Autor Wątek: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa  (Przeczytany 73186 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 26, 2013, 12:50:18 pm »
O fajnie, faktycznie szybciutko, teraz z każdym dniem lepiej  :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 29, 2013, 06:03:43 pm »
ale ja mam zaległości!

aquilo, dopierom doczytała, że Ty tyle_co II etap miałaś - gratuluję i zadowolenia zażyczam!!!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 29, 2013, 06:51:34 pm »
Gratuluję...witam w klubie zrekonstruowanych  ;)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 29, 2013, 08:45:50 pm »
dzięki :)
jeszcze zostanie brodawke dosztukować i będę whole_again :P, ale to już jesienią/zimą

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 29, 2013, 10:53:34 pm »
W sam raz na kolejne upalne lato :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 30, 2013, 09:09:55 pm »
Hamaczku nie pamiętam, gdzie pisałaś o tym co Cię niepokoi.
Uspokoiło się?

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 30, 2013, 09:16:38 pm »
Wczoraj nie użyłam maści, tylko sam octenisept, gazik i luźna koszulka - i tak dziś cały dzień. Zdaje mi się, że trochę bledsze.  Może to ten upał tak zadziałał wokół świeżo ruszonego, bo się to zrobiło po zdjęciu szwów.  Na razie nigdzie nie jadę - nadal do obserwacji :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 30, 2013, 09:22:54 pm »
Nie wiem, ja coś przeciwna jestem maściom. Oczywiście, jak nie ma wskazań. Ale może nie mam racji. Mnie się wydaje, że skóra lepiej się goi na sucho. Na pewno upał nie jest tutaj korzystnym czynnikiem. Miejmy nadzieję, że stosując octenisept i luźne ubrania, uspokoi się  :0ulan:

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 30, 2013, 09:29:41 pm »
Maść wg wskazań lekarzy. Nitrofurazon, z antybiotykiem, w ulotce jest napisane że ma na celu m.in. "zapobieganie zakażeniom ran i przeszczepów skórnych". Jednocześnie ma natłuszczać brodawkę. Może po prostu starczy już tego antybiotyku? Może - jak rumień minie, oczywiście - alantan stosować albo co?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 30, 2013, 09:38:12 pm »
Też głośno myślę.
Alantan bardzo dobra rzecz. Myślisz o talku?
Tylko ja chyba bym jechała do końca z octeniseptem, aż już będzie pewność, że wszystko się uspokoi. Wiesz, żeby nie zmieniać co chwilę składników.
A jak chcesz koniecznie natłuszczać, to ja proponuję linomag maść. Też stosowałam, jak już wszystko było suche i moim zdaniem ładnie wygładza  :)

Miałam taki moment, że się wystraszyłam i w ciągu godziny znalazłam się w zabiegowym w Gliwicach. Czasami, jednak warto pokazać, dla swojej spokojności  :)

Doczytałam przed chwilą ulotkę tego leku. Wiem, że przepisał go lekarz, ale mógł spowodować wyjałowienie (skóra ma naturalny bakteryjny "płaszcz" obronny) w tym miejscu i stąd, też pod wpływem upału, to zaczerwienienie, które powinno się uspokoić  :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2013, 09:44:20 pm wysłana przez MIRUSIA6625 »

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 08, 2013, 03:04:04 pm »
pytanie do dwuetapowych ;)

po jakim czasie od drugiej operacji uprawiałyście sport ? (taki rekreacyjny, nie wyczynowy)

zapomniałam zapytać lekarza dziś, czy już mogę trochę śmigać na rowerze, czy jeszcze się oszczędzać; zagojonam jest i wszystko jest ok

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 08, 2013, 03:51:38 pm »
Po ładnym zagojeniu szwów, myślę, że miesiączek to dość :) Zresztą, to zależy co - przecie spacery to od razu, ale dźwiganie ciężarów tak gdzieś za rok ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 08, 2013, 04:00:07 pm »
hmm, w weekend ma się ochłodzić to chciałam na rowerku pośmigać, jestem dwa tygodnie po ;)
ciężarów to ja i tak nie dźwigam, ja mam od tego ludzi  O0

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 08, 2013, 05:38:43 pm »
Uważaj z tym śmiganiem; rower też rękę obciąża.
Pamiętam, jak mnie po rekonstrukcji przestało w końcu boleć, jakoś właśnie po 2 tygodniach, i odwożąc młodego na kort tenisowy chciałam mu pokazać jak 'mistrzyni' serwuje. Oj, bolało_bardzo...
Moim zdaniem z ręką po rekonstrukcji trzeba się ostrożniej obchodzić niż po mastektomii... Nie chodzi oczywiście o węzły, ale o napięte mięśnie i ich przyczepy...

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem ekspandera i protezy - dwuetapowa
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 08, 2013, 06:48:43 pm »
po pierwszej operacji to faktycznie się oszczędzałam, nawet nie to, że kazali, ja po prostu nie byłam w stanie ręki podnieść do góry, nawet do kąta 90st bez wspomagania ;)
teraz to muszę się pilnować, żeby tą ręką nie wymachiwać, bo sprawna jest całkowicie
trudno mi się oszczędzać jak się dobrze czuję ;) te upały teraz wymuszają na mnie siedzenie_nicnierobienie, to w sumie na dobre wychodzi, ale jak się ochłodzi, to nie wiem czy wytrzymam :P