Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 253186 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1290 dnia: Marca 26, 2016, 07:06:14 pm »
Dana a o której byłaś w Austrii? Co do kraju to kocham Austrię i baardzo się mi podoba.Miłego wypoczynku Ci życzę .Muszę sprawdzić jak jechałaś.Czy daleko ode mnie.Buziaki
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1291 dnia: Marca 26, 2016, 08:44:45 pm »
około 12:30 - 13 wjechałam do Austrii, a z domu wyjechałam o 5:08. Dla mnie to środek nocy. najgorszy był początek jazdy, zanim się dobudziłam
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1292 dnia: Marca 26, 2016, 11:04:33 pm »
Ten mobilny internet jest do koperty .Wchodzi tak wolno ,że głowa boli.Dana 12-13 to się przejaśniało u mnie a przy tym byłaś ok 100-150 km od S więc miałaś szczęście do słoneczka.Nie lubię jechać w deszczu ,te migające wycieraczki rozpraszają mnie.Jeszcze raz udanego wypiczynku.Jak długo tu będziesz?
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1293 dnia: Marca 27, 2016, 09:10:54 am »
Witam w puękny słoneczy dzień.Niebo bez jednej chmurki i ma być ok 15-16 stopni.Ruszam do pieczenia drożdżówki i póżniej wybiorę się do miasta - już tak dawno nie byłam w centrum.Wesołego świętowania
Natalia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1294 dnia: Marca 27, 2016, 11:50:13 am »
Natalio cieszę się razem z Toba z dobrych wyników !!
Radosnego świętowania  :-*
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1295 dnia: Marca 27, 2016, 12:03:36 pm »
 :-* :)
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1296 dnia: Marca 27, 2016, 06:06:18 pm »
Natalia, wracam w sobotę.
Dziś mieliśmy dzień wycieczkowy. Zwiedzanie fortów i doliny rzeki z zejściem z parkingu ostro w dół, potem powrotna wspinaczka. Kolejny punk to sztuczne jezioro we Włoszech (chyba ma nazwę muszę dopytać lub zerknąć na mapę) Pośrodku sterczy wieża kościoła, która wystaje ponad taflę jeziora. Dziś całe zamarznięte. Dzieciaki szalał na nim, potem spacer wokoło i powrót. Po drodze zahaczyliśmy we Włoszech pizzernię, do tego piwko, winko i w domu leniuch obiadowy. Dziś postawiliśmy stopę w trzech państwach: Austrii, Szwajcarii i Włoszech.
Śniadanko było naturalnie polskie. Teraz odpoczywam na tarasie przy piwku i kompie, młodzi grają w grę w jednym apartamencie, a w drugim bawią się wnuki. Wszystko na jednym korytarzu, miejsca dużo, można się wyizolować. Ja tu mam oddzielną sypialnię. Jutro młodzi na narty, a ja z Hanusią. Rodzice muszą zrobić rekonesans, czy warto z nią się wciągnąć na lodowiec, by miała gdzie próbować sił. Nartki dla niej mają.
Jesteśmy w rewelacyjnym apartamencie dla dwóch rodzin z dziećmi. Standard mocno odbiega od tego, jaki mieliśmy w Czechach. Tłumów nie ma, cudownie można odpocząć, upajając się widokiem gór.
Acha jeszcze jedno wrażenie. Byliśmy rodzinnie na mszy, jedynej w tej wsi o 8:30, odprawiał ją ksiądz murzyn, tak spokojnie, a zarazem radośnie, kazanie i czytanie pisma świętego po angielsku i niemiecku. Po angielsku z głowy, a po niemiecku czytał. Ja dobrze nie zrozumiałam w żadnym z języków, ale ksiądz był sympatyczny i dzieci rozumiejące kazanie stwierdziły, ze mądrze gadał
Ale jak na dużą wieś Pfunds i turystów, których chyba trochę jeszcze tu jest, to w kościele mało ludzi, a to przecież najważniejsze święto w kościele katolickim :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1297 dnia: Marca 27, 2016, 06:20:01 pm »
No to fajnie wypoczywasz.Pytałam o powrót ,bo mam znajomą w Innsbrucku ,to może byśmy załapały się na kawę.Niestety ona wyjechała a ja mocno szykuje się do powrotu.Dana nie wiem jak jest ale jakoś tak u Niemców kończą się ferie a wtedy na autostradach tłok.Szczególie koło München jest tłoczno.Pozdrawiam
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1298 dnia: Marca 27, 2016, 06:24:13 pm »
Popatrzyłam na mapę to jednak spory kawał drogi ode mnie z S do Pfunds ok 280 km ?Innsbruck - Pfunds też 100 km.Buziaki
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1299 dnia: Marca 27, 2016, 06:27:59 pm »
Natalko wiem. W tą stronę na obwodnicy Minchen też był tłok, dlatego jeszcze przed zjechałam na Salzburg, Innsbruck i nadrobiłam 85 km, ale ominęły mnie korki.
Niemcy mają 2 tygodnie ferii (tydzień przed Wielkanocą i tydzień po). Dlatego zastanawiam, się, czy nie lepiej jechać w niedzielę. Jeszcze mamy czas na decyzję. Natalia do Insbuku tez stąd kawał drogi, a zjeżdżanie z drogi przy moich ponad 1000-cu kilometrów to nie najlepszy pomysł. Chyba, że tu nas odwiedzisz
 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1300 dnia: Marca 27, 2016, 06:54:17 pm »
Napisałam odpowiedź i niestety przepadła.Nie obiecuję Dana ,sama nie wiem kiedy wracam.Lepiej wracaj w sobotę ,bo w niedzielę ruszają wszyscy.Buziaki
Natalia

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1301 dnia: Marca 27, 2016, 09:05:39 pm »
pozdrawiam "austriaczki" Natalio i Dano :), Dana pięknie spędziłaś dzisiaj dzień, no i ta msza angielsko- niemiecka z czarnoskórym księdzem :) - super! Natalio ,  Austriacy są bardziej katoliccy czy ewangeliccy? przez Austrię się przejeżdża tranzytem, kościołów zwykle dużo, ale w sumie to nie wiem jak u nich z wiarą...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1302 dnia: Marca 27, 2016, 09:13:01 pm »
Do kościoła mało chodzą  ,więcej jest ewangelików.Katolicy podpadli przez ostatnie sprawy molestowania przez księży,dużo się wypisało z kościoła.Tu się płaci podatki i księża nie mają takiego pełnego wypasu jak u nas.Najczęściej jest ,że jeden ksiądz ma kilka parafii ( bo jest ich mało) i to najczęściej obcokrajowcy.Każda msza jest prowadzona w 2 językach.
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1303 dnia: Marca 27, 2016, 09:20:51 pm »
Ja już wiele mszy zaliczyłam w Austrii i tych na Wielkanoc także. Rezurekcja jest bardzo uroczysta , dostaje się zapalone  lampiony
i tylko w takie dni wszystkie ławki są zajęte.  Raczej to tylko były msze w języku niemieckim.( chyba ze w większych miastach n.p Salzburg , to owszem , nawet teksty były w kilku językach KIedys na Wielkanoc przy wyjściu z koscioła częstowano wszystkich ciastem. ( we Francji lepiej bo winem :)) Mszy jest niewiele i ludzi na mszach również, podobają mi się kobiety ( szafarze) podające komunię:) i dziewczynki " robiące" za ministrantow :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1304 dnia: Marca 27, 2016, 09:27:14 pm »
dzięki, to smutne, że tak się dzieje, ale tak pewnie się dzieje w całej zachodniej Europie, dobrego wieczoru :)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia