Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 253163 razy)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpnia 10, 2015, 07:25:20 pm »
nie da rady na wyrko bo psica się doklei a najlepiej jak ją jeszcze czymś opatulę  ::(( xhc
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:23:56 am »
No to moje dziewczyny mam w domu.Lot bez kłopotów ale w domu było trochę płaczu.Babcia nie za bardzo się podoba jeszcze no i to gorąco dla niej.Spała w samej pieluszce i przykryta tylko tetrą.Teraz Synowa pojechal1a na badanie krwi i EKG a my zostałyśmy same .zobaczymy jak nam pójdzie.Uff troche mam stresa jak widzę tę buśkę w podkówkę na mój widok ::((
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #647 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:46:28 am »
będzie dobrze Natalio, malutka szybko się przestawi  :D



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #648 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:52:37 am »
Noś ją pleckami do siebie, nie będzie "musiała" Cię oglądać. Ja tak miałam z córką bratanicy. Wszystko było ok do momentu, aż jakoś się odwróciła i mnie zobaczyła, no i wtedy w płacz.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #649 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:57:16 am »
Tak właśnie jest ok jak widzi mamę to uśmiech pełen szczęścia ,ale jak zobaczy ,z1e to ja ją noszę to płacz.Jak ostatnio tam byłam nie reagowała tak  ::((Oh ciężkie jest życie babci
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #650 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:59:41 am »
Dojeżdżającej babci.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #651 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:34:41 am »
Natalko, jak mamy nie będzie dłużej, szybko zaakceptuje babcię, dopiero znowu, jak zobaczy mamę, będzie płakać.
Dzieciątko wyczuję Twoje uczucia do niej, tylko się rozluźnij i zero niepokoju, bo dziecko to też czuje.
Buziaki od babci dla babci  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #652 dnia: Sierpnia 13, 2015, 06:35:30 pm »
Dzieki
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #653 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:40:21 pm »
Coś dzisiejszy dzień nie był zbyt dobry
.Moi znajomi pojechali do Gdańska, tam mąż znajomej dostał bóli .Oczywiście szpital,badania i wyszło zapalenie trzustki.Po 2 dniach operacja ,wszystko ok a dziś mi mówią ,że z nim kiepsko ::((Zycie jest takie kruche.
Do tego dostaje tel ,że znajoma z niemieckiego forum ( ostatnio miała masę kłopotów) ma wznowę raka jajnika.Była już 5 lat po a tu taki szok!!!Kiepska noc mnie czeka
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #654 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:43:30 pm »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #655 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:06:25 pm »
Trzustka to delikatna sprawa… nie wspominając o wznowie raka jajnika. Trzymaj się.

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #656 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:21:58 pm »
Natalko  :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #657 dnia: Sierpnia 14, 2015, 08:26:50 am »
Trochę w nocy pospacerowałam  ::((
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #658 dnia: Sierpnia 15, 2015, 09:24:03 am »
Dlaczego najstarsza matka w Polsce zdecydowała się napisać do premier Kopacz? – Byłam rozżalona informacją, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego i zadałam sobie pytanie, dlaczego w systemie jest luka, dlaczego jedne matki mają zasiłek macierzyński, a drugie nie. Wystosowałam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, dostałam odpowiedź z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wyjaśniające, że wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego jest dopiero w fazie projektów. Oznaczało to, że na razie nie mogę liczyć na jakikolwiek zasiłek – tłumaczy nam aktorka.
– Ale dowiedziałam się, że można wystąpić z prośbą do pani premier o świadczenie specjalne. I tak też postanowiłam zrobić. Przy czym chcę wyraźnie podkreślić, że nie domagam się żadnej specjalnej emerytury. Cały czas chodziło mi o formę zastępczą zasiłku macierzyńskiego. Nie oczekiwałam niebotycznych kwot, liczyłam ewentualnie na powiedzmy 500 zł, bo taka kwota dałaby mi stałą pewność, szczególnie na przyszłość – wyjaśnia.
Choć aktorka nigdy o to nie prosiła, poruszeni jej historią ludzie zaczęli już przekazywać dla niej dary. – Proszę wstrzymać się z przekazywaniem prezentów i organizowaniem składek. Nie chcę wyciągać ręki po pieniądze do zwykłych ludzi. Na razie daję sobie radę, a wciąż zależy mi na zapewnieniu dzieciom środków na przyszłość. Jeżeli cokolwiek zostało już skierowane na moje nazwisko, proszę, żeby to poszło na rzecz Caritasu, Czerwonego Krzyża i domu dziecka w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej – apeluje pani Barbara. – Moja mama, wychowywana jako sierota przez siostry szarytki, została poproszona przez nie o trzymanie do chrztu dziecka właśnie z tego domu, dlatego proszę, żeby wszystkie dary zostały przekazane dzieciom z Nowogrodzkiej. Bardzo przepraszam wszystkich, ale nie chodzi o to, żeby naród łożył na moje dzieci. Tu zaszła olbrzymia pomyłka – przekonuje mama bliźniaków.
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #659 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:09:02 pm »
Natalko ja nie rozumiem jakim trzeba być egoistą aby w tym wieku zdecydować się na in vitro,
przecież dziecko to nie zwierzę które pójdzie o schroniska, życzę tej pani dużo lat życia i zdrowia   
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia