Autor Wątek: push-up amazonkowy  (Przeczytany 12843 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
push-up amazonkowy
« dnia: Grudnia 15, 2014, 01:35:46 pm »
Macie jakiś pomysł jak zrobić ze zwykłego amazonkowego biustonosza push up,  np  taki powiększający o jeden rozmiar.
Na allegro kupiłam zwykłe puch-upy ale  ale włożyć do tych push - up protezę nie ma szans :/ tym bardziej do tych podwójnych :/

ktoś kiedyś gdzieś pisał o kieszonkach do zwykłych biustonoszy ale widzę, że nawet do takich ta proteza nie wchodzi - może można by zrobić- uszyć jakiś woreczek z czymś ? robiłyście coś takiego?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2014, 01:38:42 pm wysłana przez słonecznik »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2014, 04:35:13 pm »
Słoneczniku, kombinowałam różne rzeczy, gdy jeszcze byłam niezrekonstruowana, z biustonoszami ;) Woreczki też szyłam - wypełniałam siemieniem lnianym, a materiał to albo delikatna bawełna z podkoszulka, albo pończocha :) Efekt nie zawsze był zadowalający. Najlepiej w moim przypadku sprawdzały się biustonosze sportowe, dobrze przylegające i wysoko zabudowane; wypełniałam je różnymi rzeczami; oprócz protezy rzecz jasna ;) Próbować i szukać, aby być zadowolonym - zawsze warto.

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2014, 04:58:41 pm »
http://www.ravelry.com/patterns/library/knitted-knockers-on-dpns-in-round-knittedknockersinfo

póki co poproszę siostrę o zrobienie takiego :)  będę kombinować :)



Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2014, 05:20:16 pm »
Śliczności :) I z pewnością milutkie w noszeniu :)
Pamiętaj jedynie, że prawdziwa pierś ma swoją wagę; jeśli masz duże piersi, to noszenie lekkiego zamiennika może wpłynąć na kręgosłup, bo będzie niesymetrycznie obciążony; zresztą przy na prawdę drobnych piersiach po  kilku tygodniach noszenia miękkiej wkładki zamiast protezy (byłam w tropikalnym klimacie i silikon mnie odparzał) też miałam dolegliwości.

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 15, 2014, 05:31:53 pm »
właśnie nie wiem co tam dać do środka:/
jedni dają taki wypełniacz jak do miśków- siostra powinna taki mieć bo robiła na szydełku takie postacie z japońskich bajek anime- więc pewnie dam taki.
Jedna dziewczyna daje kamyki. Co osobiście wydaje mi się bardzo dziwne ale to jest jakiś pomysł - tzn dać coś małego ciężkiego aa wokoło coś miękkiego. - tylko co to jeszcze nie wiem ;/
http://knitty.com/ISSUEfall05/images/titbitsWEIGHTS.jpg



« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2014, 05:36:30 pm wysłana przez słonecznik »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 15, 2014, 05:43:52 pm »
A wiesz, że pomysł z kamykiem wydaje mi się jakoś miły….. :) Szczególnie z takim, na którym jakaś sentencja, lub runa czarodziejska wypisana :)
Nawet wydaje mi się, że taką 'swoją' spersonifikowaną protezę można i polubić…  :)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 15, 2014, 06:08:04 pm »
mam jeszcze tydzień :) pomyślę o tym :)  :D


Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 15, 2014, 10:13:07 pm »
obojętne jak bardzo byłaby spersonalizowana i tak o lubieniu nie ma mowy  :P ale przy mojej aktualnej faktycznie jakoś mniej na nią warczę... więc może jednak coś w tym jest...


słonecznik, a nie myślisz o przyklejce? ja myślę intensywnie, wybrałam już ją sobie (firma, rozmiar, rodzaj), tylko na marne pięć stówek wolnej mamony czekam. i do przyklejki zamierzam nosić (noo wcześniej przymierzyć czy pasują i wyglądają, ofkors) wszelakie biustonosze, koronkowe, powycinane, puszapy i jakie mi tylko przyjdą do głowy  O0
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 15, 2014, 10:33:45 pm »
no tak tylko u mnie jest taka dysproporcja. Jakoś u mnie cały tłuszczyk idzie w bioderka a cycki nie chce  >:(

musiałabym kupić większą protezę a do mojej jedynaczki dokupić jakieś nakładki chyba... no ale się nie opłaca skoro mam w planach robić rekonstrukcję.



Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 15, 2014, 10:55:52 pm »
ale dlaczego? bo nie rozumiem
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 15, 2014, 11:09:18 pm »
ale nie ma sensu kupować push-upa jeśli nie nosi się głębokiego dekoltu
(chyba że pod pojęciem push-up rozumisz każdy stanik usztywniany)
push-up ma wypchnąć cycki żeby w bluzce z dekoltem wyglądały na pełniejsze, nie ma sensu zakładać takiego stanika do golfu czy bluzki pod szyję, bo cały efekt idzie w pip;
jak planujesz rekonstrukcję, to też nie ma sensu kupować push upów, bo cycek po rekonstrukcji będzie pushupnięty bez dodatkowych wspomagaczy ;)
polecam natomiast kupować usztywniane staniki, ale nie psuh-upy,które maskują dysproporcję między ekstremalnie jędrnym silikonem i nieco klapniętym naturalsem; ja choć od rekonstrukcji noszę "normalne" staniki, to dla mnie i tak najlepsze pozostają te amoeny (ten model np: http://sklep.korim.pl/132-biustonosz-amoena-lara.html - jest letko usztywniany, modelujący, w razie co można se coś dopchnąć w te kieszonki ;) )

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 16, 2014, 04:00:33 pm »
Aquila wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć :) thx za wytłumaczenie co i jak. push up'ów nigdy nie nosiłam.
Z tym push up to nie ja sobie wymyśliłam tylko pani w sklepie przy przymierzaniu sukienki doradziła, że koniecznie push up powinien być, bo inaczej źle leży. (of cors nie kupiłam tej sukienki). Moja przy tamtej jest ok :)

Co do tego stanika z amoeny to mam taki sam. Będę kombinować i powinno być ok.:)
ja jestem trochę tak jak pomysłowy dobromir - zawsze coś wykombinuję :)

Metka ale co dlaczego?
nie opłaca mi się już nic kupować. Męczę Was moimi rozważaniami nad rekonstrukcją już od kilku lat a teraz postanowiłam zrobić choćby nie wiem co bo
czasy się zmieniają, w życiu teraz wygląd liczy się najbardziej. Wg badań psychologicznych osoby o atrakcyjnym wyglądzie uznawane są również za bardzo inteligentne- a kiedyś wystarczyło nosić okulary :P  aaa atrakcyjność wiąże się min z dużym ładnym biustem, którego zazdroszczą też Panie.
Moje nowe motto to
Fake it to make it. ( z mojego ulubionego serialu bad teacher)  udawaj żeby osiągnąć swój cel.
nie jestem jakąś tam pięknością i nie wyglądam dobrze ale zawsze mogę udawać dopóki w to nie uwierzę a jeśli ja w to będę wierzyć to inni pewnie też uwierzą. Pewność siebie połączona z atrakcyjnym wyglądem to jest klucz do wszystkiego.

wiem, że to powinnam napisać w innym wątku ale tak mnie naszło, mam nadzieję, że SPA wybaczy  :-*



Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 16, 2014, 04:15:58 pm »
po pierwsze primo, to ja Cię widziałam na własne oczy i nie gadaj głupot, żeś nieatrakcyjna!

a po drugie primo, to nie "pewność siebie połączona z atrakcyjnym wyglądem jest kluczem do wszystkiego",
tylko pewność siebie z odrobiną inteligencji
  :P


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 16, 2014, 04:41:06 pm »
Mag pięknie Ci dziękuję  :-*  ale nie na tyle na ile bym chciała. Wiem, że kilka rzeczy można jeszcze nadrobić :) np zrzucić parę kilogramów.... zrobić pierś....
co do drugiego to się poprawiam pewność siebie z odrobiną inteligencji i atrakcyjnym wyglądem :) zgadzasz się ?:)  :-*


Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: push-up amazonkowy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 16, 2014, 04:44:34 pm »
nie do końca, bo z tym wyglądem to wiesz jak jest - każdemu się podoba co innego  ;D



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich