Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 253018 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #660 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:20:22 pm »
też tak uważam ptaszyno w 100%
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #661 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:46:29 pm »
Dziewczyny ta Pani teraz ma 50 lat (a w momencie ... miała mniej), więc może jednak w sposób naturalny to się zdarzyło.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #662 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:48:33 pm »
To dlaczego jest takie przekłamanie ,że ma 60 lat?
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #663 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:50:16 pm »
Bo 50-latka w takiej sytuacji, jest mniej atrakcyjna dla mediów.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #664 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:50:46 pm »
Od ponad tygodnia wszyscy zadają sobie pytanie, kim jest 60-letnia aktorka, która urodziła bliźniaki. To w jej imieniu występował w mediach prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz (69 l.), który zwrócił się z listem otwartym do premier Ewy Kopacz (59 l.). Na naszych łamach Barbara Sienkiewicz postanowiła pierwszy raz wystąpić pod nazwiskiem i wyjaśnić, dlaczego napisała do szefowej rządu.
Jej nazwisko mogą kojarzyć tylko najwytrawniejsi fani polskich seriali, ponieważ w swoim dorobku filmowym ma epizodyczne role w „Klanie”, „Ranczu”, „Kryminalnych” czy „M jak miłość”. Ale Barbara Sienkiewicz prowadziła również teatr dla dzieci Gong. Młodzi teatromani oglądali ją w spektaklach „Tajemniczy ogród”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc” czy „Muminkowy kabarecik”.

Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #665 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:51:54 pm »
Lulu we wszystkich artykułach o tej sytuacji podawany jest wiek 60 lat, gdyby miała 50 to można przyjąć jako "wypadek przy pracy"  :-[
chyba nie tak do końca, bo wtedy można wytoczyć mediom sprawę i żądać sprostowania
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #666 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:55:31 pm »
Lulu, ta pani ma 60, w klinice przed zapłodnieniem odmłodziła się o 10 lat, inaczej by do niego nie została zakwalifikowana a dodatkowo w swojej cv też podaje rok urodzenia 1965  >:(
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #667 dnia: Sierpnia 15, 2015, 01:00:50 pm »
No to gratuluję tej klinice dokładności, skoro przy przyjęciu nie zażądano dowodu osobistego.
Ostatnio przy moich medycznych wizytach najczęściej był w użyciu mój dowód osobisty.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2015, 01:02:38 pm wysłana przez lulu »
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #668 dnia: Sierpnia 15, 2015, 01:07:28 pm »
tu się potwierdza że wszędzie liczy się kasa, te zabiegi są bardzo drogie, więc jak jest chętna to jest zysk  :(
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #669 dnia: Sierpnia 15, 2015, 01:28:11 pm »
Moja refleksja, przy tej okazji jest inna. Nie oceniajmy, bo nie jesteśmy w skórze tej pani  :)
A co odpowiedzialności, za urodzenie zdrowego dziecka (im starsza kobieta, tym ryzyko większe - ale jeśli in vitro, to może nie jej jajeczko i to ryzyko mieści w granicach normy, a jeśli jej to zamrożone, gdy miała mniej niż 50 lat)
Poza tym nikt nie ma gwarancji, czy zdoła (z różnych powodów) zdąży wychować dziecko do dorosłości. Czyż nie widzieliście sympatycznych babć (70-80 lat) które wychowują jako rodzina zastępcza lub po prostu jako babcie, bo rodzice nie odpowiedzialni, pijący, bądź w kiciu. i dają sobie świetnie radę  :)
Zaś, co do mediów, to mam wiele zastrzeżeń, dlaczego to, czy tamto pokazują rozdmuchują  :-\

Życzę tej odważnej pani i jej dzieciątkom dużo zdrowia. Patriotka, przyrost zaledwie 1,5 (?) to za mało by społeczeństwo nie wymierało.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #670 dnia: Sierpnia 15, 2015, 01:42:34 pm »
ta aktorka to Barbara Sienkiewicz, była dziś u Kingi Rusin w tym programie, co rano leci w TVN, a ja oczywiście nie wiem, jak się nazywa,

wyglądała bardzo korzystnie


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #671 dnia: Sierpnia 15, 2015, 03:07:56 pm »
Dana można zawsze znalezć wytłumaczenie danej sytuacji
mnie rodzice nauczyli odpowiedzialności za swoje czyny, mam 52 lata, jestem młodsza od tej pani a mimo to nigdy bym nie podjęła takiej decyzji na zimno.
tak są babcie i dziadkowie, ale mama tej pani musi mieć ok 80 lat więc nie będzie rodziną zastępczą dla wnucząt bo nawet z racji wieku nie będzie mogła podołać obowiązkom związanym z wychowaniem nie mówię o chowaniu
dlatego będąc odpowiedzialna za siebie i swoje czyny nie uległabym snobizmowi, a dodatkowo będąc osobą samotną która może liczyć tylko na siebie, nikt nie da kasy ot tak na utrzymanie, zresztą nie umiem użalać się nad sobą i oczekiwać pomocy nawet w sytuacjach nie zależnych ode mnie
Dana byłam 3 lata bezrobotna i dorabiałam żeby przeżyć, co pożyczyłam od rodziców to wszystko oddałam, a ona wiedząc że jest na marnej emeryturze chyba wiedziała że wtedy sytuacja finansowa się bardzo pogorszy bo wydatki na dzieci są ogromne
moja babcia mawiała : jak se pościelisz tak się wyśpisz
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpnia 15, 2015, 05:33:23 pm »
Hmm, gdzieś mi wcieło to co pisałam... Gdyby każdy z zimna krwią planował dziecko, to pewnie... nikt by dzieci nie miał  :P  Znam kilka osób, których rodzice poczeli ich dośc późno i róznica wieku jest +- 50 lat. I tak się składa, że w przypadku wszystkich tych osób... oboje rodzice żyją.

Koleżanka mojej mamy zaszła w ciążę w wieku 54 lat, po menopauzie, kiedy juz myslała "hulaj dusza!"  >:D  ;D Po kiku miesiącach leczenia "miesnianów", mięsniaki" zaczęły się ruszać i choc kobita o mało na zawał nie zeszła jak się dowiedziała, że traktowała hormonami bliźniaki, to dzieci urodziły sie zdrowe. A swoja drogą, cóz za świetny ginekolog, który ciąże rozpoznał jako mięśniaki  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpnia 15, 2015, 08:02:08 pm »
Ptaszyno, ja pisząc o dziadkach wychowujących swoje wnuki, nie miałam na myśli, że jej (znaczy tej Sienkiewicz) rodzice mieliby jej dzieci wychowywać, ale to, że wiele babć, dziadków jest na tyle wydolnych, że jeśli trzeba dadzą radę. Co do świadomego macierzyństwa, hm.... to nie zawsze ma miejsce  xhc
Nie trafiłam na żaden program z tą panią, ale o ile dobrze zrozumiałam, to, co wstawiła Natalia, tej pani chodzi o to, by była traktowana jak inne matki; znaczy macierzyński płatny (teraz jest roczny) i on dolicza się do lat przepracowanych, a fakt, że jest emerytką wyklucza taką sytuację, czy dobrze rozumiem   ???

Z drugiej strony, potrafię sobie wyobrazić, jakiego kopa energetycznego ta pani dostanie od dziecków, to sobie to trudno wyobrazić  :) Każde macierzyństwo odmładza  :D
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++