Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 250538 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1590 dnia: Stycznia 16, 2018, 11:51:25 pm »
Pamiętasz mag, jak długo szedł list z Niemiec do Ciebie. Już myślałam, że zaginął.
Chciałam reklamować, ale dowód nadania znalazłam dopiero w domu  :(
Na szczęście po czasie, ale doszedł
Natalko Twoja przesyłka też dojdzie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1591 dnia: Stycznia 18, 2018, 12:26:00 pm »
 ztx ztx ztx ztx po 1 miesiącu paczka dotarła do moich dzieci ztx ztx ztx
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1592 dnia: Stycznia 18, 2018, 01:03:06 pm »
A nie mówiłam?  ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1593 dnia: Stycznia 19, 2018, 11:33:40 am »

Jak odpocząć przed snem? Mogą być rozluźniające ćwiczenia, np. joga, może być to dobra książka albo ciepła (nie gorąca!) kąpiel. Sposobów jest mnóstwo.

Można też zwrócić się w stronę natury i przygotować sobie domową miksturę na dobry sen. Jest prosta, składa się z dwóch składników i, co najważniejsze, sprawi, że już więcej nie obudzisz się zmęczona.

SKŁADNIKI

5 łyżeczek ekologicznego miodu
1 łyżeczka różowej soli himalajskiej
JAK PRZYGOTOWAĆ?

wymieszaj składniki przechowuj w szklanym słoiku, w chłodnym, zacienionym miejscuprzed snemm umieść odrobinę tej mieszanki pod językiem i pozwól jej się rozpuścić
Jak to działa?

Połączenie miodu i soli zwiększa poziom serotoniny, kluczowego hormonu szczęścia i relaksu. Himalajska sól morska zawiera ponad 80 składników mineralnych i pierwiastków, których organizm potrzebuje do różnych procesów, pomagając organizmowi w regeneracji po całym dniu.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1594 dnia: Stycznia 19, 2018, 02:09:30 pm »
Natalko, sprawdziłaś na sobie ???
Na mnie dobrze działa piwko, albo lampka wina
Jeśli jednak mam stresa, reisefieber lub jestem bezradna wobec, czegoś co się zdarza, nie pomaga nic. Tylko tabletka nasen i działa krótko  :(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1595 dnia: Stycznia 19, 2018, 02:12:44 pm »
Wiem Dana -dobry sen to brak zmartwień.Niestety życie nas nie rozpieszcz.Zakupiłam sól miód -zobaczę!!! Mam nadzieję,że nie pojadę do rygi  ::(( ::((
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1596 dnia: Stycznia 19, 2018, 02:19:22 pm »
Sól himalajska – właściwości Sól himalajska uważana jest za najzdrowszą i najczystszą sól na całej ziemi. W przeciwieństwie do białej soli kuchennej wykazuje niezwykłe właściwości zdrowotne. Sól ta jest całkowicie wolna od zanieczyszczeń i zawiera aż 84 minerały między innymi jod, magnez, żelazo czy wapń. Produkt ten w bardzo łatwy sposób uzupełnia niedobory mikro i makroelementów. Dzięki zawartości tak wielu różnych pierwiastków, różowa sól wspomaga układ krwionośny, obniża ciśnienie, działa przeciwbakteryjnie, ma działanie odtruwające oraz detoksykujące, jak również oczyszcza z metali ciężkich. Sól różowa nie jest w żaden sposób przetwarzana chemicznie, dzięki czemu zachowuje swoje pierwotne składniki w nienaruszonym stanie.

http://bonavita.pl/sol-himalajska-wlasciwosci-i-zastosowanie-zdrowszego-odpowiednika-soli-kuchennej
Natalia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1597 dnia: Stycznia 19, 2018, 02:53:52 pm »
Sól różowa nie jest w żaden sposób przetwarzana chemicznie, dzięki czemu zachowuje swoje pierwotne składniki w nienaruszonym stanie.


Wszystko się zgadza Natalio, ale nie wiem czy wiesz że sól himalajska jest też podrabiana ??

Dziwiłam się dlaczego na ugotowanych ziemniakach mam rózowy osad  ::)  a sól kupowałam w sklepie zielarskim !!
Na fb znalazłam info, ze nie każda to 'himalajska'.
Prosty test na pół szklanki wody wsyp łyżeczkę soli i po rozpuszczeniu zobacz co jest na dnie szklanki.
Jeśli dno szklanki pokrywa różowo-czerwony osad to nie jest to prawdziwa sól himalajska !
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1598 dnia: Stycznia 19, 2018, 03:28:28 pm »
Już sprawdzam.Dzięki
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1599 dnia: Stycznia 19, 2018, 04:01:01 pm »
No I podrobiona  ::(( ::((
Natalia

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1600 dnia: Stycznia 19, 2018, 04:16:32 pm »
spróbuję z tą solą i miodem, bo ja teraz tylko na tabletkach i i tak jestem zmęczona. Teraz to na pewno stres mnie wykańcza.
Czytałam też o oddechach/wydechach - metoda 4-7-8 inspirowana jogą. Parę razy robiłam przed snem, ale nie jestem pewna, czy dlatego zasnęłam.
Mozna opis znaleźć oczywiście w internecie.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1601 dnia: Stycznia 19, 2018, 06:51:03 pm »
No I podrobiona  ::(( ::((


Natalio jak taki leciutki, minimalny osad to spoko ! .. moze to jeszcze być nie rozpuszczona sól.
U mnie na dnie szklanki widać było całe dno w osadzie  ::((  .. i to widoczne było ze tego jest dużo !!
Teraz staram sie kupować kłodawską, ponoć ma podobne właściwości  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2018, 06:53:28 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1602 dnia: Stycznia 19, 2018, 08:20:44 pm »
To było ok jak ze 4 razem łebki od szpili.Mieszałam dosyć długo ale nie chciało się rozpuścić  ::((
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1603 dnia: Stycznia 20, 2018, 08:34:47 am »
Mikstura nasenna zastosowana.Zapewnie to sugestia,ale zasnęła dużo szybciej a dzisiaj nie czuję tego zmęczenia po niespokojnym śnie. ztx ztx
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1604 dnia: Stycznia 20, 2018, 11:47:07 am »
Sól himalajska, kłodawska albo dobra morska są świetnymi izotonikami. Wystarczy szklanka wody, trochę soku z cytrusów, spora szczypta soli i ... niepotrzebne Isostary itp. butelkowane wspomagacze.

rzeczywiście sól kłodawska ma super właściwości. I na szczęście nie wydobyli jej całej z przeznaczeniem na sól drogową.

Z tym osadem to tak do konca chyba nie jest. Bo sól biała kłodawska też zostawia osad. A czasami aż 3% soli stanowi substancja przeciwzbrylająca. A zdarza się, że jest nią... zmielone szkło. A ono za cholerę się w wodzie nie rozpuści.

Zresztą pamiętam jak kupiliśmy w Cro, w Stonie, prosto z solanki 5 kg soli morskiej. Tam nie było mowy o przeciwzbrylaczach, bo woda morska po prostu wyparowywała na takich olbrzymich odstojnikach. I kamyczki się w niej trafiały, i piasek (bo gruboziarnista była).  http://www.solanaston.hr/en/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2018, 11:49:30 am wysłana przez oooAncia! »
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.