Autor Wątek: NEUROPATIA  (Przeczytany 21051 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 24, 2015, 05:40:07 pm »
Tak miałam i nic nie pomogła ::((
Natalia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 24, 2015, 06:07:18 pm »
Zastanawiam się, czy szukać jakiegoś dobrego neurologa i czy to coś pomoże na tym etapie. Magnez biorę ale nie widzę różnicy. Boję się, że objawy mi się nie cofną, a chcę przecież kiedyś do pracy wrócić..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 24, 2015, 06:32:17 pm »
Mój onkolog powiedział,że to walka z wiatrakami.Kupuję buty 2 numery wieksze i po prostu zaakceptowałam tę dolegliwość .Ja nie mam silnej tylko pod stopą przy palcach mam odczucie martwicy ,reszta stopy jest ok.Mrowienie w palcach rąk ustąpiło
Natalia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 24, 2015, 07:37:51 pm »
Zapytam swojej chemiczki jak będę w poniedziałek. I może spróbuję zasięgnąć opinii jakiegoś neurologa..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 24, 2015, 07:47:49 pm »
jestem ciekawa co Ci powie
Natalia

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 27, 2015, 11:26:50 pm »
Nie straszcie że to nie minie, musi kurwa minąć. Nie wyobrażam sobie inaczej. Guziki zapinam bez problemu, przez cały czas chemii jak mi tylko lekarka powiedziała żebym zwróciła uwagę czy nie mam problemów z zapinaniem guzików to miałam taką schizę że jak w nocy się obudziłam to sprawdzałam. Palcami u stóp ruszam, ćwiczę je chwytając np. skarpetkę z podłogi. Stopami kręcę kółka w obie strony, tylko że dziś coś w pięcie mi się coś działo. Boję się że ta gówniana neuropatia się będzie nasilać, ale na szczęście nie wlewają już we mnie tego syfu, więc może nie będzie się pogłębiać.   
Braja dzięki za odrobinę otuchy.   
Natalia a czy lekarz ci zalecił coś na to brać w czasie chemii, po chemii?

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 27, 2015, 11:46:19 pm »
Tak zapisali mi jakieś leki ale ich nie brałam.Nawet nie pamiętam jak się nazywały.Jeżeli nic nie masz po chemii ,to znaczy ,że u Ciebie jest ok.Nie martw się
Natalia

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 28, 2015, 12:22:32 am »
No właśnie mam, pisałam w nocy o 3 w wigilię (kilka wiadomości niżej), bo właśnie obudziły mnie bóle palców u stóp. Mam przykurcze, dziś mi się nasilały, rano budzę się taka zesztywniała. Biorę to co mi zaleciła lekarka czyli ALAnerw, wit. B6,
magnez, ale chyba musi minąć trochę czasu zanim nerwy się odbudują.
Czemu Natalio nie brałaś tego co Ci przepisała?
Aha ten ALAnerw jest bez recepty. Poczytaj o nim, może by Ci pomógł.
 

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 28, 2015, 12:38:48 am »
Czułam się tak nafaszerowana chemią,że nie miałam na inne leki ochoty.Ja miałam tylko mrowienie teraz tylko przy palcach stóp na stopie jest lekki brak czucia .Daje się z tym żyć.Lekarka zapisała mi lek ,mówią ,że to raczej nie pomoże-po prostu mnie nie zachęciła a raczej odstraszyła.Twierdzą ,że niektórym mija samo lub nie ::((
Natalia

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 28, 2015, 08:12:26 am »
Dziewczyny, po jakimś (raczej dłuższym) czasie mija.
Pamiętam, że trafiłam na taką lekarkę, która na moje relacje z tego co się dzieje z moimi stopami po taxolu odpowiedziała, że nie spotkała się jeszcze z takimi objawami. Mało tego, zapytała się mnie czy nie noszę za ciasnych butów. To było siedem lat temu. xhc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 28, 2015, 08:36:27 am »
właśnie wyczytałam na forum z neuropatią ,że super ;ek na nią działający jest LURICA 75 mg -ma dwie wady- jest drogi i sporo działań upocznych ( piszą o nich w ulotce)
Suchal- po jakimś czasie to kiedy ???
Natalia

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 28, 2015, 04:53:17 pm »
Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Tak dwa latka.... zanim wszystko wraca do normy. Organizm się sam regeneruje.Ja nie wspomagałam się lekami.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 28, 2015, 09:20:14 pm »
Beatrzycze, a potas masz w porządku? Bo ja miałam neuropatię jeszcze przed chemią i wtedy łykałam namietnie B6 i magnez i guzik pomagało. A jak po chemii zaczełam pic elektrolity to mi przeszło. Teraz mi sie zdarza drętwienie palców, tylko że tu juz raczej szyja i jej zwyrodnienia są winne  8)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 29, 2016, 10:51:41 pm »
Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Tak dwa latka.... zanim wszystko wraca do normy. Organizm się sam regeneruje.Ja nie wspomagałam się lekami.

Dwa latka? To ja chyba w wariatkowie wyląduje. Od jakiegoś czasu boli mnie prawa pięta, zdrętwiała, mniejsze czucie, muszę chodzić tylko w miękkich kapciach, buty na płaskim, bo jak założyłam obcas chociaż gruby to mnie nogi bolały. Ostatnio wzięłam tramadol, bo już miałam dość. Obudziłam się jak naćpana.

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: NEUROPATIA
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 29, 2016, 11:01:38 pm »
Beatrzycze, a potas masz w porządku? Bo ja miałam neuropatię jeszcze przed chemią i wtedy łykałam namietnie B6 i magnez i guzik pomagało. A jak po chemii zaczełam pic elektrolity to mi przeszło. Teraz mi sie zdarza drętwienie palców, tylko że tu juz raczej szyja i jej zwyrodnienia są winne  8)

Elektrolity w tym potas tydzień po ostatniej chemii, którą miałam 15. grudnia są w normie. Odstawili mi dwa ostatnie wlewy e względu na nasilone objawy polineuropatii. Badania krwi robiłam 26.01. wyniki odbiorę 4 lutego mam wtedy wizytę w por. onkol.
POZYTYW TEGO WSZYSTKIEGO:
USG piersi, jamy brzusznej i zaotrzewnej w porządku - 26.01. miałam
Mięśniak na macicy był widoczny, ale on był już dwa lata temu. Mam jeszcze troszkę odczekać i zrobić USG dopochwowe, żeby sprawdzić czy torbiele są czy się wchłonęły. Markery odbiorę w czwartek.