Inne choróbska > Różne choroby

NEUROPATIA

(1/11) > >>

Yola13:
 Wczoraj p. neurolog stwierdziła, że mam neuropatie ( drżenie mięśni rąk , nóg w ogóle całego ciała, osłabienie ). W sumie stwierdziła, że to wymaga czasu i  ustąpi. Co wy na to dziewczyny? Czy któraś z Was miała coś takiego? 

mag:
Yolu,
a miałaś te dolegliwości podczas chemioterapii?

neuropatia obwodowa (chemotherapy-induced peripheral neuropathy – CIPN) często jest wywołana przez chemioterapię i jest najważniejszym działaniem niepożądanym podczas leczenia,
lekarze wtedy muszą ograniczyć maksymalną dawkę leku,
podobno powikłanie to dotyczy co 3 chorego poddawanego chemioterapii,

ja nie miałam takich dolegliwości, ale dziewczyny na pewno coś o tym napiszą - z tego, co wiem, powinno minąć :)
trudno tylko powiedzieć, ile czasu to zajmie

braja:
Ja miałam neuropatię jeszcze przed leczeniem (albo skutek półpasca albo leku na nadcisnienie), w czasie chemii się nasiliła, a na moje skargi po leczeniu lekarka orzekła, że "tak mi już zostanie"  >:(

Tymczasem po powrocie w tropiki zaczęłam regularnie pić elektrolity, łykałam tez przez jakiś czas Aspargin. Neuropatia ustąpiła!  Czucie w palcach wróciło, drętwienie pojawia się bardzo rzadko i chyba raczej w zwiazku z kręgosłupem niż leczeniem. Zatem nie martw się Yolu, neuropatia bywa odwracalna  :0ulan:

Yola13:
Dziękuje dziewczyny za odpowiedź...
Mag bardzo ciężko przechodziłam chemioterapie. 3 dni po wlewie jeździłam na tzw. kroplówki wzmacniające jakieś elektrolity, sterydy, przeciwwym. Inaczej nie dałabym rady. Oczywiście, że miałam wtedy takie drżenia, mrowienia, osłabienia dlatego doktor mówił , że mam przyjeżdżać na takie kroplówki i to 3 dni pod rząd. Nie wiem czy zmniejszał AC...
 Po każdym wlewie dochodziłam do siebie ok 12 dni. Wtedy nadrabiałam z jedzeniem i znowu czas na kolejny wlew itd.

Trzymam się wersji, że to minie bo inaczej se nie wyobrażam  :( Nakręcam się i jest mi wtedy jeszcze gorzej.

mag:
z tego, co słyszałam od dziewczyn - mija,
więc wierzę, że i u Ciebie tak będzie - cierpliwości  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej