Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 250477 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #900 dnia: Listopada 09, 2015, 10:23:44 pm »
dobre - sanatorium w Polsce uleczy ją z wszystkiego

 xhc


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #901 dnia: Listopada 09, 2015, 11:18:58 pm »
Taaa - cudowne uzdrowienia >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #902 dnia: Listopada 10, 2015, 02:49:57 am »
Z racji tych cudownych uzdrowień, to chyba należy pomyśleć o uznaniu ZUS świętym. >:D
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #903 dnia: Listopada 10, 2015, 06:15:57 am »
Tak bym zrobiła,ale  do " obcych" to jakoś mi trudno tak psioczyć na Polskę ::((
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #904 dnia: Listopada 10, 2015, 02:10:56 pm »
Natalko, fakty, to nie psioczenie  C:-)
Skora sama dobra, jakie ją spotyka, nie może docenić, to najlepiej pokazać, jak mogłaby mieć  :(
My jeździmy i nie narzekamy na warunki, są jakie są, a dla malkontentów, zawsze jest coś dalej na wschód do porównania :o
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #905 dnia: Listopada 10, 2015, 02:18:57 pm »
Może masz rację Dana ,ale jakoś nie potrafię tego robić i jak ktoś o Polsce źle mówi,moje serce patrioty się buntuje.Inaczej czuję ,gdy jestem w Polse tam można marudzić i krytykować ,obcym wara od mojej ojczyzny.
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #906 dnia: Listopada 11, 2015, 08:21:06 am »
Dziś znów piękna słoneczna pogoda,serce aż rwie się na spacer.Niestety terapię mam tak durnowato rozłożoną ,że ostatni zabieg mam o 17:30.
Dziś mam również rozmowę z panią psycholog,całe 45 minut.Miła sympatyczna ale w wieku mojego syna lub nawet młodsza.Co ja jej będę truć o SKS -ach,drętwieniu mięśni i dołach psychicznych?
Milego dnia życzę Wam
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #907 dnia: Listopada 11, 2015, 11:37:22 am »
Natalio po prostu odmów pani grzecznie, z uśmiechem i wytłumacz czym podyktowana jest Twoja decyzja.
Że nie osobistymi względami, ale po prostu wydaje Ci się, że nie będzie dla Ciebie odpowiednim partnerem do rozmowy, tak intymnej, właśnie ze względu na wiek i związane z nim doświadczenia życiowe, a raczej ich brak. Jak tak robiłam kilka razy i mam wrażenie, że spotkało się to ze zrozumieniem. Sama zobaczysz zresztą w jakim kierunku potoczy się rozmowa, i sama postawisz w razie cuś barierę  :)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #908 dnia: Listopada 11, 2015, 11:44:29 am »
E, no nie, przecież jakby wszyscy pacjenci tak robili, to jak zdobyć doświadczenie. Pogadać można.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #909 dnia: Listopada 11, 2015, 11:46:19 am »
Ja nie widzę różnicy w rozmowie z babcią, czy też młodziutką osobą. Zupełnie nie kojarzę tego, że ktoś w wieku moich dzieci, czy nawet młodszy. Kompetencje nie mają nic wspólnego z wiekiem. Może akurat okazać się , że rozmowa będzie całkiem miła, a i spojrzenie młodych świeższe, bez rezygnacji, jaką w wyniku doświadczeń mogą mieć starsi psychoterapeuci  :-\
Natalko miłego zabiegowego dzionka  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #910 dnia: Listopada 11, 2015, 11:52:42 am »
Ja nie widzę różnicy w rozmowie z babcią, czy też młodziutką osobą. Zupełnie nie kojarzę tego, że ktoś w wieku moich dzieci, czy nawet młodszy. Kompetencje nie mają nic wspólnego z wiekiem (...)

Ja widzę i dla mnie partnerem do rozmowy o moim wnętrzu nie będzie nigdy młodziutka osoba.
Perspektywa doświadczeń jest dla mnie istotna. Nie wszystko da się wyczytać z książek.
I w tym właśnie wypadku kompetencje mają, jak dla mnie, bardzo dużo wspólnego z wiekiem.

Wydawało mi się, że pisałam do Natali.
I pisałam o swoim potrzebach, nie o wszystkich pacjentach, niech reszta robi jak chce.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2015, 11:55:49 am wysłana przez Mirusia »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #911 dnia: Listopada 11, 2015, 12:20:47 pm »
Ja też myślę, że to nie wiek psychologa ma znaczenie.
Owszem - może nie ma doświadczeń życiowych (ale skąd to wiemy? - może jednak ma?, przecież jak na mnie patrzą np. rodzice moich uczniów, to do głowy im nie przychodzi, że mam za sobą kilka naprawdę trudnych doświadczeń, w tym dwa raki i poważne kłopoty z własnymi dziećmi), ale... może mieć zupełnie inne, świeże spojrzenie na sprawy, które "staremu" nawet do głowy by nie przyszło.
Tylko że to takie: "co ten gówniarz może mnie nauczyć" jakoś zwykle mocno siedzi głęboko w głowie. W mojej też ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2015, 12:22:18 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #912 dnia: Listopada 11, 2015, 12:21:35 pm »
Wydawało mi się, że pisałam do Natali.
I pisałam o swoim potrzebach, nie o wszystkich pacjentach, niech reszta robi jak chce.

Mirusiu, a ja odpowiadałam na wątpliwości Natalki, nie kwestionując Twoich potrzeb
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #913 dnia: Listopada 11, 2015, 12:42:33 pm »
Bylo dobrze .Po raz pierwszy od chyba 6 lat sié rozplakalam.Ulżyło i to bardzo i w końcu oczy przemyłam od środka.
Teraz mam 2 godz przerwy i ruszam do Deichmana bo otworzyli dziś nowy sklep
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #914 dnia: Listopada 11, 2015, 12:42:55 pm »
Tylko że to takie: "co ten gówniarz może mnie nauczyć" jakoś zwykle mocno siedzi głęboko w głowie. W mojej też ;)

Nie, no właśnie nie myślę w ten sposób  :P  ;)

Dla mnie jest istotne jakie doświadczenia życiowe posiada rozmówca, który ma się ąwęntualnie zastanawiać nad moim wnętrzem, strachami, lękami, potrzebami, itd, itp. Jak mam je ocenić? Dlatego za najłatwiejsze kryterium, nie znając osoby, przyjęłam wiek. Ale tak się dzieje jedynie w tego typu kontaktach. Dlatego też pisałam Natalii o tym wytłumaczeniu powodów braku chęci rozmowy, bo wydawało mi się, że podobnie do mnie zareagowała na otwieranie się przed młodą osobą, aby właśnie nie urazić interlokutora i o tym, że sama jest w stanie postawić barierą do jakiej chce dojść w rozmowie.

Natomiast, jeśli chodzi o inne profesje, zdecydowanie wolę ludzi młodszych, już mających jakieś doświadczenie, a jeszcze chłonnych wiedzy, otwartych na nowości i na ludzi. Np. tak mam z chirurgami. Dla mię, podkreślam, dla mię, nalepsiejsi Ci w przedziale trzydzieści parę po czterdzieści parę. Najbardziej kompetentni i profesjonalni. To jest tylko przykład. Jest takich zajęć wiele.

Mirusiu, a ja odpowiadałam na wątpliwości Natalki, nie kwestionując Twoich potrzeb

No i fajnie  ;)