Autor Wątek: zapalenie żołądka  (Przeczytany 2977 razy)

Offline MARKONI54

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 11
zapalenie żołądka
« dnia: Grudnia 01, 2014, 06:40:38 pm »
w dniu 24.11.2014 roku przeszłam gastroskopię gdzie lekarz po badaniu w dokumencie napisał rozpoznanie (K29.7) zapalenie żołądka,nieokreślone wykonanie procedury (45.16)Esofagogastroduodenoskopia z biopsją.Co to może oznaczać czy mam się obawiać,gdyż  badający mnie lekarz stwierdził żeby się nie martwić gdyż tu nic  złego się nie dzieje.W opisie stwierdziłbłona śluzowa żoladka o nieco spłaszczonych fałdach w trzonie (hist-pat.2) w części odźwiernikowej blado szara z widocznym rysunkiem naczyniowym (hist.-pat1) pozostale wszystko prawidłowe opuszka dwunastnicy, przełyk.wpust z cechami niszczelnosci linia Z prawidlowa jeziorko klarowne.zoladek podatny na rozdymania o prawidłowej perystaltyce.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: zapalenie żołądka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 01, 2014, 06:47:06 pm »
jak lekarz prowadzący Ci powiedział, że nic groźnego się nie dzieje, to pewnie tak jest,

cały wynik hist-pat rozumiem też jest dobry?
to spokojnie - leczyć zapalenie żołądka - bo chyba jakieś zalecenia dał?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: zapalenie żołądka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 01, 2014, 07:04:09 pm »
Jakby lekarz coś groźnego zobaczył to na bank by o tym napisał jasno i wyraźnie.
A zapalenie żołądka się leczy, co prawda upierdliwe to leczenie i pozostaje skłonność do nawrotów, więc trzeba uważać; ale da się żyć ;)
Trzymaj się Markoni :)