nazwany


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 30, 2014, 11:08:28 am »
Pewnie ,ze cukier jest niezdrowy , zakwasza organizm. Opcją najlepszą ( spożywany w minimalnej  ilości) byłby nierafinowany trzcinowy cukier BIO ,ale nadal pozostaje on  cukrem .
Trudno z niego całkowicie zrezygnować. Mam ksylitolit i tez byłby dobrym zamiennikiem do ciasta , tylko tez trzeba by dodac go minimalnie. Najlepiej nie piec wcale ,tylko gości lubię czyms poczestowac!;) A samemu ciężko się potem oprzec.:)
Znalazłam tu ciekawsze ciasto  w zdrowszej wersji.  ( w nawiasach dodałam swoją wersję)
 
Składniki potrzebne do przygotowania ciasta czekoladowego:
300g buraków

100g gorzkiej czekolady minimum 70%

80g płatków owsianych zmielonych na mąkę

4 łyżki oleju

3 łyżki miodu( może byc melasa)

łyżka słodziku( ksylitol)

2 łyżki kakao( karob)

szczypta soli

2 jajka

łyżeczka proszku do pieczenia

1/2 szklanki wody (opcjonalnie)

do dekoracji:

 100g gorzkiej czekolady minimum 70 %
owoce np.borówki
1. Buraki myjemy i bez obierania wrzucamy do zimnej wody. Gotujemy do miękkości (w zależności od wielkości buraka od godziny do 2 godzin).

2. Ostudzone buraki trzemy na tarce o bardzo drobnych oczkach (na ostrzach do placków ziemniaczanych).

3. W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę, a następnie dodajemy ją do buraków i mieszamy.

4. Do tak przygotowanej masy dodajemy pozostałe płynne składniki: jajka, olej, miód i wodę. Mieszamy do połączenia.

5. Przygotowujemy dużą miskę. Przesiewamy do niej pozostałe suche składniki: mąkę, słodzik, kakao, sól i proszek do pieczenia.

7. Do sypkich składników dodajemy płynne i dokładnie mieszamy.

8. Gdy składniki się połączą, masę wlewamy do przygotowanej wcześniej formy (moja 21 cm) wyłożonej papierem do pieczenia.

9. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C i pieczemy przez ok. 50 minut.

10. Po upieczeniu i ostudzeniu ciasto dzielimy na dwa placki i smarujemy odrobiną roztopionej czekolady.

11. Wierzch ciasta także smarujemy czekoladową polewa i dekorujemy borówkami. Ciasto odstawiamy na 3-4 godziny. Po tym czasie smakuje jeszcze lepiej :)

Smacznego :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 30, 2014, 11:34:34 am »
to prawda z tym cukrem, że cukier to cukier i żaden nie jest zdrowy, ale taki np muscovado nadaje fajny smak, więc jak się truć to przynajmniej czymś smacznym :D

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 30, 2014, 03:00:56 pm »
niestety cukier trzcinowy czy brązowy to nadal ten sam trujący cukier - tylko komercyjnie inaczej nazwany

a ja słyszałam, że trzcinowy zdrowszy, bo brązowy to może być zwykłym cukrem, tylko barwionym karmelem
ja kupuję trzcinowy nierafinowany , mam nadzieję, że chociaż trochę mniej szkodliwy od białego, kawy, herbaty nie słodzę już od kilku lat
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 30, 2014, 11:07:09 pm »
To buraczane ciasto bardzo ciekawie mi brzmi :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 02, 2014, 10:52:43 pm »
A tak wygląda buraczane  , tylko jeszcze  nie wiem jak smakuje!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 03, 2014, 12:10:09 am »
Pewnie już wiesz, to napisz  mnx

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 03, 2014, 12:20:13 am »
ja_cie!
wyglądają smakowicie
mnx


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 03, 2014, 09:07:30 am »
Nadal nie wiem :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 03, 2014, 09:41:43 am »
a tak swoją drogą to ładne te buraczki na fotce  xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 03, 2014, 10:30:29 am »
szczególnie te buraczki o jagodowych kształtach i kolorach  ;D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pyszne, czekoladowe , łatwe ciasto
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 03, 2014, 01:54:32 pm »
Ciasto degustowałam, smaczne, mocno czekoladowe, aczkolwiek chyba wolę te cukiniowe . Jakos wyczuwam ten buraczany smaczek , chociaż  buraczki lubię  :) Moim bardzo smakowało, bo jest  tu dużo czekolady. Bardziej puszyste było jednak poprzednie , cukiniowe , tyle ze tam tez była mąka pszenna a tu płatki owsiane. Cos za cos. To jest smaczne i zdrowsze ,chyba sprobuje je kiedyś zrobić z cukinią.Borówek wcale nie czułam:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat